S    L    XL    KONTRAST   
31 lipca 2016 : : Niedziela : : Imieniny: Ignacego i Heleny
Aktualności
Data: 2016-07-29
Poprawiają ulicę Słowackiego
W roku 2011 w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Konstantynowa Łódzkiego – faza II”, którego Inwestorem było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o., firma Bud-Inż. Sp. z o.o. wybudowała kanalizację sanitarną i deszczową w ul. Słowackiego. W trakcie przeglądów gwarancyjnych Przedsiębiorstwo wykryło wady m.in. w odtworzeniu nawierzchni. Z uwagi na fakt iż ww. firma znajduje się w upadłości i niemożliwym było wyegzekwowanie od niej przeprowadzenia naprawy gwarancyjnej, Przedsiębiorstwo uzyskało od Gwaranta (Ubezpieczyciela) należne odszkodowanie, które w całości przeznaczyło na naprawę nawierzchni ul. Słowackiego w miejscach ujawnionych wad po robotach kanalizacyjnych.
więcej

Data: 2016-07-29
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego w Konstantynowie Łódzkim
W poniedziałek 1 sierpnia 2016 roku będziemy uroczyście obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Jednocześnie informujemy, iż w nawiązaniu do godziny "W" - w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie Konstantynowa Łódzkiego przez 1 minutę zostanie wyemitowany dźwięk syren upamiętniający to wydarzenie. Do mieszkańców naszego województwa został skierowany apel Wojewody Łódzkiego w sprawie godnego upamiętnienia tego heroicznego zrywu. Treść apelu w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-28
Awans zawodowy nauczyciela mianowanego Justyny Waberskiej
W dniu 26 lipca br. roku odbył się egzamin na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dla Pani Justyny Waberskiej - nauczyciela Przedszkola nr 1 z Grupą Żłobkową w Konstantynowie Łódzkim. W dniu 28 lipca br. burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Justynie Waberskiej. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
więcej

Data: 2016-07-28
Budowa chodnika przy ul. Moniuszki
W dniu 28 lipca br. rozpoczęła się budowa chodnika przy ul. Moniuszki po wschodniej stronie ulicy. W związku z remontem wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.
więcej

Data: 2016-07-27
Przerwa w dostawie wody
Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. uprzejmie informuje odbiorców wody w Konstantynowie Łódzkim, że w związku z trwającą modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Ignacewie wystąpią ograniczenia w dostawie wody w czwartek 28.07.2016 r. w godzinach 22:00-24:00. W związku z powyższym prosimy odbiorców o wcześniejsze zaopatrzenie się w wodę. Za powyższe utrudnienia przepraszamy. PKGKŁ Sp. z o.o.
więcej

Data: 2016-07-27
IX Plener Malarski Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej
W tym roku Gmina Stryków jest gospodarzem bardzo oryginalnego przedsięwzięcia artystycznego funkcjonującego już dziewiąty rok w województwie łódzkim. W okresie 4-10 lipca 2016 r. do Dobieszkowa przyjedzie na plener malarski 30 artystów plastyków z województwa łódzkiego, Polski i Francji, którzy będą malować charakterystyczne miejsca powiatu zgierskiego, w tym również naszej gminy. Równolegle z plenerem stacjonarnym już od maja trwa plener otwarty, a udział w nim biorą artyści z gmin naszego powiatu i województwa łódzkiego około 40 osób. Łącznie powstanie około 70 kompozycji malarskich z dwóch plenerów otwartego i stacjonarnego powiatu zgierskiego w terminie do 31.07.2016 r. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-26
Podziękowania dla najbardziej zaangażowanych
W piątek 22 lipca 2016 w siedzibie Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Konstantynowie Łódzkim, burmistrz miasta Henryk Brzyszcz, przewodniczący rady miejskiej Robert Bujnowicz i przewodniczący Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego Andrzej Owczarek uroczyście podziękowali osobom najbardziej zaangażowanym w rozdawnictwo żywności pozyskiwanej, od Fundacji Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana (ustanowionej dnia 10 maja 1995 roku), za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców naszego miasta przy realizacji programu pomocy żywnościowej i okazaną dobroć wszystkim potrzebującym. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-25
Prezentacja ofert pracy w GCI
W dniu 25 lipca w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie osób poszukujących pracy z przedstawicielem Agencji Pracy Konvert z Łodzi. Na spotkaniu zaprezentowano oferty pracy dla pracowników produkcji, operatorów wózków widłowych, spawaczy, kontrolerów jakości, call center oraz księgowych z działu AP i GL. W trakcie spotkania była również prowadzona rekrutacja na wyżej wymienione stanowiska. Osoby zainteresowane stanowiskami, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu proszone są o kontakt z Agencją Konvert, tel. 664-988-495, ul. Piotrkowska 183/187 Łódź.
więcej

