S    L    XL    KONTRAST   
30 listopada 2015 : : Poniedziałek : : Imieniny: Andrzeja i Konstantego
Aktualności
Data: 2015-11-30
XIV edycja „Żyj Zdrowo”
W dniu 26 listopada 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Żyj Zdrowo”, organizowany przez Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie. Celem akcji było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia oraz postaw prozdrowotnych- bez uzależnień, a także angażowanie do działań profilaktycznych na terenie swoich instytucji.
więcej

Data: 2015-11-27
Wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie
W dniu 27 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbyła się miła uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta RP. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz przy udziale władz samorządowych miasta. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2015-11-27
Ogłoszenie o naborze wniosków z zakresu sportu w 2016 roku
W dniu 27 listopada 2015 roku burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz ogłasza nabór wniosków na realizację zadania z zakresu sportu 2016 roku. Celem realizacji zadania jest podnoszenie poziomu sportowego w następujących dziedzinach sportowych: piłka ręczna mężczyzn, piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, pływanie oraz podnoszenie ciężarów. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-27
Wybory do Łódzkiej Woj. Rady Działalności Pożytku Publicznego
Marszałek Województwa Łódzkiego ogłasza rozpoczęcie procedury wyłaniania kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. - zgłaszanie kandydatów reprezentujących organizacje pozarządowe trwa od 26 listopada do 16 grudnia 2015 r. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje odnośnie trybu zgłaszania kandydatów i wyboru członków ŁWRDPP opublikowano w serwisie internetowym oraz w BIP Urzędu Marszałkowskiego.
więcej

Data: 2015-11-27
Zakończono I etap usuwania azbestu z terenu gminy Konstantynów Łódzki
W gminie Konstantynów Łódzki zutylizowano już 22 tony wyrobów zawierających azbest. Z akcji bezpłatnie skorzystało 8 właścicieli posesji. Akcję usuwania niebezpiecznych substancji przeprowadzono na podstawie umowy gminy Konstantynów Łódzki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Łodzi. Całkowity koszt zadania to 20.412 zł. Na tę kwotę składa się dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi w wysokości 20.207 zł. stanowiąca 99% kosztów zadania. Pozostałą część kosztów pokryto z budżetu gminy Konstantynów Łódzki. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-26
Nowy inwestor w Konstantynowie Łódzkim
W Konstantynowie Łódzkim na terenach specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Przemysłowej "zainwestuje firma Tommark, która wytwarza m.in.: żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy, moskitiery. Rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. Spółka zamierza zainwestować, co najmniej 12,3 mln zł (do końca 2018 r.) oraz zatrudnić 20 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie ponad 56 pracowników, przez co najmniej 3 lata." Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-26
Światowy Dzień Pluszowego Misia w konstantynowskiej bibliotece
25 listopada swoje święto obchodzą najlepsi przyjaciele dzieci – Pluszowe Misie. Z tej okazji, biblioteczne misie zaprosiły pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, na misiową imprezę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Każdy z zaproszonych gości przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Po krótkiej prezentacji, wszystkie maskotki razem z bibliotecznymi misiami, zasiadły na specjalnie dla nich przygotowanym tronie, żeby wziąć udział w wesołej, misiowej imprezie. Razem z misiami zostały wysłuchane opowieści o przygodach Misia Uszatka. Podczas imprezy można było oglądać, zaprezentowane na wystawie książki o misiach. Na zakończenie spotkania goście wypożyczali książki, nie tylko o misiach. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-25
Inicjatywa obywatel.gov.pl
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że została uruchomiona specjalna strona internetowa www.obywatel.gov.pl, dzięki której każdy obywatel będzie mógł uzyskać informacje o najpopularniejszych usługach jakie administracja publiczna świadczy dla obywateli. To na stronie obywatel.gov.pl każdy z nas uzyska informacje, jak wyrobić dowód, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Podane są tam również dokumenty jakie trzeba wypełnić, gdzie się zgłosić, ile kosztuje uzyskanie odpisu aktu urodzenia. Strona systematyzuje usługi administracji publicznej według typowych zdarzeń życiowych.
więcej

