2 sierpnia 2014 : : Sobota : : Imieniny: Gustawa i Alfonsa
Aktualności
Data: 2014-08-01
Piotr Kowalewski przyjęty do Galerii Sławy Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów
W dniach od 17 do 24 maja 2014 roku w Kazincbarcika, na Węgrzech, odbyły się Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Masters. Brało w nich udział 375 zawodników z 30 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 16 zawodników. Polacy zdobyli 3 medale złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Był to bardzo udany występ naszych reprezentantów. Dobrze zaprezentowało się czterech zawodników okręgu łódzkiego, którzy zdobyli 3 medale: Piotr Kowalewski - złoty medal w grupie wiekowej M70, w wadze do 77 kg, z wynikiem 150 kg (65, 85) i 390,10 pkt. SMM; Feliks Binkowski - srebrny medal w grupie wiekowej M75, w wadze do 77 kg, z wynikiem 95 kg (43, 52) i 300,52 pkt. SMM; Józef Ejsmond - srebrny medal w grupie wiekowej M65, w wadze 105+, z wynikiem 185 kg (85, 100) i 340 pkt. SMM. Podczas tych zawodów nastąpiło szczególne uhonorowanie Polaka Piotra Kowalewskiego. Po dekoracji zawodników grupy wiekowej M70, wręczeniu medali, odegraniu hymnu Polski konstantynowianin został powtórnie wywołany przez spikera zawodów. Prezes Europejskiej Federacji Masters Bill Barton wręczając Piotrowi Kowalewskiemu specjalna plakietę poinformował, że został on w roku 2014 przyjęty do Galerii Sławy Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Zdobycie w przeszłości 11 złotych i 2 srebrnych medali na Mistrzostwach Europy, organizowanych przez Federację było podstawą tego szczególnego uhonorowania. Po wręczeniu plakiety Mazurek Dąbrowskiego został odegrany powtórnie. Polakom znajdującym się w hali sprawiło to dużą satysfakcję, a dla Piotra Kowalewskiego była to wspaniała rekompensata za złoto, które w tym roku wywalczył największym kosztem w historii jego startów w Mistrzostwach Europy Masters.BC, PK
więcej

Data: 2014-07-31
Przetarg na nieruchomości (ul. Kosynierów), (ul. Narutowicza)
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza: nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Kosynierów oraz ul Narutowicza. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-07-31
Przetarg na nieruchomość gruntową przy ul. Inwestycyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza: nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Inwestycyjnej. Działka nr nr 90/66 i 90/31 o łącznej pow. 5,1151 ha, obręb K-19, KW LD1P/00054009/3; cena wywoławcza: 639.880,00 zł. netto; wadium: 35.000 zł.Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 nieruchomość zwolniona od podatku VAT (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, ze zmianami). Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Konstantynowa Łódzkiego zatwierdzony Uchwałą Nr XIX/215/2000 Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z dnia 06.04.2000 r. ogłoszoną w Dz. Urz. Woj. Łódzkiego Nr 70, poz. 376 z dnia 24.05.2000 r., sytuuje większą część działki na terenie zieleni z zakazem jakiejkolwiek zabudowy. Dla pozostałego terenu, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Według „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Konstantynów Łódzki” są to tereny usług turystyki i sportu.
więcej

Data: 2014-07-30
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje konkurs fotograficzny „Projektuje Łódzkie”
Celem projektu jest stworzenie przez mieszkańców regionu łódzkiego, fotograficznego albumu z okazji 95-lecia województwa łódzkiego. Album będzie wizytówką promocyjną naszego regionu. Cały proces odbywa się w sieci, gdyż tam za pośrednictwem specjalnie w tym celu uruchomionej strony, mieszkańcy mogą nadsyłać swoje fotografie. Spośród nadesłanych zdjęć, komisja ekspercka wybierze te najciekawsze i najbardziej oryginalne, które posłużą do stworzenia albumu. Każdy nagrodzony autor zdjęcia staje się ambasadorem promocji Województwa Łódzkiego. Oprócz albumu w wersji elektronicznej jak i drukowanej, odbędzie się szeroka promocja autorów fotografii w sieci, podczas finału Mixera Regionalnego w Parku Staromiejskim w Łodzi w dniu 6 września 2014 r. oraz na specjalnie przygotowanej konferencji prasowej w momencie wydania albumu. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na: http://projektowe.lodzkie.pl/
więcej