Data: 2016-07-25
Bezpieczny Konstantynów Łódzki
W święto św. Krzysztofa patrona wszystkich podróżnych i kierowców odprawiane są Msze św. za kierowców i podróżujących, odbywają się poświęcenia pojazdów oraz inne akcje z udziałem księży i policji. Dzień ten często jest nazywany „Dniem Bezpiecznego Kierowcy”. Zachęcamy wszystkich do ostrożnego i trzeźwego poruszania się po drogach. Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi działania informacyjno-edukacyjne na rzecz zmniejszenia problemu nietrzeźwych kierowców pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę” Przekaz ten kierowano nie do samych kierowców, ale do ich rodzin, pasażerów, znajomych. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-21
Sukcesy Jakuba Kraski z UKS Piątka
W Ostrowcu Świętokrzyskim w Mistrzostwach Polski Juniorów (16 lat) Jakub Kraska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) zdobył cztery medale! Na dystansach 50 i 100 m st. dow. był najlepszy, a dwa srebrne krążki zdobył na dystansach 200 i 400 m st. dow. Do tego dołożył jeszcze 7 miejsce na dystansie 1500 m st. dow. Tegoroczny absolwent konstantynowskiego gimnazjum Jakub Kraska, jako złoty medalista na królewskim dystansie 100 m st. dow., został podczas ceremonii medalowej nazwany przez spikera zawodów królem pływania Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Medal wręczył mu prezes konstantynowskiej Piątki Robert Owczarek. Jego czas uzyskany na 100 m st. dow. (50.73) w klasyfikacji punktowej dał mu miejsce drugie wśród wszystkich pływaków MP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
więcej