Data: 2015-11-25
„Żyj Zdrowo” w Miejskim Ośrodku Kultury
Dyrektor Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza na XIV edycję Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych pod hasłem „Żyj Zdrowo”, który odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r. od godz. 8:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28. Program w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-25
Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych
Mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego mogą korzystać z zestawu ulg i zniżek oferowanych przez Wojewódzką Kartę Rodzin Wielodzietnych. Kartę mogą otrzymać rodzice lub opiekunowie dzieci zamieszkałych pod wspólnym adresem na terenie województwa łódzkiego (przy czym do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego w związku małżeńskim), mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-25
Szlachetna Paczka w Konstantynowie Łódzkim
Już XV raz Szlachetna Paczka będzie pomagała rodzinom potrzebującym! Dlatego też potrzebujemy, aby w naszych szeregach pojawili się ludzie chętni do bezinteresownej pomocy. Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zachęcamy wszystkich, który czują potrzebę pomagania, do zaangażowania się w działalność Szlachetnej Paczki rejon – Konstantynów Łódzki. Zainteresowani rejestrować mogą się poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl bądź bezpośrednio przez stronę www.superw.pl
więcej

Data: 2015-11-24
Odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
W dniu 27 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie trzynastu parom małżeńskim. Medale wręczy burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz przy udziale Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Owczarka. Najdłuższy staż małżeński mają Państwo Stanisława i Stefan Turscy, którzy przeżyli ze sobą 55 lat. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-11-24
XV sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 26 listopada 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 11:00 odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-11-23
„Miłość z księżyca” w Filmowym Ogrodzie Sztuki
„Filmowy Ogród Sztuki” i Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na seans filmu pt. „Miłość z księżyca”, który odbędzie się 25 listopada 2015 roku o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia im. F. Chopina w Konstantynowie Łódzkim przy ulicy Zgierskiej 14. Wstęp wolny dzięki rządowemu programowi ASOS 2014-2020. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-11-23
69 złożonych wniosków
20 listopada upłynął termin składania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego na rok 2016. W sumie złożono aż 69 wniosków – 37 wpłynęło drogą elektroniczną, 32 złożono w Gminnym Centrum Informacji w formie tradycyjnej, na piśmie. Dzisiaj (23 listopada br.) rozpoczęła się weryfikacja i ocena formalna wniosków – potrwa ona do 30 listopada br. Po tym czasie, 1 grudnia br. zostanie opublikowana lista wniosków, które wezmą udział w głosowaniu mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.
więcej

Data: 2015-11-23
Światowy Dzień AIDS
Dzień ten obchodzony jest od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku zapraszamy do Łodzi na Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia AIDS. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi organizuje różne przedsięwzięcia związane z obchodami tego Dnia. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie działań profilaktycznych w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz poszerzanie wiedzy na temat ochrony zdrowia wśród dzieci i młodzieży, w tym na temat zwalczania AIDS oraz zapobiegania zakażeniom HIV. W załączeniu więcej informacji.
więcej

Data: 2015-11-20
Tańsze miejskie ciepło
Jest już pewne, że w grudniu odbiorcy ciepła produkowanego przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki zapłacą mniejsze rachunki za ogrzewanie. Niższą taryfę za ogrzewanie zatwierdził Urząd Regulacji Energii i dzięki temu niższe ceny mogą być już stosowane. Nowa cena jednego gigadżula to 82,79 złotych zamiast dotychczasowych 88,15 złotych. Obniżenie cen ciepła produkowanego przez miejską spółkę stało się możliwe po znalezieniu przez nią tańszego dostawcy gazu niż dotychczasowy oraz wynegocjowaniu dodatkowego upustu. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 121
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>