S    L    XL    KONTRAST   
26 października 2016 : : Środa : : Imieniny: Lucjana i Ewarysta
Aktualności
Data: 2016-10-26
7 medali UKS "5"
Zawodnicy UKS PIĄTKA zdobyli 7 medali (5z, 1s, 1b) w Małej Lidze Pływackiej Województwa Łódzkiego. Podopieczni trenera Roberta Bujnowicza zwyciężyli 5 razy we wszystkich konkurencjach dziewcząt. Dwa złote medale zdobyła Karina Łysakowska na 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym. Wiktoria Rucińska wywalczyła złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i brązowy na dystansie 50m stylem grzbietowym. Tosia Sulak wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym i 6 m-ce na 50m stylem motylkowym. Przemek Pawlak wywalczył srebro na dystansie 50m stylem klasycznym. Weronika Podstawczyńska zajęła 4m-c na 50 m stylem klasycznym. Sztafeta dziewcząt w składzie Karina Łysakowska, Weronika Podstawczyńska, Tosia Szlak, Wiktoria Rumuńska wywalczyły złoto na 4x50m stylem dowolnym. Gratulujemy. Źródło: profil facebook UKS "5".
więcej

Data: 2016-10-26
Nagrody w konkursie fotograficznym
W dniu 24 października w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie z autorami zdjęć, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotograficznym „Zielony Konstantynów Łódzki” przeprowadzonym w ramach projektu „Pro-ekologiczny Konstantynów Łódzki”. Burmistrz miasta, Henryk Brzyszcz wręczył przybyłym nagrody i wyróżnienia dziękując za wzięcie udziału w konkursie oraz życząc powodzenia i wytrwałości w rozwijaniu fotograficznej pasji. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-26
Finisaż wystawy Anny Pacholik
W dniu 28 października 2016 r. o godz. 18:00 w Galerii "Ogród Sztuki", ul. Jana Pawła II 9, odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Anny Pacholik pt. "Człowiek". Wystawa jest czynna w dniach 10-30 października br. Zaproszenie w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-25
Za mundurem panny sznurem
W najbliższy piątek 28 października OSP Konstantynów oraz Marcin Młynarczyk, radny Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego zapraszają na wyjątkowy piknik. „Za mundurem panny sznurem” – ma być okazją do promowania działań polskich służb mundurowych. Nie zabraknie przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych, Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojska Polskiego, zawodowych strażaków czy Służby Celnej. Do wstąpienia do służb mundurowych zachęcać będą nauczyciele i uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Szkoła umożliwia naukę w klasach o specjalności policyjnej, wojskowej, strażackiej, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz bezpieczeństwa i obsługi pasażerów w portach lotniczych. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2016-10-25
Na jesienną chandrę i niepogodę do Biblioteki!
Deszczowe dni, długie jesienne wieczory – jak poradzić sobie z jesienną chandrą? Na pewno jednym ze sprawdzonych sposobów jest ciekawa lektura. Zachęcamy Państwa do odwiedzin konstantynowskich Bibliotek. Zarówno w bibliotece dla dorosłych jak i w bibliotece dla dzieci i młodzieży, znajdziecie Państwo wiele bestsellerów i poszukiwanych nowości! W 2016 r. konstantynowskie Biblioteki ze środków własnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakupiły 741 nowych książek. Zapraszamy serdecznie! Z pewnością znajdziecie Państwo w Bibliotece „książkę na niepogodę”! Więcej informacji o nowościach można znaleźć na stronie internetowej biblioteki w zakładce „nowe książki”.
więcej

