31 sierpnia 2014 : : Niedziela : : Imieniny: Bogdana i Rajmunda
Aktualności
Data: 2014-08-28
Budowa Parku Naukowo-Technologicznego Eureka
W Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łąkowej trwa budowa Eureka Technology Park. Będzie to 3-kondygnacyjny, nowoczesny budynek klasy A o łącznej powierzchni 8 600 m². Ponad 4 500 m² stanowić będą powierzchnie biurowe. W parterowej części wspólnej będzie centrum konferencyjne, restauracja oraz hol z możliwością organizacji dużych wydarzeń biznesowych. Budowa parku będzie realizacją projektu „Budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Konstantynowie Łódzkim” podejmowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
więcej

Data: 2014-08-28
Święto Lotnictwa Polskiego
28 sierpnia burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz dla uczczenia Dnia Lotnika złożył wieniec przy tablicy upamiętniającej poległych lotników amerykańskich, która znajduje się na skwerze placu Kościuszki przy Kościele Narodzenia NMP. Święto Lotnictwa Polskiego zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932 (Challenge International des Avions de Tourisme) w Berlinie. Polacy startowali na samolocie RWD-6, którego współkonstruktorem był inż. Wigura. Polacy startowali na samolocie RWD-6, którego współkonstruktorem był inż. Wigura. Od 1993 r. obchodzone jest jako wspólne święto lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego.
więcej

Data: 2014-08-27
Awans zawodowy nauczycieli
W dniu 27 sierpnia 2014 burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wręczył dwa akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W dniu 21 sierpnia 2014 roku odbyły się egzaminy na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dla Małgorzaty Kowalskiej-Pęczek - nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Małgorzaty Kazimierczak - nauczyciela Gimnazjum Nr 1. W wyniku przeprowadzonych postępowań egzaminacyjnych ww. nauczycielki uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Paniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
więcej

Data: 2014-08-27
Karate w SP5
Miejsce treningów UKS Centrum Sztuk Walki po wiosennym pożarze odradza się jak „Feniks z popiołów”. Dzięki dużemu zaangażowaniu Urzędu Miejskiego, Rodziców i Trenerów możemy z przyjemnością zaprosić wszystkich na treningi karate w Szkole nr 5 przy ul. Sadowej 5/7. Zaczynamy już we wtorek 2 września. Zapraszamy przedszkolaki, dzieci ze szkół oraz młodzież. Macie ogromną szansę trenować u najlepszych na świecie. Nasi instruktorzy to Mistrzowie Europy i Świata. Warto też pamiętać, że karate jest wartością samą w sobie. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-08-26
34. rocznica strajku w MPK Łódź
We wtorek 26 sierpnia, w Łodzi przy tablicy pamiątkowej przy ul. Kraszewskiego 7/9 odbyły się uroczystości z okazji 34. rocznicy strajku w MPK Łódź. Uczczono rocznicę protestu pracowników całej łódzkiej komunikacji miejskiej. Wśród składających kwiaty był burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. 26 sierpnia 1980 roku pracownicy MPK-ŁÓDŹ zapoczątkowali Łódzki Sierpień 80. Potem strajki solidarnościowe objęły wiele łódzkich zakładów pracy. Od lat co roku przed dawną zajezdnią autobusową MPK przy ul. Kraszewskiego 7/9 przy tablicy pamiątkowej hołd uczestnikom pięciodniowego strajku okupacyjnego - założycielom NSZZ „Solidarność” oddają zarówno uczestnicy ŁÓDZKIEGO SIERPNIA 80 jak i ich młodsi koledzy związkowcy.
więcej

Data: 2014-08-26
Wielki finał Kolorów Polski
Wielki finał Kolorów Polski odbędzie się już w sobotę 30 sierpnia 2014 r o godz. 19.00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22. Koncert nosi nazwę Cyberfonia. Wykonawcami są Klaudiusz Baran – bandoneon, Marcin Świderski – syntezator ewi, Urszula Borkowska – syntezatory, instrumenty programowane Sebastian Wypych – kontrabas. Koncert odbędzie się pod batutą Daniela Raiskina. Bilety są dostępne on-line www.filharmonia.lodz.pl a także w kasie biletowej FŁ (w godz. 10.00-18.00 w dni powszednie). Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-08-25
75. rocznica wybuchu II wojny światowej
Zbliża się 75. rocznica wybuchu II wojny światowej – największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się 1 września 1939 roku – atak III Rzeszy Niemieckiej na Polskę. Dla uczczenia pamięci poległych 1 września 2014 roku o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim. Po Mszy św. nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego zamordowanych podczas II wojny światowej w katowniach gestapo, niemieckich obozach koncentracyjnych i zagłady oraz więzionych w sowieckich obozach w Kozielsku i Ostaszkowie, straconych w Katyniu i Twerze.
więcej

