25 października 2014 : : Sobota : : Imieniny: Kryspina i Ingi
Aktualności
Data: 2014-10-24
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek w Bibliotece dla Dzieci
W dniu 17 października 2014 r. najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim mieli swoje święto, ponieważ właśnie w tym dniu, na zaproszenie Biblioteki przyjechała do nas z Warszawy pani Agnieszka Frączek, znana autorka książek dla dzieci. Taki dzień, w którym autor spotyka się ze swoimi czytelnikami, możemy śmiało uznać za „święto czytelników”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu który realizuje Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim pt.„Uśmiech i pogoda ducha to wyprawka dla malucha czyli bawimy się i czytamy razem z rodzicami”. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-24
"Piosenki z mojego podwórka" w Łódzkim Domu Kultury
22 października 2014 r. w Łódzkim Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu "Piosenki z mojego podwórka" inspirowany twórczością Kapeli Podwórkowej "Konstantynowiacy". Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca "Łódź", zespoły taneczne MOK (Active Movement i Dynamic Beat), uczestnicy warsztatów wokalnych (Magdalena Piszczatowska, Krzysztof Skowron, Jarosław Antczak, Natalia Siennicka) oraz tanecznych, Młodzieżowy Ludowy Zespół "Niesięcin". Koncert był współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury - Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego 2014 r. Na ostatni już koncert zapraszamy 29 pażdziernika 2014r. o godz. 18:30 do Lutomierska.
więcej

Data: 2014-10-23
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców
Dzięki staraniom burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) utworzony został punkt zamiejscowy instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego „Klinika Prawa-Klinika Praw Dziecka” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Konstantynowie Łódzkim dyżury studentów będą odbywały się co tydzień w czwartki w godzinach 10:00 – 13:00, w okresie 30.X.2014 – 18.XII.2014. Na spotkanie można umówić się osobiście w Gminnym Centrum Informacji, plac Tadeusza Kościuszki 8 bądź telefonicznie (42) 211-60-02. Ze względu na ramy czasowe dyżuru studentów, obowiązuje ograniczona ilość miejsc. Aby uzyskać poradę prawną w ramach „Kliniki Prawa” należy spełnić określone warunki: dochód na jednego członka w rodzinie nieprzekraczający ok. 900 zł netto; sprawy nie prowadził wcześniej adwokat albo radca prawny; w sprawie nie biegnie termin krótszy niż dwutygodniowy. Osoby umówione na spotkanie proszone są o przyniesienie ze sobą dokumentów związanych ze sprawą. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-23
Ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 2
14 października w Dniu Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści wspomagani przez Samorząd Szkolny oraz wychowawczynię Panią Grażynę Napieralską zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie w obecności rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Podczas ceremonii ślubowania pierwszakom wręczono szkolne tarcze oraz pamiątkowe dyplomy.Miłym uwieńczeniem uroczystości były także prezenty od Ireny Grendy wicestarosty powiatu pabianickiego oraz drobne upominki przygotowane przez trzecioklasistów.
więcej

Data: 2014-10-23
Komunikat Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim
Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim informuje, że w związku z działalnością handlową, która prowadzona będzie na ulicy Cmentarnej w Konstantynowie Łódzkim w dniach 30.10 – 02.11.2014 roku (Czwartek-Niedziela) uprzejmie prosimy o nieparkowanie pojazdów na całej długości ulicy Cmentarnej. Za utrudnienia przepraszamy kierowców i dziękujemy za spełnienie naszej prośby.
więcej

