20 września 2014 : : Sobota : : Imieniny: Filipiny i Eustachego
Aktualności
Data: 2014-09-19
Jest już elektroniczna wersja gazety Kurier GCI nr 104
Jest już dostępne elektroniczne wydanie gazety „Kurier GCI" nr 104 (wrzesień 2014). W wersji drukowanej pismo ukaże się 24 września. Egzemplarze pisma będą dostępne w Urzędzie Miejskim (ul. Zgierska 2) i w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) oraz w kilkunastu placówkach handlowych. Wersja elektroniczna gazety znajduje się w lewej szpalcie portalu.
więcej

Data: 2014-09-18
Oficjalne powołania do kadry Polski zawodniczek UKS Lider Konstantynów Łódzki
Justyna Kędziora oraz Aneta Tarnowska, które są zawodniczkami Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Konstantynów Łódzki zostały oficjalnie potwierdzone w składzie szerokiej Kadry Polski PZPS. Trenerami Kadry zostali znani trenerzy Waldemar Kawka i Andrzej Peć. Dano tym samym wyraz uznania dla wspaniałych występów zawodniczek w ubiegłym sezonie. Przypominamy, że zespół młodziczek UKS Lider jest finalistą Mistrzostw Polski 2014 r. Pełny skład reprezentacji Polski minikadetek, która 5 października rozpocznie konsultację szkoleniową w Szczyrku, na stronie: http://www.pzps.pl/Szeroka-kadra-minikadetek.html
więcej

Data: 2014-09-17
Rocznica napaści Związku Sowieckiego na naszą Ojczyznę
W środę, 17 września o godz. 12.00 na pl. Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na naszą Ojczyznę, burmistrz Henryk Brzyszcz złożył kwiaty przed tablicą z listą konstantynowian zamordowanych podczas II wojny światowej. W 1939 roku najpierw 1 września Polskę zaatakowały Niemcy, a 17 - ZSSR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny). Również w Łodzi dla upamiętnienia tej rocznicy, Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ Solidarność złożył kwiaty przy Pomniku Ofiar Komunizmu przy al. Anstadta.
więcej

Data: 2014-09-17
Burmistrz wygłosi wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W dniu 8.10 br. burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wygłosi wykład dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej. Wykład odbędzie się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury (Konstantynów Łódzki, ul. Łódzka 28) w ramach nadchodzącego roku akademickiego UTW PŁ 2014/2015.
więcej

Data: 2014-09-17
XLIX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 18 września 2014 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się XLIX (nadzwyczajna) sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Proponowany porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-17
Impreza teatralna w przedszkolach
W dniu 16 września 2014r w Przedszkolu nr 1 i nr 2 w Konstantynowie Łódzkim miały miejsce wesołe spotkania z książką i teatrem. W słoneczne, jesienne przedpołudnie, aktor Teatru „Arlekin” z Łodzi pan Waldemar Presia zaprosił przedszkolaków do udziału w spektaklu teatralnym opartym na znanych utworach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zatytułowanym „Ogrodowe zuchy”. Był to nasz wspólny spektakl, w którym pokierowani zręcznie przez pana Waldemara i z pomocą teatralnych rekwizytów, wyruszyliśmy w jesienną podróż po świecie przyrody. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-16
4. Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Moszczenicy
W dniu 14 września 2014 r. w Moszczenicy odbyły się 4. Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Moszczenicy, w których wzięły udział jednostki OSP, które zwyciężyły w etapach powiatowych w ubiegłorocznych zawodach. Powiat pabianicki i Konstantynów Łódzki reprezentowały druhny z jednostki OSP Niesięcin. Po emocjonujących zmaganiach z jednostkami z województwa łódzkiego nasze druhny zajęły 13 miejsce. Powiat pabianicki w kategorii męskich drużyn pożarniczych reprezentowała drużyna pożarnicza z OSP Chechło. Ukończyli zawody na 23 miejscu. Serdecznie gratulujemy OSP Niesięcin!
więcej

Data: 2014-09-16
GCI zaprasza na kurs z podstaw obsługi komputera
Wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, którzy chcieliby nauczyć się obsługi komputera, aby rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe – zapraszamy do pracowni multimedialnej w Gminnym Centrum Informacji (plac Kościuszki 8) na bezpłatny kurs Podstaw Obsługi Komputera. Dzięki bogato wyposażonej sali komputerowej, każdy z kursantów może pracować samodzielnie przy swoim stanowisku. Zajęcia skierowane są szczególnie do osób, które już wcześniej korzystały z komputera, ale nie radzą sobie z samodzielną obsługą lub nigdy nie miały z nim styczności. Kurs składa się z sześciu bloków tematycznych realizowanych w czasie 6-7 spotkań. Zajęcia trwają 45-60 min i odbywają się raz w tygodniu. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-15
Rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego
W dniach 12-14.09.2014 r w Konstantynowie Łódzkim gościliśmy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek czołowe polskie zespoły rocznika 2000 oraz dwie drużyny z Litwy. W piątek 12.09.2014 r. turniej uroczyście otworzyli Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Pani Małgorzata Niemczyk- poseł RP, złota medalistka ME oraz Pan Henryk Brzyszcz - Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. W opinii wszystkich trenerów, zaproszonych gości turniej stał na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-15
Konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym
Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie pt. "Czytamy z rodzicami - rysujemy sami". W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkujące w Konstantynowie Łódzkim lub uczęszczające do przedszkoli w Konstantynowie Łódzkim. Ilustracja konkursowa stanowi samodzielną pracę dziecka. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną na formacie kartonu max A -3 4. Złożenie pracy w bibliotece musi nastąpić do dnia 20 października 2014 r. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-09-12
"Oddaj krew - ocal życie" w Konstantynowie Łódzkim
Dzisiaj 12.09 br. w Galerii Ogród Sztuki przy ulicy Jana Pawła II 9 w godzinach 8.00 – 11.00 odbyła się akcja „Oddaj krew - ocal życie”. Dla pierwszych 10 krwiodawców wręczono upominek w postaci biletów jednorazowego wstępu na basen Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim (ul. Kilińskiego). Krwiodawcom serdecznie dziękujemy za przekazany dar życia. Zachęcamy do dalszego wspierania krwiodawstwa w Polsce.
więcej