Data: 2016-10-25
Czasowa organizacja ruchu w rejonie cmentarza
W dniu 01.11.2016 roku następuje czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicach Cmentarnej i Srebrzyńskiej. Wprowadza się jeden obowiązujący kierunek ruchu na ulicy Cmentarnej od skrzyżowania z ulicą Łaską w kierunku przepompowni ścieków i dalej drogą za stawem do ulicy Łaskiej. Parkowanie pojazdów jest dozwolone na ulicy Srebrzyńskiej i Piaskowej oraz za cmentarzem od ulicy Łaskiej do przepompowni ścieków, na drodze dojazdowej do masarni oraz na ulicach i w miejscach w pobliżu cmentarza –o ile oznakowanie nie mówi inaczej. Na całej długości ulicy Łaskiej, po jej wschodniej i zachodniej stronie, obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia działalności handlowej. Działalność handlowa jest dopuszczalna na ulicy Cmentarnej, na wydzielonych stanowiskach handlowych, od skrzyżowania z ulicą Łaską po stronie północnej i południowej. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2016-10-24
Dzień Seniora
W dniu 22 października br. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie blisko 150 seniorów Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Seniora. Na spotkanie zaproszeni zostali burmistrz miasta Henryk Brzyszcz, przewodniczący rady miejskiej Robert Bujnowicz oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, w imieniu którego przybyła dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Anna Mroczek. Przybyli goście wręczyli seniorom drobne upominki z życzeniami zdrowia i pomyślności w życiu. Tradycyjnie, zarząd konstantynowskiego PKPS wręczył również upominki dla aktywnych członków komitetu. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-24
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 roku o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-24
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-24
Spotkanie z tradycją i muzyką w konstantynowskiej Bibliotece dla dzieci i młodzieży
W dniu 20 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z tańcem ludowym i muzyką. Gościem specjalnym biblioteki była pani Izabela Perzyna, instruktorka tańca z Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Gośćmi biblioteki były też dzieci z klasy „0” Szkoły Podstawowej nr 5. Pani Iza jak dobra wróżka, zabrała dzieci w podróż po zaczarowanym świecie muzyki i tańca. Dzieci poznały dwa tradycyjne tańce polskie „Chodzony” i „Klapok”. Goście tańczyli i śpiewali, a figury, kroki i ruchy, które wykonywali w tańcu, choć nieco skomplikowane, sprawiły im wiele radości. Bardzo spodobała się im również zabawa w kole pt. „Mam chusteczkę haftowaną”. Bawiąc się z „Chusteczką”, akompaniowali sobie małymi instrumentami muzycznymi. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-21
6 medali w Mistrzostwach Klas III Województwa Łódzkiego
W dniu 20 października w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim zorganizowano Mistrzostwa Klas III Województwa Łódzkiego. Zmagania pływackie przyniosły UKS Piątce Konstantynów Łódzki 6 medali. Amelia Kaczmarek wywalczyła złoty medal na 50m stylem grzbietowym i brązowy na 50m stylem dowolnym. Oskar Nuszczyński złoty medal na 50m stylem dowolnym i brązowy medal na 25m stylem motylkowym. Julia Ber srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym i brązowy na 25m stylem motylkowym. Klaudia Bujnowicz wywalczyła 4m-ce na 25m stylem motylkowym i 5 m-ce na 50m stylem grzbietowym. Jan Jarczewski wywalczył 5 m-ce na 25m stylem klasycznym i 6 m-ce na dystansie 50m stylem dowolnym. Gratulujemy zawodnikom i trenerom, Marcie Gruszczyńskiej i Robertowi Bujnowiczowi.
więcej

Data: 2016-10-21
Biegaj w Konstantynowie!
Trener personalny Natalia Zarzeczna zaprasza w ramach Projektu "Aktywne Życie" do wspólnego biegania w Konstantynowie Łódzkim. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 grupa początkująca, 19:15 grupa średnio zaawansowana, natomiast w środy o 19:15 zajęcia technika dla grup początkujących i średnio zaawansowanych. Treningi trwają 60-75 minut. Zbiórka przed siedzibą Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kilińskiego 75. Więcej informacji pod numerem tel. 886-019-514 oraz na profilu Facebook projektu: https://www.facebook.com/projektaktywnezycie/.
więcej