Data: 2014-08-22
Aktywny Dialog Obywatelski
Głównym celem projektu „Aktywny Dialog Obywatelski w woj. łódzkim”, który realizujemy od 1 kwietnia, jest stworzenie nowych ciał konsultacyjnych, wsparcie już istniejących oraz zaplanowanie ich rozwoju. Projekt jest odpowiedzią na problem niskiej współpracy międzysektorowej organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego. Na podstawie badań ankietowych i rozmów indywidualnych zostanie wyłonionych 12 obszarów, gdzie powstanie zespołów konsultacyjnych (ciał dialogu) ma szansę poprawić obecną sytuację. W wybranych gminach i powiatach zostanie przeprowadzony szereg działań mających na celu diagnozę problemu, wypracowanie, stworzenie planu działania oraz w dalszym etapie utworzenie nowych ciał konsultacyjnych. W ramach projektu nowoutworzone ciała dialogu będą mogły liczyć na wsparcie animatora. Poza zaplanowaną pracą lokalną (po 6 spotkań każdej grupie) i wizytami studyjnymi (mających zainspirować członków ciał dialogu do działania) animatorzy będą udzielali pomocy związanej z dokumentami za pośrednictwem Internetu. Zachęcamy organizacje pozarządowe z powiatu pabianickiego do aktywnego włączenia się w dialog obywatelski. Strona internetowa projektu: http://rada-lodzkie.org.pl/ado/
więcej

Data: 2014-08-22
Mixer regionalny 2014 w Sieradzu
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zaprasza na Mixer w Sieradzu, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Na Mixer będzie można dojechać bezpłatnie Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Wyjazd z dworca Łódź Kaliska o godzinie 10:30. Z Pabianic pociąg odjedzie o 10.47, ze Zduńskiej Woli o 11.22, by do Sieradza przybyć o 11.37. W druga stronę pociąg ruszy o godz. 18. Mixer Regionalny, do niedawna nazywany Jarmarkiem Wojewódzkim, odbywa się już po raz 11. Ale w tym roku pierwszy raz wydarzenie organizowane jest w trzech miastach województwa: Łęczycy (piknik był 2 sierpnia), Sieradzu (23 sierpnia) i Łodzi (6 września).
więcej

Data: 2014-08-22
Wybory samorządowe 16 listopada
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura - tam, gdzie to będzie konieczne - 30 listopada. Rozporządzenie premiera powinno ukazać się w Dzienniku Ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza. W Konstantynowie Łódzkim wybierzemy 15 radnych i burmistrza. Głosować będziemy również na listy kandydatów do rady powiatu oraz do sejmiku. Kadencja obecnych rad upływa 21 listopada.
więcej

Data: 2014-08-21
Przedłużenie kadencji dyrektorów SP 1 i SP 2
W dniu dzisiejszym. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył nominacje na kolejną kadencję dla dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 Violetty Berek oraz Szkoły Podstawowej nr 2 Ewy Ratajczyk. Na ręce obu pań burmistrz złożył kwiaty oraz życzenia dalszych sukcesów zawodowych.
więcej

Data: 2014-08-21
Pielgrzymi z Konstantynowa Łódzkiego wyruszyli na Jasną Górę
W dniu 21.08 br. grupa mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego po raz ósmy wyruszyła na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Na uroczystej Mszy świętej w Kościele NMP otrzymali Boże błogosławieństwo oraz życzenia szczęśliwego powrotu do Konstantynowa Łódzkiego. O godzinie 9 mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych pielgrzymi wyruszyli w drogę na Jasną Górę. Tradycyjnie, jak co roku burmistrz Henryk Brzyszcz odprowadzi pielgrzymujących do Pabianic, gdzie dołączą do 89 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymującym życzymy sprzyjającej pogody oraz wytrwałości w drodze.
więcej

Data: 2014-08-20
"Konstantynów miastem przyszłości"
To kolejna inicjatywa podjęta przez Miejski Ośrodek Kultury i Galerię „Ogród Sztuki”. W wydarzeniu brały udział dzieci z przedszkola „Magnolki”, młodzież a także grupa teatralna SPHERA. Prace uczestników odnoszące się do tytułu happeningu wykonane zostały na planszach przestrzennych i ustawione są na skwerze przy pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie mieszkańcy mają możliwość ich oglądania do 27.08.2014r. Nie zabrakło również obecności burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza, który wraz z uczestnikami podziwiał finalny efekt prac.
więcej

