26 kwietnia 2015 : : Niedziela : : Imieniny: Marii i Marcelego
Aktualności
Data: 2015-04-24
XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Plac broni symbolem wolnej ojczyzny węgrów”
W dniu 24.04 br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim odbył się coroczny konkurs czytelniczy „Plac broni symbolem wolnej ojczyzny węgrów”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas piątych szkół podstawowych nr 1, 2 oraz 5. Wiedzę zawodników oceniało jury w składzie: Mieczysława Urbańczyk (emerytowana nauczycielka SP1), Jadwiga Michalska (Miejska Biblioteka Publiczna) oraz Anna Górlińska (Gminne Centrum Informacji). Po przeprowadzeniu siedmiu konkurencji miano zwycięzcy ostatecznie przypadło uczniom klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5. Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.
więcej

Data: 2015-04-24
Światowy Dzień Książki i Praw Aktorskich
W dniu 23 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie z dziećmi z klasy drugiej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, żeby pośród książek świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia w Bibliotecznym Teatrzyku Obrazkowym spektaklu pt. „Legenda o Skarbniku”. Pozostając w temacie książek zainteresowani uczestniczyli w bibliotecznym przeglądzie interesujących książek, a korzystając z okazji pobytu w bibliotece aktywnie wypożyczali książki do domu. Wasi prawdziwi przyjaciele – książki- czekają! Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-24
Radny Marian Kaczorowski zrzekł się mandatu
W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku podczas VIII sesji Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim przewodniczący Andrzej Owczarek poinformował, że radny Marian Kaczorowski zrzekł się mandatu z powodów osobistych. Wygaszenie mandatu w drodze postanowienia stwierdzi komisarz wyborczy w Łodzi. Wybory uzupełniające odbędą się zapewne w okresie wakacyjnym.
więcej

Data: 2015-04-23
Dni Ziemi w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 22 kwietnia 2015 r. na placu Kościuszki przy fontannach obchodzone były Dni Ziemi zorganizowane przez Grażynę Gortat nauczyciela przyrody ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. W ramach obchodów Dni Ziemi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz przedszkolaki przygotowali odpowiednie transparenty, plakaty, przebrania oraz hasła o tematyce ekologicznej. Na happeningu obecny był burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i jego zastępca Krzysztof Pipiński. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-23
Przypominamy: IX Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II
Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców do Konstantynowa Łódzkiego na IX Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II , który w tym roku zostanie rozegrany w niedzielę 17 maja 2015 r. Zapisy na stronie Centrum Sportu i Rekreacji (www.basen-konstantynow.pl). Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-22
VIII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-21
Harcerska akcja letnia 2015
Związek Harcerstwa Polskiego w Konstantynowie Łódzkim ma zaszczyt zaprosić na kolonię zuchową, obóz harcerski i starszoharcerski do Pogorzelicy nad morzem. Termin: 02-19.08.2015 r. (16 dni). W trakcie pobytu m. in. kąpiele w morzu pod opieką ratownika WOPR, ciekawy i zróżnicowany program zajęć, ogniska, dyskoteki, wycieczki piesze oraz gry terenowe. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę: konstantynow@zhp.pl
więcej

Data: 2015-04-21
Uczniowie z konstantynowskiego LO poznają żydowską historię swojego miasta
Dzisiaj (21 kwietnia 2015 r.) uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim rozpoczęli warsztaty w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 200 szkołach w około 130 miejscowościach całej Polski. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-21
Z biblioteką w zaczarowany świat muzyki
W dniu 20 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską. Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze również książki dla dzieci, w których dowcipnie i z humorem zapoznaje młodych czytelników z tajnikami muzyki. W spotkaniu z gościem uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Konstantynowie Łódzkim. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-20
Grant z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną uzyskało grant z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na projekt "Aktywny Senior kontynuacja i rozszerzenie oferty edukacyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece w Konstantynowie Łódzkim” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS). Dzięki temu wykłady i wszystkie zajęcia ćwiczeniowe prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Konstantynowie Łódzkim będą zajęciami bezpłatnymi. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-20
Zwycięstwo UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki
19 kwietnia 2015 roku w ostatnim dniu Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej w Konstantynowie Łódzkim UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki pokonał 2:1 zespół Energa Gedania Gdańsk. Zespół ciężko zapracował na ten sukces i dzięki temu awansował do Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek w sezonie 2014/2015. W tym meczu w grupie kibiców naszego zespołu byli obecni burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, wiceburmistrz Konstantynowa Łódzkiego Krzysztof Pipiński oraz sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
więcej

