2 marca 2015 : : Poniedziałek : : Imieniny: Heleny i Pawła
Aktualności
Data: 2015-02-27
Dofinansowanie na działalność animatorów w ramach projektu „Animator - Moje Boisko - ORLIK 2012"
Gmina Konstantynów Łódzki złożyła 2 wnioski o dofinansowanie kosztów zatrudnienia animatorów w ramach projektu „Animator - Moje Boisko - ORLIK 2012" na prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży na następujących obiektach: Orlik przy ulicy Zgierskiej 21/25, Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 5 ul. Sadowa 5/7. Wnioski otrzymały pozytywną ocenę i tym samym otrzymają dofinansowanie na działalność animatorów na wskazanych orlikach.
więcej

Data: 2015-02-27
"Oddaj krew-ocal życie" w Konstantynowie Łódzkim
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi we współpracy z Konstantynowskim Klubem Honorowych Dawców Krwi zorganizuje w Konstantynowie Łódzkim akcję honorowego oddawania krwi. Odbędzie się ona w dniu 13 marca 2015 r. w godz. 08.00 – 11.00 w Klubie HDK ul. Jana Pawła II 9 ( budynek Galerii Ogród Sztuki). W załączeniu więcej informacji dotyczących tego, kto może oddać krew.
więcej

Data: 2015-02-27
Talk Show Rozberta Rozmusa w Miejskim Ośrodku Kultury
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza na Talk Show Roberta Rozmusa, który odbędzie się 16 marca 2015 r., o godz. 19:00 w MOK w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Łódzkiej 28. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w MOK. Rezerwacje do 11 marca br. Zapraszamy.
więcej

Data: 2015-02-27
Punkt przyjęć PIT-ów
W kwietniu w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim w Sali nr 07 (parter) funkcjonować będzie okresowy punkt obsługi podatnika, gdzie pracownik Urzędu Skarbowego w Pabianicach przyjmować będzie rozliczenia roczne podatku dochodowego (PIT- y) oraz udzielać informacji w tym zakresie. Dyżur pracownika Urzędu Skarbowego pełniony będzie w następujących terminach: 8 kwietnia, 15 kwietnia, 22 kwietnia (środy), 30 kwietnia (czwartek) w godzinach 8.00 – 15.00.
więcej

Data: 2015-02-26
Ogłoszenie o przetargu działek inwestycyjnych przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej Przetarg odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegółowe informacje w załączeniu.
więcej

Data: 2015-02-26
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 27 marca 2015r. roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegółowe informacje w załączeniu.
więcej

Data: 2015-02-26
„BOGOWIE” w Filmowym Ogrodzie Sztuki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do „Filmowego Ogrodu Sztuki” na projekcję filmu „BOGOWIE”, która odbędzie się 11 marca 2015 roku, o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia im. F. Chopina w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Zgierskiej 14. Wstęp 5 zł.
więcej

Data: 2015-02-25
Razem w XXI wiek
27 lutego (piątek) 2015 o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łódzka 28) odbędzie się piętnasta edycja imprezy Razem w XXI wiek adresowanej do ludzi starszych i samotnych. Głównym organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
więcej

Data: 2015-02-25
Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca br. (niedziela) w Konstantynowie Łódzkim planowany jest Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” organizowany przez Klub Gazety Polskiej i konstantynowskie koło Prawa i Sprawiedliwości. Marsz wyruszy ok. godz. 11:15 z kościoła pw. Narodzenia NMP, pl. Kościuszki 4/5 i poprowadzi ul. Łaską do grobu ks. prał. płk. Stanisława Czernika (cmentarz, ul. Łaska). W związku z powyższym mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu na wspomnianym odcinku drogi nr 71.
więcej

Data: 2015-02-25
Co dalej z parkiem technologicznym w Konstantynowie Łódzkim?
Rozpoczął się ostatni etap budowy Parku Technologicznego Eureka w Konstantynowie Łódzkim na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teraz trwają prace wykończeniowo -montażowe wewnątrz budynku i prace elewacyjne. Zgodnie z planem obiekt ma być otwarty już we wrześniu tego roku. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-02-25
VI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 26 lutego 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 11:00 odbędzie się VI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-02-24
Noworoczne spotkanie burmistrza Konstantynowa Łódzkiego z przedsiębiorcami
23 lutego 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie burmistrza Konstantynowa Łódzkiego z przedsiębiorcami. Podczas spotkania burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył honorowe wyróżnienia „Przyjazny Miastu”, które corocznie są przyznawane w uznaniu za inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane na rzecz Konstantynowa Łódzkiego w minionym roku. Na tegorocznej uroczystości uhonorowani zostali: Andrzej Biernat, Justyna Burska, Bernard Cichosz, Milena Karpisz, Marcin Młynarczyk, Rada Przedsiębiorców przy burmistrzu Konstantynowa Łódzkiego (Henryk Ulacha, Marek Wasiak, Wojciech Baszyński, Wojciech Kunikowski), Uniwersytet Trzeciego Wieku (Ewa Jabłońska i Andrzej Koziarski). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł Agnieszka Hanajczyk, senator Maciej Grubski, senator Andrzej Owczarek, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, członek zarządu powiatu pabianickiego Irena Grenda, przewodniczący Rady Prywatnych Przedsiębiorców Henryk Ulacha. W załączeniu galeria zdjęć.
więcej