Data: 2014-10-22
Nowy sprzęt dla OSP Konstantynów
Gmina Konstantynów Łódzki zakupiła nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim ze środków pochodzących z Województwa Łódzkiego w oparciu o udzieloną dotację w wysokości 17 000 zł przeznaczoną na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ze środków pochodzących z dotacji w wysokości 10 000 zł z WFOŚiGW w Łodzi, jak również ze środków własnych Gminy Konstantynów Łódzki w wysokości 3 000 zł. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-21
Lider Konstantynów Łódzki partnerem Budowlanych Łódź
21 października w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim, w obecności burmistrza Henryka Brzyszcza i zastępcy burmistrza Krzysztofa Pipińskiego, podpisano oficjalną umowę partnerską pomiędzy UKS Lider Konstantynów Łódzki, a grającym w ekstraklasie KS Budowlani Łódź. Dokument podpisali prezes KS Budowlani Łódź Marcin Chudzik, prezes UKS Lider Piotr Bergman oraz wiceprezes UKS Lider Sławomir Kołcz. Dzięki podpisanej umowie młode zawodniczki konstantynowskiego Lidera będą miały szansę gry w łódzkiej Młodej Lidze Kobiet. Przedstawiciele obydwu klubów wyrazili dużą chęć do współpracy, wzajemnej pomocy i wymiany doświadczeń.
więcej

Data: 2014-10-21
Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 1
Dnia 16.10.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi odbył się uroczysty apel z okazji 36. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie kl. V przedstawili prezentację multimedialną przypominającą postać św. Jana Pawła II . Ogłoszono również wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka”, w którym brali udział uczniowie szkoły. Wyróżnienie w kat. klas IV-VI otrzymała Wiktoria Berek, której serdecznie gratulujemy. Pozostałe prace można obejrzeć na wystawie w kościele Nawiedzenia NMP w Konstantynowie- Srebrnej.
więcej

Data: 2014-10-21
Ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 1
Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie. Uczniowie klas Ia i Ib znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności aktorsko – wokalne i przyjęli życzenia od całej społeczności szkolnej. Atmosfery występu dopełniła barwna dekoracja. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Henryk Brzyszcz wręczył pierwszakom szkolne tarcze. Wielką radość jak zawsze sprawiło pasowanie ogromnym ołówkiem oraz rożki obfitości przygotowane przez starszych kolegów. Po części oficjalnej wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców i wspólnie bawili się przy muzyce.
więcej

Data: 2014-10-20
Jubileusz 10-lecia Zarządu Stowarzyszenia „Czuję Sercem”
Dnia 17 października 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia Zarządu Stowarzyszenia „Czuję Sercem”. Zgodnie z zapisem w statucie, Stowarzyszenie ma na celu wszechstronne wspieranie osób niepełnosprawnych w ich drodze do pełnego i w miarę możliwości samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspieranie ich w pokonywaniu trudności codziennego życia oraz rozwijaniu zainteresowań. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta powiatu pabianickiego - Irena Grenda, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego - Henryk Brzyszcz, przewodniczący Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim – Andrzej Owczarek. Na scenie wystąpiła dając mini koncert Barbara Droździńska. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały upominki. W załączeniu galeria zdjęć.
więcej

Data: 2014-10-20
Wystawa królików rasowych w Konstantynowie Łódzkim
18 i 19 października w hali sportowej, w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim odbyła się wystawa królików rasowych organizowana przez Łódzki Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza. W ciągu dwóch dni można było obejrzeć 660 królików reprezentujących 47 ras m. in. belgijski olbrzym biały, wiedeński niebieski, wiedeński czarny oraz kalifornijski. Ogromnym zachwytem cieszył się największy królik występujący w Polsce ważący prawie 9kg belgijski olbrzym szary, który został championem swojej kategorii. Drugiego dnia wystawy burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz dyrektor CSiR Krystyna Opara wręczyli hodowcom puchary. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-10-20
Od 22 października zmiana organizacji ruchu
W związku z modernizacją ulicy Kościelnej i budową przepustu na rzece Łódce nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic: Kościelna i Cegielniana. Od 22 października 2014 roku (środa) zostanie wyłączona z ruchu ulica Kościelna na odcinku od ulicy Łódzkiej do przepustu na rzece Łódce. Jednocześnie dla ruchu pieszego i samochodów osobowych zostanie udostępniona ulica Cegielniana. Ruch pojazdów o masie powyżej 3.5 tony będzie możliwy tylko od strony ulicy Maratońskiej w Łodzi. Władze miasta przepraszają za wszelkie utrudnienia.
więcej