Data: 2014-07-29
KOMUNIKAT
W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 17.00 nastąpi głośna próba syren alarmowych, która polegać będzie na wyemitowaniu modulowanego dźwięku syreny w okresie jednej minuty - na podstawie zarządzenia nr 35/2014 Starosty Pabianickiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu z dnia 25 lipca 2014 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie powiatu pabianickiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, umożliwiającego jednocześnie upamiętnienie 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
więcej

Data: 2014-07-29
Zakup specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów
17 lipca 2014 r. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu gminie dotacji do wysokości 10 000,00 zł na zadanie pn. „Zakup specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim”. Zakupiony sprzęt zwiększy możliwości działania OSP, co sprawi, że jednostka będzie mogła większą liczbę zagrożeń likwidować samodzielnie, zmniejszając tym samym uzależnienie od działań Państwowej Straży Pożarnej z Łodzi i Pabianic oraz poprawi efektywności działania OSP, która będzie wynikać ze zwiększenia możliwości prowadzenia działań podczas akcji ratunkowych.
więcej

Data: 2014-07-29
Łódzkie Wiadomości Dnia mówią o Konstantynowie Łódzkim
Piękne kobiety, światowej sławy naukowcy i znani politycy - gdyby zerknąć na życiorysy kilku z nich to jest coś, co bardzo mocno łączy te osoby - Konstantynów Łódzki. Jedni mieszkają tu od urodzenia, inni wspominają początek ogólnopolskiej czy światowej kariery związany właśnie z tym niedużym miasteczkiem. Co takiego jest w Konstantynowie, że stąd pochodzi tyle znamienitych osób - próbowała sprawdzić Magdalena Michalak. Aby obejrzeć wydanie Łódzkich Wiadomości Dnia z 24 lipca 2014 r. należy skopiować i wkleić do przeglądarki internetowej poniższy link: https://www.facebook.com/photo.php ?v=81259711877296 9&set=vb.118656308167057&type=2&theater
więcej

Data: 2014-07-28
Trzy medale na II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych
W dniach 26-27.07.2014 r. w Kryspinowie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, gdzie zawodniczki UKS Piątka - Anna Nita i Justyna Burska wywalczyły w sumie trzy medale. Anna Nita zdobyła złoty medal na dystansie 7500 m stylem dowolnym w kategorii 17-18 lat, poprawiając tym samym swój rekord o 7 min. Justyna Burska zdobyła dwa brązowe medale - na dystansie 10000 m stylem dowolnym w kategoriach open i 19-23 lat. Gratulujemy sukcesu!
więcej

Data: 2014-07-25
Burmistrz przekazał sprzęt komputerowy Policji
Dzisiaj, 25 lipca 2014 r., burmistrz Henryk Brzyszcz w obecności zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach Marka Wojtczaka przekazał komendantowi Policji w Konstantynowie Łódzkim Robertowi Krawczykowi sprzęt komputerowy, na użytek komisariatu w Konstantynowie Łódzkim. Burmistrz Brzyszcz z okazji Święta Policji życzył policjantom satysfakcji z dobrze wykonywanych obowiązków, skuteczności w realizacji zamierzeń, planów i własnych oczekiwań, a także zasłużonych chwil odpoczynku.
więcej

Data: 2014-07-24
Darmowa akcja sterylizacji, kastracji i czipowania psów i kotów
Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim uprzejmie informuje, że rozpoczęła się akcja sterylizacji, kastracji oraz czipowania dla psów i kotów. Zabiegi są bezpłatne. Każda osoba, która chciałaby wziąć udział w akcji, powinna zgłosić się po skierowanie do Urzędu Miejskiego przy ulicy Zgierskiej 2 (pokój nr 5).
więcej