Data: 2016-10-20
Nie top śmieci. Woda wraca!
Zbuntowane patyczki higieniczne urządziły manifestację w Konstantynowie Łódzkim. Wyszły z Grupowej Oczyszczalni Ścieków, żeby powiedzieć wszystkim, że chcą być traktowane odpowiednio. Nie chcą tonąć w ściekach – proszą, by wyrzucać je do kosza. Organizując bunt patyków i wyprowadzając je na ulicę, oczyszczalnia chciała zwrócić uwagę na jeden z największych problemów, jakie sprawiają jej śmieci, wyrzucane przez nas do sanitariatów – na tysiące patyczków higienicznych. Co miesiąc pracownicy GOŚ wyławiają ich ze ścieków nawet pół tony! Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-19
Lista projektów BO 2017
Zakończył się etap weryfikacji formalnej projektów zadań zgłoszonych w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego. 24 zadania spełniły wymogi formalne Regulaminu i zostaną poddane pod głosowanie. Szczegółowy wykaz zadań znajduje się w pliku poniżej. W drugiej edycji zwiększona została pula środków w ramach budżetu obywatelskiego do 400 000 tysięcy złotych. Głosowanie rozpocznie się 2 listopada i potrwa do 13 listopada. Każdy mieszkaniec naszego miasta, który ukończył 16 rok życia będzie mógł wskazać dwa projekty zadań oddając swój głos przez Internet lub na tradycyjnych kartach do głosowania w Gminnym Centrum Informacji, pl. Kościuszki 8. Opisy projektów dostępne po kliknięciu w zakładkę Budżet Obywatelski znajdującej się w lewej szpalcie portalu. Lista projektów w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-19
Dzień Krajobrazu
Polska, ratyfikując w 2004 r. Europejską Konwencję Krajobrazową sporządzoną we Florencji dnia 20 października 2000 r., zobowiązała się do stosowania jej przepisów. Podstawowym celem Konwencji jest promowanie ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu. Zgodnie z zapisami Konwencji krajobraz to ważny element życia ludzi zamieszkujących w miastach i na wsiach, na obszarach zdegradowanych, pospolitych, jak również na obszarach odznaczających się wyjątkowym pięknem. W tym roku - z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - po raz pierwszy odbędzie się Dzień Krajobrazu - święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu. Wpisując na stałe do kalendarza Dzień Krajobrazu chcemy uświadomić jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń. Krajobraz ma realny wpływ na jakość naszego życia. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-18
Złota odznaka ZNP dla Barbary Antosik
Oddziałowa sekcja emerytów i rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Konstantynowie Łódzkim zorganizowała w dniu wczorajszym spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to także okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych nauczycieli-emerytów. Złotą odznakę ZNP otrzymała Barbara Antosik. Za pięćdziesięcioletnią przynależność do ZNP uhonorowana została Halina Paśnicka. Zarząd okręgu łódzkiego ZNP w podziękowaniu za działalność dla ZNP odznaczył również Zdzisławę Trojanowską. Serdecznie gratulujemy.
więcej

Data: 2016-10-18
Nagrody dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W dniu 17 października 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wręczył nagrody dla dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Konstantynów Łódzki: Anna Kijak Dyrektor Przedszkola Nr 1, Aldona Janczak Dyrektor Przedszkola Nr 2, Violetta Berek Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1, Ewa Ratajczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, Iwona Majda Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5, Barbara Zawadzka Dyrektor Gimnazjum Nr 1, Aneta Kucharska-Młynarczyk Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 5, Katarzyna Bąkała-Marszałek Nauczyciel Gimnazjum Nr 1, Aneta Wrońska Nauczyciel Gimnazjum Nr 1.
więcej

Data: 2016-10-18
Przypominamy: Giełda pracy w GCI
W dniu 19 października o godz. 11:00 w Gminnym Centrum Informacji odbędzie się giełda pracy z ofertami przedstawionymi przez Agencję Pracy Konvert z Łodzi. Na spotkaniu zostaną przedstawione oferty pracy dla pracowników produkcji żywności; pracowników z branży mebli tapicerowanych: kierowników produkcji, tapicerów, krojczych, szwaczy i stolarzy; operatorów maszyn CNC bez programowania (tokarki, frezarki). W trakcie spotkania będzie również prowadzona rekrutacja na wyżej wymienione stanowiska. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą swojego CV. Więcej informacji pod numerem tel. 664-988-495. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-10-17
Służba Celna ostrzega!
W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe. Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 133
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>