Data: 2014-10-17
Przypominamy: Wystawa królików rasowych
Łódzki Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza serdecznie zaprasza na wystawę królików rasowych, która odbędzie się w dniach: 18 października (godz. 10:00-18:00) i 19 października (godz. 8:00-15:00) w sali sportowej KKS Włókniarz w Konstantynowie Łódzkim, pl. Wolności 60. W załączniku fotogaleria.
więcej

Data: 2014-10-16
Innowacyjne Centrum Transferu Technologii otwarte w Konstantynowie Łódzkim
16 października 2014 r. miała miejsce uroczystość otwarcia nowej firmy działającej na terenie naszego miasta. Na ulicy Innowacyjnej powstało Centrum Transferu Technologii w obszarze odnawialnych źródeł energii. Podczas uroczystości inaugurującej działania CTT obecni byli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Zebrani goście mogli zobaczyć nowo wybudowany budynek, który zostały wyposażony w specjalistyczną aparaturę i urządzenia wspomagające badania naukowe. Ciekawostką jest fakt, że w CTT znajduje się jedyny w województwie łódzkim tunel aerodynamiczny o mocy 22,5 kW, który stanowi główny element wyposażenia Laboratorium Wiatrowego CTT. Tunel umożliwia badania wpływu prędkości wiatru na wibracje konstrukcji masztów lub elementów elewacyjnych budynków. To jedyny taki tunel aerodynamiczny w naszym województwie.
więcej

Data: 2014-10-16
Wernisaż wystawy VII edycji Pejzażu Malowanego Ziemi Łódzkiej
Dnia 15 października 2014 r. w siedzibie Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo – Muzycznego im. F. Chopina przy ul. Zgierskiej 14 odbył się wernisaż wystawy poplenerowej VII edycji Pejzażu Malowanego Ziemi Łódzkiej NATURA-ECO-ART Spotkajmy się w powiecie pabianickim, którą będzie można oglądać w dniach 16 – 17 października w godzinach od 9.00 do 16.00 oraz w dniach 20 – 22 października od 9.00 do 18.00. Kolejna, VII już edycja pleneru przyciągnęła artystów zainspirowanych pięknem przyrody naszego powiatu, a w ciągu kilku dni powstało wiele ciekawych, oryginalnych prac malarskich. Wernisaż odwiedzili uczniowie konstantynowskich szkół, którzy z zaciekawieniem obejrzeli wystawę. Na uroczystości obecny był sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk. Współtwórcą pleneru był dyrektor ROTWŁ Zbigniew Frączyk oraz wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi Wiesław Łukomski. Honorowy Patronat obieli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Pabianickiego oraz Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.
więcej

