24 lipca 2014 : : Czwartek : : Imieniny: Kingi i Krystyny
Aktualności
Data: 2014-07-23
Pływacy UKS Piątka spotkali się z burmistrzem
23 lipca br. burmistrz Konstantynowa Łódzkiego spotkał się z pływakami UKS Piątka, ich trenerami i władzami klubu. Zakończenie sezonu pływackiego było dobrą okazją do pogratulowania sukcesów odniesionych przez młodych sportowców. Konstantynowscy zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski Juniorów uczestnicząc w trzech imprezach: XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie (17-18 lat), w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach i w Mistrzostwach Polski Juniorów w Dębicy. Zdobyli łącznie dziewięć medali, z czego pięć złotych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach.
więcej

Data: 2014-07-22
APEL UKS 5: Tato zawodniczki Justyny Burskiej pilnie potrzebuje krwi!
Uwaga! Osoby, które zdecydują się na oddanie krwi są proszone, aby podczas pobierania podać imię i nazwisko osoby dla której jest krew oraz nazwę szpitala w którym będzie operowany: Grzegorz Burski - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM - Łódź ul. Sterlinga 1/3! UKS Piątka apeluje: Tato naszej najlepszej zawodniczki Justyny Burskiej pilnie potrzebuje krwi! Pod koniec lipca będzie on poddany operacji kardiochirurgicznej, niestety w łódzkim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa dramatycznie brakuje krwi. Nie ważne jaką masz grupę krwi, każda kropla jest ważna! W związku z tym prosimy każdego kto może, aby tą krew oddał. Krew można oddawać: (w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Łodzi na ulicy Franciszkańskiej, albo w autobusie w Manufakturze: każdy wtorek i sobotę w godzinach od 14 do 17); (w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w każdy czwartek w godzinach od 14 do 17).
więcej

Data: 2014-07-22
Realizacja rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, wygrały konkurs na realizację rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Oznacza to, że dzięki pozyskanym środkom w ciągu trzech lat wsparcie w postaci mikrodotacji do 5 000 złotych otrzyma ponad 250 młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z naszego regionu. Dotacje przyznawane w trybie otwartego konkursu pozwolą lokalnym społecznikom i aktywistom na realizację pomysłów, zakup potrzebnych materiałów, sprzętu, promocję działań i inicjatyw.
więcej

Data: 2014-07-21
Poradnik dotacyjny
Agencja Informatyzacji i Rozwoju zajmuje się pozyskiwaniem dotacji europejskich dla firm. Nasze doświadczenie skłoniło nas do stworzenia poradnika, który w sposób nieskomplikowany wyjaśnia jak skorzystać z dotacji unijnych. W załączniku znajdziecie Państwo PORADNIK DOTACYJNY na lata 2014 - 2020. Istnieje możliwość kopiowania i redagowania tego dokumentu - jedynym warunkiem jest podanie źródła (Agencja Informatyzacji i oraz Rozwoju, więcej informacji na stronie www.aiir.pl)
więcej

Data: 2014-07-21
Medale UKS PIĄTKA
W zawodach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu (17 - 18 lat) trzy zawodniczki UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki reprezentujące też woj. łódzkie zdobyły 4 medale - wszystkie złote i awansowały kilka razy do finałów. Dorobek konstantynowianek: Milena Karpisz: medal złoty (400 m dow.), medal złoty (800 m dow.), miejsce 4 (200 m dow.); Michalina Zbrojewska: medal złoty (200 m klas.), medal złoty (400 m zm.), miejsce 4 (800 m dow.), miejsce 5 (100 m klas.), miejsce 7 (200 m zm.); Anna Nita: miejsce 5 (800 m dow.), miejsce 6 (200 m dow.), miejsce 6 (400 m dow.).
więcej

Data: 2014-07-18
Dobre wyniki egzaminu w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
Wyniki Gimnazjum Nr 1 są wyższe od wyników w powiecie pabianickim i wyników w całym kraju, a porównywalne z wynikami w mieście Łodzi. Z języka polskiego nawet są wyższe od średniej w mieście Łodzi. Z zakresu języka polskiego, historii, matematyki i języka angielskiego szkoła osiągnęła wg. skali staninowej wynik powyżej średniego, a z przedmiotów przyrodniczych stanin średni. Przypominamy, że nasze Gimnazjum Nr 1 jest jedyną tego typu szkołą w mieście, zatem osiągnięcie staninu wyżej średniego jest dużym sukcesem. W załączeniu zamieszczamy tabelę z wynikami z poszczególnych części egzaminu.
więcej