Data: 2015-02-23
Sprzeciw wobec zakazu wjazdu tirów do Łodzi
W dniu dzisiejszym (23 lutego 2015 r.) z inicjatywy burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza odbyło się spotkanie przedstawicieli sąsiednich gmin – Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic, Ksawerowa i Zgierza z przedstawicielami Łodzi. Na spotkaniu obecni byli także funkcjonariusze policji. Spotkanie miało na celu wyrażenie sprzeciwu ww. gmin wobec decyzji samorządu stolicy województwa dotyczącej poprowadzenia objazdów dla tirów, a także znalezienia lepszych rozwiązań aniżeli zakaz wjazdu do Łodzi samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 t.
więcej

Data: 2015-02-23
Burmistrz zaprasza przedsiębiorców!
W poniedziałek, 23 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łódzka 28 odbędzie się tradycyjne, noworoczne spotkanie burmistrza Henryka Brzyszcza z przedsiębiorcami. Podczas spotkania ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych laureatów nagród honorowych PRZYJAZNY MIASTU. Dyplomy przyznawane są w uznaniu za inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane na rzecz Konstantynowa Łódzkiego i jego mieszkańców. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 krótkimi prelekcjami skierowanymi do przedsiębiorców. Na zdjęciu uroczystość z roku 2014.
więcej

Data: 2015-02-23
Odpowiedź na zakaz wjazdu tirów do Łodzi
Szukając lepszych rozwiązań aniżeli zakaz wjazdu do Łodzi tirów (samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 t) burmistrz Konstantynowa Łódzkiego zaprosił włodarzy sąsiednich gmin do wspólnego działania i szukania lepszych rozwiązań od zaproponowanego przez samorząd stolicy województwa. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz (na zdj.) i jednocześnie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego zaprosił do udziału w spotkaniu następujące osoby: Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi; Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza; Barbara Kaczmarek, wójt gminy Zgierz; Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego; Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic; Henryk Gajda, wójt gminy Pabianice; Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów; Dariusz Banachowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi; Paweł Zarychta, Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach; Iwona Renata Zatorska-Sytyk, dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podstawowym celem spotkania będzie wypracowanie wspólnego stanowiska, które będzie możliwe do zaakceptowania nie tylko przez Łódź, ale również przez okoliczne gminy. Termin: 23 lutego 2015 (poniedziałek) godz. 10:00. Miejsce: Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim, ul. Zgierska 2 (sala konferencyjna nr 07, parter)
więcej

Data: 2015-02-21
Zakaz wjazdu tirów do Łodzi
W poniedziałek (23 lutego) dojdzie do spotkania władz Łodzi z włodarzami Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa i Zgierza. Chodzi o planowany od 1 marca zakaz wjazdu tirów do Łodzi. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim. Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego: - Będą kilometrowe korki, a drogi zostaną zniszczone. Poza tym na pewno wystąpi wysokie zanieczyszczenie powietrza. Nie wiem co stanie się, jeśli tiry wjadą do miasta. To poważnie odbije się na jakości życia. Włodarze podłódzkich miejscowości obawiają się, że przyczyni się to do znaczącego zwiększenia ruchu w ich miastach. Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi mówi, że nie ma innego wyjścia, bo miasto czekają remonty kolejnych ważnych skrzyżowań: - Nie możemy zmienić tej decyzji. Kiedy zamknięte zostanie kilka skrzyżowań, to tiry zablokowałyby miasto.
więcej

Data: 2015-02-20
Już dzisiaj galeria Ogród Sztuki zaprasza na wernisaż
Galeria Ogród Sztuki w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na wernisaż wystawy Wiesławy Przybyło-Cieślik zatytułowanej „Krajobraz wewnętrzny". Wernisaż odbędzie się 20 lutego br, o godz. 17:00 w Galerii Ogród Sztuki przy ul. Jana Pawła II 9. Wystawę będzie można oglądać do 19 marca. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-02-19
Przypominamy: PITY w GCI
Od stycznia 2015 roku formularze PIT są dostępne w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim (pl. Kościuszki 8). GCI jest czynne w następujących godzinach: poniedziałek: 8.00 - 16.00; wtorek: 9.00 - 17.00; środa: 8.00 - 16.00; czwartek: 8.00 - 16.00; piątek: 8.00 - 15.00. Telefon do GCI: 42 211 60 02. Urząd Skarbowy w Pabianicach (ul. Zamkowa 26, tel. 42 27-04-100), informacja podatku dochodowego 42 27 04 112; 42 27 04 114. Termin rozliczeń rocznych upływa 30 kwietnia 2015. PIT-y można też rozliczyć korzystając z internetu. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej.
więcej

Data: 2015-02-18
Koncert zespołu "ZOŁOTAR" został odwołany
Koncert zespołu "ZOŁOTAR", który miał się odbyć 20 lutego 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim został odwołany z powodu zbyt małej ilości sprzedanych biletów.
więcej

Data: 2015-02-17
Ostatki w Konstantynowie Łódzkim
17 lutego br. w ostatni dzień karnawału w Konstantynowie Łódzkim można było spotkać grupę tajemniczych przebierańców. Transparent jaki nieśli ze sobą zdradzał, że jest to delegacja konstantynowskiego liceum. Wśród przebierańców byli m.in. biskup, kostucha i cyganka. Grupa odwiedziła urząd miejski, gdzie młodzież przywitał i poczęstował cukierkami zastępca burmistrza Krzysztof Pipiński. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii (w załączeniu), licealiści ruszyli w stronę Gimnazjum nr 1.
więcej

Strona 1 z 85
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>