Data: 2014-08-20
Zgierscy pielgrzymi w Konstantynowie Łódzkim
20.08.2014 rozpoczęła się XXI Piesza Pielgrzymka Zgierska. Swoją trasę rozpoczęła po mszy świętej o godz. 6.00 w Zgierzu by następnie ruszyć w kierunku Częstochowy. Pielgrzymujący o godzinie 10.00 mieli zorganizowany postój w Konstantynowie Łódzkim, gdzie powitał ich burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wraz z mieszkańcami miasta. Na uczestników, którzy zatrzymali się przy parafii Narodzenia NMP czekał smaczny poczęstunek, który dodał sił by ruszyć w dalszą drogę. Wśród pielgrzymujących znalazł się między innymi przewodniczący rady miejskiej w Konstantynowie Łódzkim Andrzej Owczarek, który reprezentował nasze miasto wraz z liczną grupą Konstantynowian. Przypominamy, że kolejna grupa pielgrzymkowa z mieszkańcami naszego miasta wyruszy już jutro ( 21 sierpnia 2014 r.). Po raz ósmy konstantynowscy pielgrzymi wyruszą na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy z Konstantynowa Łódzkiego i poprzez Okołowice, Górkę Pabianicką udadzą się do Pabianic, gdzie dołączą do 89 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki.
więcej

Data: 2014-08-20
Kolonie letnie w Gródku nad Dunajcem
W dniu 11 sierpnia 2014 roku grupa dzieci z Konstantynowa Łódzkiego wróciła z kolonii letnich w gminie Gródek nad Dunajcem organizowanych przez Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie. Pobyt dzieci uatrakcyjniły władze samorządowe Gródka nad Dunajcem, zaprzyjaźnionego z naszą gminą. Oprócz codziennych zajęć profilaktycznych, spacerów, konkursów i zabaw odbyły się trzy wycieczki fakultatywne: do Krakowa, nad Morskie Oko i Dolinę Popradu.
więcej

Data: 2014-08-19
Oddaj krew - ocal życie
Zapraszamy do oddawania krwi w Konstantynowie Łódzkim w dniu 12 września 2014 r. w godzinach 08.00 – 11.00 w Galerii „Ogród Sztuki” ul. Jana Pawła II 9. Dla pierwszych 10 krwiodawców bilety jednorazowego wstępu na basen Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2014-08-18
Święto Wojska Polskiego na Brusie
W dniu 15 sierpnia br. z okazji Święta Wojska Polskiego w schronie Brus przy ulicy Konstantynowskiej 98 została zorganizowana impreza przez 13. Kompanię Rozpoznawczo-Szturmową Związku Polskich Spadochroniarzy. W godzinach od 12-20 zwiedzający mogli skorzystać z szerokiego programu, który obejmował między innymi darmową strzelnicę ASG, prezentację wyposażenia i uzbrojenia komandosów JW komandosów z Lublińca, pokazy multimedialne i wiele innych. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników, dla których zorganizowano huśtawkę linową. Otwarta została również zajezdnia tramwajowa, gdzie wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć nowy nabytek schronu Brus – ciężki samochód gaśniczy Jelcz. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-08-18
Konstantynowscy sztangiści najlepsi
W dniu 14 sierpnia br. w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Międzynarodowe Zawody o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza w Podnoszeniu Ciężarów. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, sportową zaciętość, szacunek do współzawodników, podejmując walkę do samego końca. Sportowcy reprezentowali kolejno klub AC Atlas Plauen (Niemcy), klub KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, oraz klub LKS Dobryszyce. Sędzią w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza w podnoszeniu ciężarów był Jerzy Jaśniak - Wiceprezes ds. Podnoszenia Ciężarów KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, który wraz z sekretarzem zawodów Mariuszem Paliświatem oceniali wysiłek i zmagania uczestników a także koordynowali przebieg turnieju. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-08-18
Konstantynów Łódzki rozwija się najszybciej w woj. łódzkim
Ranking Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” uhonorował skuteczną aktywność władz naszego miasta. Branżowy dwutygodnik „Wspólnota” i profesjonalna firma Curulis uhonorowały Konstantynów Łódzki trzynastą pozycją w Polsce i pierwszą w województwie łódzkim w rankingu najszybciej rozwijających się gmin miejskich w kończącej się kadencji 2010-2014. Zbadano rozwój (w latach 2010-2013) wszystkich 2479 jednostek samorządu terytorialnego (wszystkie gminy oraz miasta na prawach powiatu), w których odbyły się wybory bezpośrednie.
więcej

Data: 2014-08-14
Przetarg nieruchomości przy ulicy Langiewicza
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Langiewicza 26. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 71
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>