Data: 2014-07-18
Jutro koncert Tomasza Żółtko
19 lipca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się koncert Tomasza Żółtko. Start o godz. 19:00, wstęp wolny. Tomasz Żółtko - muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Więcej informacji o artyście i jego twórczości można uzyskać na stronie internetowej www.tomekz.com.pl.
więcej

Data: 2014-07-17
Półkolonie letnie w Konstantynowie Łódzkim
30 czerwca rozpoczęły się półkolonie letnie organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Dzieci w wieku od lat 6 wypoczywają na terenie Ośrodka Nad Stawem, podczas trzech dziesięciodniowych turnusów w terminach: (30.06 – 11.07.2013r.; 14.07 – 25.07.2013r.; 28.07 – 08.08.2013r.). W programie każdego turnusu półkolonii znalazły się m.in: 3-dniowe warsztaty ekologiczne, wycieczki do: Palmiarni, Ogrodu Botanicznego, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, kina IMAX (Cinema City Manufaktura) na film edukacyjny pn: "Dzikie z Natury 3D" poprzedzony warsztatem tematycznym z udziałem żywych zwierząt z Łódzkiego ZOO, zajęcia z koniem, korzystanie z kąpieliska pod opieką ratownika, wycieczki piesze po okolicy, gry terenowe, korzystanie ze sprzętu sportowego oraz gry i zawody sportowe na terenie ośrodka.
więcej

Data: 2014-07-17
Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny dla dwóch konstantynowskich rodzin
Z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych do Konstantynowa Łódzkiego dotarły pierwsze Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny wydane w ramach Rządowego Programu dla rodzin wielodzietnych. Razem 11 kart dla 2 rodzin. Po zarejestrowaniu przesyłki w systemie posiadacze kart będą mogli korzystać na terenie całej Polski z ulg i zniżek przysługujących w ramach Programu. Szczegóły dotyczące programu znaleźć można na Portalu Miasta Konstantynowa Łódzkiego (w lewej szpalcie) lub internetowej stronie rodzina.gov.pl. Zapraszamy do składania wniosków o wydanie karty w KCPR od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 19.00.
więcej

Data: 2014-07-16
Wojskowi doceniają współpracę z burmistrzem Henrykiem Brzyszczem
W dniu dzisiejszym burmistrz Henryk Brzyszcz otrzymał w Warszawie podziękowania i medal od Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni pilota Lecha Majewskiego. Podczas wizyty generał Lech Majewski wyraził słowa uznania dotyczące organizacji uroczystości upamiętnienia lotników amerykańskich w dniu 14 czerwca 2014 r. w Konstantynowie Łódzkim. Burmistrz Henryk Brzyszcz podziękował za otrzymaną decyzję dotyczącą przelotu pięciu samolotów TS-11 ISKRA z Zespołu Akrobacyjnego „Biało – Czerwone Iskry” z Dęblina i przydzielenie asysty honorowej. Także ze strony dowódcy 32. Bazy Lotnictwa taktycznego w Łasku pułkownika Ireneusza Nowaka burmistrz otrzymał specjalne podziękowania za owocną współpracę na linii Konstantynów Łódzki – 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Pułkownik Nowak wyraził przekonanie o dalszej współpracy.
więcej

Data: 2014-07-16
Nowa Ustawa o zbiórkach publicznych
18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych. Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek. Szczegółowe informacje w załączeniu.
więcej

Data: 2014-07-16
Konstantynów Łódzki doceniony pod względem inwestycji
Poza wysoką pozycją Konstantynowa Łódzkiego w głównym rankingu „Rzeczpospolitej" (pisaliśmy o nim 15 lipca) nasze miasto zajmuje również bardzo wysokie miejsce w innej klasyfikacji. Ogólnopolski dziennik podał, że wśród wszystkich miast w Polsce (913), w których są prowadzone największe inwestycje Konstantynów Łódzki znalazł się na 62 pozycji w kraju! Wyprzedziły nas tylko metropolie i w zdecydowanej większości duże miasta. Wyprzedzają nas m.in. (podajemy czołówkę): 1. Warszawa 2. Gdańsk 3. Poznań 4. Łódź 5. Kraków 6. Toruń 7. Lublin 8. Bydgoszcz 9. Szczecin 10. Wrocław 11. Katowice 12. Kielce 13. Olsztyn 14. Zabrze 15.Białystok 16. Gliwice 17. Rzeszów 18. Tychy 19. Dąbrowa Górnicza 20. Bielsko-Biała 21. Nowy Sącz 22. Płock 23. Konin 24. Siedlce 25. Grudziądz 26. Piotrków Trybunalski 27. Włocławek 28. Gorzów Wielkopolski 29. Jastrzębie-Zdrój 30. Elbląg… (za naszym miastem są np.: 63. Krosno 64. Chorzów 65. Bełchatów). Bernard Cichosz
więcej