Data: 2014-07-23
Burmistrz Henryk Brzyszcz pogratulował sukcesów pływakom UKS Piątka
23 lipca br. burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz spotkał się z pływakami UKS Piątka, ich trenerami i władzami klubu. Zakończenie sezonu pływackiego było dobrą okazją do pogratulowania sukcesów odniesionych przez młodych sportowców. Konstantynowscy zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski Juniorów uczestnicząc w trzech imprezach: XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie (17-18 lat), w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach i w Mistrzostwach Polski Juniorów w Dębicy. Zdobyli łącznie dziewięć medali, z czego pięć złotych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach.
więcej

Data: 2014-07-22
APEL UKS 5: Tato zawodniczki Justyny Burskiej pilnie potrzebuje krwi!
Uwaga! Osoby, które zdecydują się na oddanie krwi są proszone, aby podczas pobierania podać imię i nazwisko osoby dla której jest krew oraz nazwę szpitala w którym będzie operowany: Grzegorz Burski - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM - Łódź ul. Sterlinga 1/3! UKS Piątka apeluje: Tato naszej najlepszej zawodniczki Justyny Burskiej pilnie potrzebuje krwi! Pod koniec lipca będzie on poddany operacji kardiochirurgicznej, niestety w łódzkim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa dramatycznie brakuje krwi. Nie ważne jaką masz grupę krwi, każda kropla jest ważna! W związku z tym prosimy każdego kto może, aby tą krew oddał. Krew można oddawać: (w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Łodzi na ulicy Franciszkańskiej, albo w autobusie w Manufakturze: każdy wtorek i sobotę w godzinach od 14 do 17); (w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w każdy czwartek w godzinach od 14 do 17).
więcej

Data: 2014-07-22
Realizacja rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, wygrały konkurs na realizację rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Oznacza to, że dzięki pozyskanym środkom w ciągu trzech lat wsparcie w postaci mikrodotacji do 5 000 złotych otrzyma ponad 250 młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z naszego regionu. Dotacje przyznawane w trybie otwartego konkursu pozwolą lokalnym społecznikom i aktywistom na realizację pomysłów, zakup potrzebnych materiałów, sprzętu, promocję działań i inicjatyw.
więcej

Data: 2014-07-21
Poradnik dotacyjny
Agencja Informatyzacji i Rozwoju zajmuje się pozyskiwaniem dotacji europejskich dla firm. Nasze doświadczenie skłoniło nas do stworzenia poradnika, który w sposób nieskomplikowany wyjaśnia jak skorzystać z dotacji unijnych. W załączniku znajdziecie Państwo PORADNIK DOTACYJNY na lata 2014 - 2020. Istnieje możliwość kopiowania i redagowania tego dokumentu - jedynym warunkiem jest podanie źródła (Agencja Informatyzacji i oraz Rozwoju, więcej informacji na stronie www.aiir.pl)
więcej

Data: 2014-07-21
Medale UKS PIĄTKA
W zawodach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu (17 - 18 lat) trzy zawodniczki UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki reprezentujące też woj. łódzkie zdobyły 4 medale - wszystkie złote i awansowały kilka razy do finałów. Dorobek konstantynowianek: Milena Karpisz: medal złoty (400 m dow.), medal złoty (800 m dow.), miejsce 4 (200 m dow.); Michalina Zbrojewska: medal złoty (200 m klas.), medal złoty (400 m zm.), miejsce 4 (800 m dow.), miejsce 5 (100 m klas.), miejsce 7 (200 m zm.); Anna Nita: miejsce 5 (800 m dow.), miejsce 6 (200 m dow.), miejsce 6 (400 m dow.).
więcej