Data: 2014-10-16
ŁARR zaprasza przedsiębiorców na spotkanie
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. razem z firmą FM Bank PBP S.A. organizują cykl spotkań z przedsiębiorcami na terenie woj. łódzkiego i nie tylko. Podczas spotkania eksperci Biz Banku udzielą odpowiedzi na pytania: Jakie branże są obecnie warte zainwestowania? W jaki sposób odróżnić przejściową modę nad rynku od prawdziwej innowacji? Gdzie i jak znaleźć potrzebny kapitał, w tym jak zbudować biznes korzystając ze środków inicjatywy JEREMIE; które organizacje i instytucje mogą nam pomóc w bieżącym kierowaniu firmą. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-14
Pasowanie na pierwszaka w SP 5
14 października br. w Szkole Podstawowej nr 5 uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Licznie zgromadzeni rodzice z dumą oglądali, przygotowane na tę uroczystość, przedstawienie w wykonaniu swoich pociech. W tym dniu tradycyjnie wszyscy uczniowie klas pierwszych ślubowali, iż będą dbali o szkołę, jak również godnie ją reprezentowali. Po złożonym ślubowaniu, dyrektor SP 5 Iwona Majda uroczyście pasowała każdego ucznia na pierwszaka. Imprezę poprowadziła zastępca dyrektora Alicja Biernat. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-10-14
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2014r. w miejsko –szkolnej hali sportowej w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z koncertem pt. „Piosenki z mojego podwórka”. Koncert został współfinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Wśród zaproszonych gości byli marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Burmistrz dla zasłużonych pracowników oświaty i kultury wręczył przyznane przez siebie nagrody i dyplomy. Licznie zebrani goście mogli następnie podziwiać występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Łódź”, zespołów tanecznych MOK (Active Movement i Dynamic Beat), uczestników warsztatów wokalnych (Magdalena Piszczatowska, Krzysztof Skowron, Jarosław Antczak, Natalia Siennicka) oraz tanecznych, a także Młodzieżowego Ludowego Zespołu „Niesięcin”.
więcej

Data: 2014-10-14
Ślubowanie klas pierwszych w akademickim LO
W dniu 14 października, w którym obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim. Obecny na uroczystym ślubowaniu i apelu burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, złożył uczniom i nauczycielom życzenia samych sukcesów oraz przekazał bibliotece szkolnej trzy egzemplarze książki prof. Rafała Leszczyńskiego „Ks. Stanisław Czernik. Służył Bogu i Ojczyźnie”. Przypominamy, iż została ona wydana przez Wydawnictwo Bernard Cichosz w tym roku. Podczas uroczystości trzech najlepszych uczniów gimnazjów, którzy wybrali akademickie LO w Konstantynowie Łódzkim otrzymało z rąk redaktora naczelnego „Wiadomości 43bis” Bernarda Cichosza przyznawaną corocznie nagrodę „Pecunia”. Wszystkim uczniom oraz pracownikom placówek oświatowych życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
więcej

Data: 2014-10-13
Pomoc dla Emilii Pawłowskiej
Emilia Pawłowska ma 10 lat i pochodzi z Rożnowa. Do czerwca tego roku prowadziła normalne życie, uczestnicząc w kursie żeglarskim i oddając się swojej pasji - fotografii. Te beztroskie zajęcia przerwała diagnoza postawiona na początku czerwca: nowotwór kości. Aby wygrać walkę z chorobą Emilka potrzebuje leku, który pozwoli jej normalnie funkcjonować po operacji. Ten niestety kosztuje 600 tys. złotych. Osteosarcoma (mięsak kościopochodny) jest pierwotnym złośliwym nowotworem tkanki kostnej diagnozowanym w Polsce u około 60-100 osób rocznie. Emilia znalazła się wśród nich w czerwcu bieżącego roku, kiedy zauważono jej opuchnięte kolano. Emilce jednak można pomóc w bardzo prosty sposób. Więcej informacji o możliwości pomocy dla Emilii w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-13
Współpraca z Lubotynem
W piątek 10 października na zakończenie wizyty przedstawicieli miasta Lubotyn koło Charkowa na Ukrainie został w Konstantynowie Łódzkim podpisany list intencyjny pomiędzy gminą Konstantynów Łódzki reprezentowaną przez burmistrza Henryka Brzyszcza a miastem Lubotyn reprezentowanym przez burmistrza Volodymyra Telychko. Strony oświadczyły, iż zawiązały współpracę w celu wymiany kontaktów i doświadczeń na wszelkich polach, które mogą interesować jednostki samorządowe oraz, że są zainteresowane podjęciem wspólnych działań w następujących dziedzinach: kultura, turystyka, edukacja i inwestycje. Treść listu intencyjnego w załączniku.
więcej

Strona 1 z 73
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>