Data: 2015-04-17
Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich
Dzisiaj 17 kwietnia 2015 roku w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim pl. Kościuszki 8 odbyły się bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Punkt cieszył się ogromnym powodzeniem. Zainteresowani mieli możliwość uzyskać informację dotyczącą pozyskania środków unijnych w ramach Narodowej Strategii Spójności.
więcej

Data: 2015-04-16
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Gmina Konstantynów Łódzki rozpoczęła przygotowania do stworzenia strategicznego dokumentu dla rozwoju gospodarki energetycznej gminy pod nazwą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Celem projektu jest zarówno opracowanie dokumentu, jak i stworzenie bazy danych zawierającej informacje pozwalające na ocenę gospodarki energią w gminie oraz inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych. Praca nad dokumentem umożliwi właściwą diagnozę w zakresie poziomu emisji CO₂ oraz skuteczną realizację działań przyczyniających się do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego do roku 2020, w tym min.: poprawa jakości powietrza na obszarze gminy, zwiększenie efektywności energetycznej, obniżenie kosztów związanych z wykorzystaniem mediów energetycznych, wykształcenie w społeczności lokalnej postaw związanych ze świadomym i racjonalnym korzystaniem z energii. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-04-16
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 19 maja 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-04-16
Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich
Dnia 17 kwietnia 2015 roku (piątek) w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim pl. Kościuszki 8 (w godzinach 11:00–14:00) odbędą się bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Mobilny Punkt Informacji to forma spotkań z klientami, która przybiera formę konsultacji bezpośrednich i ma na celu dotarcie z informacją do potencjalnych zainteresowanych możliwością pozyskania środków unijnych w ramach Narodowej Strategii Spójności. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-04-16
Przypominamy: 17 kwietnia rusza rekrutacja do przedszkoli
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Konstantynów Łódzki na rok szkolny 2015/2016 będzie odbywać się od dnia 17 kwietnia 2015 roku do dnia 30 kwietnia 2015 roku. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz regulaminy rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych są dostępne w załączeniu.
więcej

Data: 2015-04-15
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Fundacja Rozwoju Gmin “PRYM” rozpoczyna cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych poświęconych nowej Lokalnej Strategii Rozwoju i możliwościom finansowania projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich, instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, kościoły, parafie oraz grupy nieformalne z terenu gmin: Aleksandrów Łódzki, Dalików, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Parzęczew, Wartkowice i Zgierz na spotkania poświęcone możliwościom pozyskiwania środków na realizację projektów w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Warsztaty odbędą się w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „PRYM” w Parzęczewie, ul. Ozorkowska 3. Tematy i terminy spotkań w załączeniu.
więcej

Data: 2015-04-15
„The Sleeping Beauty”
Uczniowie z koła teatralnego „Be or not to be” zapraszają na przedstawienie w języku angielskim pt. „The Sleeping Beauty”. Premiera odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łódzka 28) w dniu 21 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-04-14
Filmowy Ogród Sztuki zaprasza na film!
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do „Filmowego Ogrodu Sztuki” na projekcję filmu „Chce się żyć”, która odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku, o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia im. F. Chopina w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Zgierskiej 14. Wstęp 5 zł. Zapraszamy serdecznie.
więcej

Data: 2015-04-14
Przypominamy: Punkt przyjęć PIT-ów
W kwietniu w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim w Sali nr 07 (parter) funkcjonować będzie okresowy punkt obsługi podatnika, gdzie pracownik Urzędu Skarbowego w Pabianicach przyjmować będzie rozliczenia roczne podatku dochodowego (PIT- y) oraz udzielać informacji w tym zakresie. Dyżur pracownika Urzędu Skarbowego pełniony będzie w następujących terminach: 15 kwietnia, 22 kwietnia (środy), 30 kwietnia (czwartek) w godzinach 8.00 – 15.00.
więcej

Strona 1 z 89
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>