Data: 2014-09-12
Wręczono medale za długoletnie pożycie małzeńskie
W dniu 12 września 2014 roku o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbyła się miła uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta RP. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz przy udziale władz samorządowych miasta. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-09-12
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego
W dniach 12.09 - 14.09 w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. W zawodach wezmą udział UKS Lider- finalista mistrzostw polski młodziczek, APS Rumia- półfinalista mistrzostw polski młodziczek, Legionovia, Mos Wola Warszawa- czołowe zespoły w polsce w siatkówce młodzieżowej, Kaunas Litwa- czołowe zespoły młodzieżowe na Litwie oraz Kadra Łódzkie rocznika 2001. Organizatorami zawodów są: UKS Lider Konstantynów, Gimnazjum Nr1, Szkoła Podstawowa Nr 5. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-09-11
Burmistrz podpisał 26 porozumienie o przystąpienie do programu Rodzinny Konstantynów Łódzki
Dzisiaj, 11 września br. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim zostało podpisane 26 porozumienie między burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego Henrykiem Brzyszczem a Uczniowskim Klubem Sportowym Centrum Sztuk Walki z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim, ul. Sucharskiego 5/31, partnerem programu Rodzinny Konstantynów Łódzki. Jest to już 26 porozumienie z przedsiębiorcami. Serdecznie zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym programie, który ma na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku, poprawę warunków życia takiej rodziny oraz ułatwianie jej dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych m.in. przez jednostki organizacyjne i firmy prywatne działające na terenie gminy Konstantynów Łódzki.
więcej

Data: 2014-09-11
Oddaj krew - ocal życie!
Zapraszamy do oddawania krwi w konstantynowskiej Galerii OGRÓD SZTUKI (ul. Jana Pawła II 9) w dniu 12 września 2014 r. w godzinach 8.00 – 11.00. Dla pierwszych 10 krwiodawców upominek w postaci biletów jednorazowego wstępu na basen Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim (ul. Kilińskiego).
więcej

Data: 2014-09-11
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
W dniu 12 września 2014 roku o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się miła uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta RP. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczy Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz przy udziale władz samorządowych miasta.
więcej

Data: 2014-09-11
„Korzyści z głośnego czytania dzieciom”
W dniach 3 i 8 września 2014 r. w Przedszkolach nr 1 i nr 2 w Konstantynowie Łódzkim odbyły się prelekcje dla rodziców na temat „Korzyści z głośnego czytania dzieciom”. Prelekcje poprowadziła pani mgr Bożenna Krajewska, psycholog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Konstantynowie Łódzkim. Prelekcje odbyły się w ramach działań projektu z promocji czytelnictwa pt. „Uśmiech i pogoda ducha to wyprawka dla malucha, czyli bawimy się i czytamy razem z rodzicami”, który wspólnie z Przedszkolami nr 1 i nr 2 realizuje Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-09-10
Za ogrzewanie zapłacimy mniej!
10 września 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. oraz Dalkia Łódź SA podpisały umowę o przyłączenie systemu ciepłowniczego Konstantynowa Łódzkiego do sieci ciepłowniczej Dalkii. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany w rejonie Aglomeracji Łódzkiej. Po podłączeniu konstantynowianie w roku 2016 będą płacili o 20% mniej za ogrzewanie aniżeli teraz. Przy podpisaniu umowy obecni byli: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, członek zarządu Dalkia Polska Philippe Lanoizelee oraz społeczni doradcy burmistrza Konstantynowa Łódzkiego z przewodniczącym Henrykiem Ulachą.
więcej

Data: 2014-09-10
Burmistrz podpisał 25 porozumienie o przystąpienie do programu Rodzinny Konstantynów Łódzki
Dzisiaj, 10 września br. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim zostało podpisane 25 porozumienie między burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego Henrykiem Brzyszczem a CULFONT-YANAD z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim, ul. Jana Pawła II 22, partnerem programu Rodzinny Konstantynów Łódzki. Jest to już 25 porozumienie z przedsiębiorcami. Serdecznie zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym programie, który ma na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku, poprawę warunków życia takiej rodziny oraz ułatwianie jej dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych m.in. przez jednostki organizacyjne i firmy prywatne działające na terenie gminy Konstantynów Łódzki.
więcej

Data: 2014-09-10
KKS Włókniarz pokonał ŁKS Łódź
Konstantynowski Klub Sportowy Włókniarz Konstantynów Łódzki we wczorajszym meczu I rundy Pucharu Polski pokonał u siebie Łódzki Klub Sportowy Łódź. Włókniarz nie zdołał pokonać rywala w regulaminowym czasie gry. Potrzebna była dogrywka oraz 12 serii rzutów karnych, tym samym pokonał Łódzki Klub Sportowy i wyeliminował go z rozgrywek. KKS Włókniarz - ŁKS Łódź 3:3, karne 12:11. Bramki dla Włókniarza zdobyli Marcin Knol 53', 104', Łukasz Workiert 89', zaś dla ŁKS-u Dawid Sarafiński 80', Przemysław Różycki 82', Marcin Zimoń 95. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach pucharowych.
więcej

Strona 1 z 73
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>