27 maja 2015 : : Środa : : Imieniny: Jana i Juliusza
Aktualności
Data: 2015-05-27
Plebiscyt zorganizowany przez Dziennik Łódzki
W dniu 26 maja 2015 roku został rozstrzygnięty plebiscyt zorganizowany przez Dziennik Łódzki na najbardziej popularnego strażaka OSP 2015 roku z terenu województwa łódzkiego. Trzecie miejsce w plebiscycie zajął strażak – naczelnik Jednostki OSP Srebrna – Tomasz Gertner. Również 26 maja 2015 r. został rozstrzygnięty plebiscyt na najbardziej popularną Jednostkę OSP 2015 r. z terenu województwa łódzkiego. W tejże kategorii wystartowały dwie nasze jednostki: OSP Konstantynów oraz OSP Niesięcin. VI miejsce zajęła Jednostka OSP Niesięcin, a XXIII miejsce Jednostka OSP Konstantynów. Linki do wyników plebiscytów w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-27
Alternatywna Scena Młodych
W dniu 29 maja 2015 roku o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28 odbędzie się Przegląd Zespołów Alternatywnej Sceny Młodych. Celem Przeglądu jest pokazanie różnorodnych gatunków muzycznych. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-05-27
Przypominamy: IX sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 28 maja 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 12:00 odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-26
Finał konkursu „Szkoła marzeń”
22 maja 2015 r. odbył się pierwszy Krajowy finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie, a wśród nich z Konstantynowa Łódzkiego - 15 laureatów okręgowych: 12 ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 3 z Niepublicznego Przedszkola „Magnolki”. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-26
III Edycja Ogólnomiejskiego Konkursu „Moja Pasja”
3 Czerwca 2015 roku upływa termin składania prac na Ogólnomiejski Konkurs „Moja Pasja”. Celami konkursu są: rozwijanie zainteresowań wśród uczniów; rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży potrzeby do dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasją, ale też popularyzowanie idei spędzania wolnego czasu w sposób twórczy, przyjemny i pożyteczny; oraz promowanie aktywnych form wypoczynku jako alternatywy do zachowań ryzykownych. Konkurs skierowany jest do uczniów: klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku ocenie podlegać będą prace w czterech kategoriach: praca plastyczna, film, fotografia, prezentacja multimedialna. Pracę konkursową wraz z podpisaną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Słowackiego 11). Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody
więcej

Data: 2015-05-26
Kanzas Cup Under-16
KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki zaprasza kibiców na międzynarodowy turniej piłkarski KANZAS CUP UNDER-16 zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w dniach 30-31.05.2015. Mecze zostaną rozegrane na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji (pl. Wolności 60): sobota 9-18, niedziela 9-16. Wstęp wolny. W turnieju udział wezmą: Daugava Daugavpils Ryga (Łotwa), FK 1899 Szeged (Węgry), Poniewież (Litwa), ŁKS Łódź, GKS Katowice, Korona Kielce, GKS Bełchatów, Sokół Aleksandrów Łódzki, Orzeł Łódź oraz gospodarz KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-25
UKS Lider z wizytą partnerską w Lendaku
W dniach 20 - 24 maja br. zawodniczki UKS Lider wraz z trenerem Sławomirem Kołczem gościły w mieście partnerskim Konstantynowa Łódzkiego - Lendak na Słowacji. Wizyta konstantynowskich siatkarek odbyła się w ramach umowy partnerskiej łączącej nasze miasta i pozwoliła na poznanie kultury i folkloru Lendaku położonego w słowackich Tatrach. Dziewczęta wzięły również udział w turnieju siatkarskim Konstantynów Łódzki - Lendak - Kieżmark, w którym zajęły pierwsze miejsce. W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się rewizyta - będziemy gościć w Konstantynowie Łódzkim drużynę koszykarek z Lendaka.
więcej

Data: 2015-05-25
Zapraszamy na I Dyktando Miejskie
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „CANTORES" realizuje projekt „Regionalizmy naszym bogactwem kulturowym – dyktando miejskie" pod patronatem Starosty Pabianickiego. Celem zadania jest zachowanie od zapomnienia typowych dla Łodzi i okolic regionalizmów co wpłynie na kształtowanie odpowiedzialnych oraz twórczych postaw wobec języka polskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Zorganizowane w dniu 31 maja 2015 roku o godzinie 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28, dyktando miejskie, w trzech grupach wiekowych będzie doskonałym połączeniem nauki i zabawy.
więcej

Data: 2015-05-25
Dodatkowe wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Z wielką radością informujemy o zorganizowaniu dodatkowych wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Wykłady konstantynowskiego UTW odbywać się będą do 24 czerwca 2015 r., wtedy odbędzie się zakończenie roku akademickiego UTW 2014/2015. Plan wykładów: 3.06.2015, „Współczesny system Wielkiej Brytanii”, dr Wioletta Wilk-Reguła; 10.06.2015, „Tajemnice świata kryształów. Od kryształów do czekolady”, dr Małgorzata Domagała; 17.06.2015, „Aktorzy ze spalonego teatru. Aleksander Zelwerowicz”, dr hab. Karolina Prykowska-Michalak; 24.06.2015, „Potencjał energetyczny świata. Perspektywy rozwoju energetyki”, dr Aleksandra Opara. Zapraszamy serdecznie wszystkich aktywnych seniorów.
więcej