Data: 2016-07-20
Giełda pracy w GCI
W dniu 25 lipca o godz. 11:00 w Gminnym Centrum Informacji odbędzie się giełda pracy z ofertami przedstawionymi przez Agencję Pracy Konvert z Łodzi. Na spotkaniu zostaną przedstawione oferty pracy dla pracowników produkcji, operatorów wózków widłowych, spawaczy, kontrolerów jakości, call center oraz księgowych z działu AP i GL. W trakcie spotkania będzie również prowadzona rekrutacja na wyżej wymienione stanowiska. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą swojego CV. Więcej informacji pod numerem tel. 664-988-495. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-19
Alicja i Alojzy w krainie Kanzas
Projekt pt. „Alicja i Alojzy w krainie Kanzas” napisany przez mgr sztuki Annę Lehmann we współpracy z Konstantynowskim Centrum Pomocy Rodzinie otrzymał pozytywną opinię komisji konkursowej i dofinansowanie z konkursu grantowego ogłoszonego przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura". Jury oceniło projekty pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. Koalicje Kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu "Bardzo Młoda Kultura", ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, którego operatorem w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-19
Rekrutacja do projektu "Kobieta w biznesie"
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w dniach od 13 lipca do 2 sierpnia 2016r. przyjmuje zgłoszenia do pierwszej edycji naboru projektu „Kobieta w biznesie”. Projekt skierowany jest do kobiet po 29. roku życia (tj. począwszy od dnia 30. urodzin), pozostających bez pracy (bezrobotnych, poszukujących pracy lub biernych zawodowo), zamierzających założyć własną działalność gospodarczą i prowadzić ją przez co najmniej 12 m-cy na terenie woj. łódzkiego. W projekcie mogą wziąć udział kobiety zamieszkałe (w rozumieniu przepisów KC) na terenie woj. łódzkiego, z wyłączeniem miast: Łódź, Skierniewice, Piotrków Trybunalski oraz powiatów: łódzki wschodni, pabianicki i zgierski. Priorytetowo traktowane są kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-18
Zmiany w rozkładach jazdy!
MPK-Łódź informuje o zmianach w rozkładach jazdy i przebiegu tras komunikacji miejskiej od 19 lipca 2016 roku. W związku z remontem wiaduktu kolejowego nad ul. Konstantynowską w Łodzi w dniach 19 – 28 lipca 2016r. ulegną zmianie trasy tramwajów linii 9A oraz 46, linie tramwajowe 9, N9 i 43 zostaną zawieszone, jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z9 i Z43. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2016-07-18
Rekrutacja do projektu "Sukces we własnej firmie"
Zarząd Fundacji Fundusz Współpracy ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu „Sukces we własnej firmie” realizowanego w ramach Poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego WUP Łódź. Celem projektu jest wzrost poziomu zatrudnienia i przedsiębiorczości osób po 30. roku życia znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie łódzkim, poprzez wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w okresie trwania projektu. Projekt przewiduje udzielenie 65 dotacji finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej oraz wypłacanie wsparcia pomostowego do wysokości 1500 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcy prowadzenia firmy. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-15
400 tysięcy złotych w II edycji Budżetu Obywatelskiego
Rusza druga edycja konstantynowskiego budżetu obywatelskiego, inicjatywy która w swojej pierwszej edycji pozytywnie zaskoczyła zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W stosunku do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego nastąpiło z inicjatywy Burmistrza Henryka Brzyszcza oraz Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego wiele zmian, które mają zachęcić mieszkańców do aktywniejszego udziału. Pierwsza zmiana to zwiększenie puli środków w ramach budżetu obywatelskiego do 400 tysięcy złotych. Kolejna to m.in. prawo oddania przez każdego uprawnionego po jednym głosie na dwa różne projekty. Więcej informacji o zmianach i harmonogramie BO w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-15
Wyjazd konstantynowskiej młodzieży do Lendaka
Na kilkudniową wizytę w mieście partnerskim Lendak na Słowacji wybrała się w dniu 15 lipca br. młodzież z Konstantynowa Łódzkiego. Umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy miastem Konstantynów Łódzki a miastem Lendak została zawarta w Konstantynowie Łódzkim, 29 maja 2009 roku. Lendak leży w północno-zachodniej części Kotliny Popradzkiej, 3 km od miejscowości Tatrzańska Kotlina. Życzymy szczęśliwej podróży i wielu niezapomnianych atrakcji.
więcej

Data: 2016-07-14
Pro-Ekologiczna Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim
Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim otrzymała od Gminy Konstantynów Łódzki w ramach projektu Pro-Ekologiczny Konstantynów Łódzki 52 nowe książki i gry planszowe o tematyce ekologicznej oraz 2 komplety pacynek do przedstawień Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego. Wśród nowości znajdują się piękne książki z kolorowymi, trójwymiarowymi ilustracjami, przedstawiające wiele fascynujących faktów ze świata przyrody. Nie brakuje również bajek o zwierzętach oraz kolorowych albumów z dinozaurami i innymi egzotycznymi zwierzętami. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-13
Wakacyjne spotkanie w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży
W dniu 13 lipca 2016 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim Filia nr 1 dla dzieci i młodzieży gościła grupę przedszkolaków z Przedszkola Nr 1. Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy przedstawił gościom historię malutkiej gąsienicy, która przemieniła się w pięknego motyla. Następnie pani bibliotekarz przeczytała historię "Małego Pajączka" oraz "Kochane ZOO" pełne zdumiewających przesyłek ze zwierzętami. Na koniec mali goście samodzielnie oglądali i wybierali książki. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 127
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>