Data: 2014-07-18
Dobre wyniki egzaminu w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
Wyniki Gimnazjum Nr 1 są wyższe od wyników w powiecie pabianickim i wyników w całym kraju, a porównywalne z wynikami w mieście Łodzi. Z języka polskiego nawet są wyższe od średniej w mieście Łodzi. Z zakresu języka polskiego, historii, matematyki i języka angielskiego szkoła osiągnęła wg. skali staninowej wynik powyżej średniego, a z przedmiotów przyrodniczych stanin średni. Przypominamy, że nasze Gimnazjum Nr 1 jest jedyną tego typu szkołą w mieście, zatem osiągnięcie staninu wyżej średniego jest dużym sukcesem. W załączeniu zamieszczamy tabelę z wynikami z poszczególnych części egzaminu.
więcej

Data: 2014-07-18
Jutro koncert Tomasza Żółtko
19 lipca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się koncert Tomasza Żółtko. Start o godz. 19:00, wstęp wolny. Tomasz Żółtko - muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Więcej informacji o artyście i jego twórczości można uzyskać na stronie internetowej www.tomekz.com.pl.
więcej

Data: 2014-07-17
Półkolonie letnie w Konstantynowie Łódzkim
30 czerwca rozpoczęły się półkolonie letnie organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Dzieci w wieku od lat 6 wypoczywają na terenie Ośrodka Nad Stawem, podczas trzech dziesięciodniowych turnusów w terminach: (30.06 – 11.07.2013r.; 14.07 – 25.07.2013r.; 28.07 – 08.08.2013r.). W programie każdego turnusu półkolonii znalazły się m.in: 3-dniowe warsztaty ekologiczne, wycieczki do: Palmiarni, Ogrodu Botanicznego, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, kina IMAX (Cinema City Manufaktura) na film edukacyjny pn: "Dzikie z Natury 3D" poprzedzony warsztatem tematycznym z udziałem żywych zwierząt z Łódzkiego ZOO, zajęcia z koniem, korzystanie z kąpieliska pod opieką ratownika, wycieczki piesze po okolicy, gry terenowe, korzystanie ze sprzętu sportowego oraz gry i zawody sportowe na terenie ośrodka.
więcej

Data: 2014-07-17
Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny dla dwóch konstantynowskich rodzin
Z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych do Konstantynowa Łódzkiego dotarły pierwsze Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny wydane w ramach Rządowego Programu dla rodzin wielodzietnych. Razem 11 kart dla 2 rodzin. Po zarejestrowaniu przesyłki w systemie posiadacze kart będą mogli korzystać na terenie całej Polski z ulg i zniżek przysługujących w ramach Programu. Szczegóły dotyczące programu znaleźć można na Portalu Miasta Konstantynowa Łódzkiego (w lewej szpalcie) lub internetowej stronie rodzina.gov.pl. Zapraszamy do składania wniosków o wydanie karty w KCPR od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 19.00.
więcej

Data: 2014-07-16
Wojskowi doceniają współpracę z burmistrzem Henrykiem Brzyszczem
W dniu dzisiejszym burmistrz Henryk Brzyszcz otrzymał w Warszawie podziękowania i medal od Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni pilota Lecha Majewskiego. Podczas wizyty generał Lech Majewski wyraził słowa uznania dotyczące organizacji uroczystości upamiętnienia lotników amerykańskich w dniu 14 czerwca 2014 r. w Konstantynowie Łódzkim. Burmistrz Henryk Brzyszcz podziękował za otrzymaną decyzję dotyczącą przelotu pięciu samolotów TS-11 ISKRA z Zespołu Akrobacyjnego „Biało – Czerwone Iskry” z Dęblina i przydzielenie asysty honorowej. Także ze strony dowódcy 32. Bazy Lotnictwa taktycznego w Łasku pułkownika Ireneusza Nowaka burmistrz otrzymał specjalne podziękowania za owocną współpracę na linii Konstantynów Łódzki – 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Pułkownik Nowak wyraził przekonanie o dalszej współpracy.
więcej

Strona 1 z 70
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>