Data: 2015-05-22
Zapraszamy kobiety w ciąży po bezpłatne pakiety
Konstantynowska szkoła rodzenia serdecznie zaprasza wszystkie kobiety w ciąży i młode mamy do odbioru bezpłatnych próbek, pakietów i publikacji dla mam i ich maluszków w Gminnym Centrum Informacji, Plac Kościuszki 8. Liczba pakietów ograniczona.
więcej

Data: 2015-05-22
Przypominamy: Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego
W dniu 23 maja 2015 roku (sobota) Uniwersytet Łódzki obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej okazji w maju odbędzie się Światowy Zjazd Absolwentów, w ramach którego na każdym wydziale zorganizowane zostaną spotkania absolwentów. Zjazd będzie doskonałą okazją nie tylko do spotkania po latach, ale także do refleksji nad historią Wydziału Prawa i Administracji i perspektywami jego rozwoju. Właśnie z tym wydziałem nasze miasto podjęło współpracę, w wyniku której działa Klinika Prawa- zamiejscowy punkt instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego. Szczegóły dotyczące programu obchodów dostępne są na stronie: www.wpia.uni.lodz.pl
więcej

Data: 2015-05-21
W dniach 1 i 2 czerwca zapraszamy kobiety w wieku 40-75 lat na bezpłatną mammografię
W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które w Konstantynowie Łódzkim odbędą się 1 i 2 czerwca przy SP ZOZ, ul. Sadowa 10. W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, LUX MED zapewnia paniom nie kwalifikującym się jeszcze lub już do Programu finansowanego przez NFZ, bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wszystkie szczegóły znajdują się w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015r. roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 26 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Lider z wizytą u burmistrza
We wtorek 19 maja 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz pogratulował siatkarkom Lidera Konstantynów Łódzki zdobycia tytułu wicemistrza Polski młodziczek (Człuchów, 1-3.05.2015). Srebrne złoto, jak mówią siatkarki, wywalczył zespół w składzie: Justyna Kędziora (kapitan), Michalina Franasik, Karolina Garstka, Wiktoria Grzeszczyk, Natalia Kołcz, Pola Kwiecińska, Aleksandra Łuczyńska, Julia Matyja, Natalia Patora, Aneta Tarnowska, Oliwia Wasiak. Listy gratulacyjne otrzymali również trenerzy: Sławomir Kołcz i Adam Czekaj oraz prezes klubu Piotr Bergman. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-20
„Cztery żywioły” w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim
W dniach 19 – 20 maja 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się XXII Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych o tematyce przyrodniczej „Cztery żywioły”, organizowany pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Dzieci i młodzież biorące udział w Przeglądzie, musiały popisać się świetną grą aktorską. Wszystkie występy artystyczne zarówno w wykonaniu przedszkolaków jak i młodzieży szkolnej były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym uznaniem publiczności i jury. Uwagę przyciągała również scenografia oraz barwne kostiumy, które zostały wykonane na potrzeby konkursu. Mimo wysokiego poziomu wszystkich przedstawień jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Dyplomy wraz z nagrodami zostały wręczone wykonawcom i ich opiekunom przez burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzeja Cieślika. Na zakończenie przeglądu uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Zamek” w wykonaniu Teatru Króla. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-20
Ogłoszenie o przetargu działek inwestycyjnych przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej. Przetarg odbędzie się w dniu 23 lipca 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-19
Wybory uzupełniające
26 lipca 2015 konstantynowianie wybiorą radnego do rady miejskiej w okręgu nr 3. Wybrany w listopadzie 2014 radny Marian Kaczorowski zrzekł się mandatu. Wojewoda łódzki wydał zarządzenie NR 108/2015 z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Treść zarządzenia w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-18
Piąta rocznica odsłonięcia pomnika
16 maja 2015 roku na cmentarzu w Konstantynowie Łódzkim, po Mszy św. sprawowanej w kościele Miłosierdzia Bożego, odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim (Lager in Konstantinov) w latach 1940-1943. Od pięciu lat, co roku burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i członkowie Społecznego Komitetu ds. Upamiętnienia Ofiar Niemieckiego Obozu w Konstantynowie Łódzkim organizują uroczyste spotkanie poświęcone pamięci ofiar. Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpił krótki koncert chóru Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im. F. Chopina i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Następnie uczestnicy uroczystości mogli wejść do budynku przy ul. Łódzkiej 27, gdzie mieścił się niemiecki obóz.
więcej

Data: 2015-05-18
I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich
16 maja 2015 r. w Miejsko-Szkolnej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim odbył się I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich. W styczniu 2015 roku Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim rozpoczął we wszystkich placówkach przedszkolnych naszego miasta zajęcia taneczne poświęcone folklorowi miejskiemu. Podczas trzydziestominutowych zajęć, prowadzonych w 18 grupach przedszkolnych, dzieci poznawały podstawowe kroki i figury polki. Nauka objęła łącznie ok. 300 młodych adeptów sztuki tanecznej. Podsumowaniem warsztatów był zorganizowany po raz pierwszy w Konstantynowie Łódzkim Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich.
więcej

Strona 1 z 91
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>