Data: 2014-07-16
Konstantynów Łódzki wysoko w rankingu Rzeczpospolitej!
15 lipca „Rzeczpospolita” ogłosiła klasyfikację końcową Rankingu Samorządów 2014. Konstantynów Łódzki znalazł się w tym prestiżowym rankingu na 67 pozycji w kraju wyprzedzając 780 gmin miejskich i miejsko-wiejskich. W województwie łódzkim przed naszym miastem znalazły się tylko 3 takie gminy (przed rokiem byliśmy o jedną pozycję niżej), za nami - 37 [w Łódzkiem jest 15 gmin miejskich (nie licząc trzech miast na prawach powiatu) i 26 gmin miejsko-wiejskich]. Warto podkreślić, że w tej kategorii Konstantynów Łódzki jest na drugim miejscu wśród gmin miejskich naszego województwa!
więcej

Data: 2014-07-14
Konstantynów Łódzki w „Kolorach Polski”
12 lipca br. w Konstantynowie Łódzkim po raz piąty odbył się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Mieliśmy przyjemność gościć wykonawców z południa naszego kraju. Zespół w składzie Angela Gaber, Tomasz Dybała, Ernest Drelich, Robert Onacko wykonał niezwykły koncert pn. „Opowieści z Ziemi”. Na repertuar składały się pieśni tradycyjne z pogranicza polsko-ukraińskiego, ale nie brakowało również wpływów łemkowskich, serbskich i romskich. Do kościoła pw. Narodzenia NMP przy pl. Kościuszki przybyli melomani, nie tylko z Konstantynowa Łódzkiego, ale także z Łodzi i całego województwa. Wśród słuchaczy byli m.in. marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.
więcej

Data: 2014-07-11
„Kolory Polski” już jutro
12 lipca br., w kościele Narodzenie NMP w Konstantynowie Łódzkim, pl. Kościuszki 4/5, o godz. 19:00 odbędzie się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Koncert pn. „Opowieści z Ziemi” to sztuka pogranicza, zarówno w sensie geograficznym, jak i stylistycznym. Obok pieśni ukraińskich, polskich i łemkowskich słychać wpływy rosyjskie, serbskie i romskie. Prostota pieśni ludowych kontrastuje z ultranowoczesnym brzmieniem samplerów. Artyści swobodnie wędrują między muzycznymi konwencjami, dużą rolę w swoim projekcie przyznając improwizacji. Ustrzyczanka Angela Gaber mówi, że odkryła w sobie upodobanie do wolności w muzyce, którą daje właśnie improwizacja. Dając sobie to prawo, z dużym wyczuciem operuje głosem, wykorzystując jego nieprzeciętne możliwości techniczne i brzmieniowe. Wykonawcy: Angela Gaber – śpiew, kalemba, bęben, Tomasz Dybała – gitara, bouzouki, Ernest Drelich – conga, bongosy, djembe, didgeridoo, kaliba, Robert Onacko – gitara elektryczna. W programie koncertu znajdą się : pieśni tradycyjne, głównie z łuku Karpat: „Rzeka”, „Kukuczka”, „Plywe kacza po Tysyni”, „Świeci miesiąc”, „Sto se beli mori gore” oraz kompozycje własne.
więcej

Data: 2014-07-10
Jeszcze jedna wycieczka w dniu koncertu „Kolory Polski”
Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce, która odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 r. na trasie wokół Konstantynowa Łódzkiego, organizowanej przez Klub Turystów Pieszych „Salamandra” przy PTTK Oddział Łódź. Start: Konstantynów Łódzki, plac Wolności, godz. 12:45. Długość trasy 13 kilometrów. Udział w wycieczce jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy, w wycieczce weźmie udział każdy, kto zgłosi się na miejsce zbiórki lub startu. Zapraszamy osoby w każdym wieku, w tym również aktywnych seniorów. Zbiórka o godz. 12:00 w Łodzi, na ul. Konstantynowskiej róg ul. Zdrowie, w pobliżu pętli tramwajowej. Odjazd tramwaju linii 9 z przystanku Konstantynowska/Zdrowie godz. 12:12. Następnie spotykamy się w Konstantynowie Łódzkim na placu Wolności i wyruszamy na wycieczkę po terenach zielonych wokół miasta. Po wycieczcie zapraszamy na koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP, plac Kościuszki 4/5. Przypominamy, że krótszy spacer z przewodnikiem po naszym mieście organizuje Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Zbiórka przy Placu Kościuszki 4/5 o godz. 16:00. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje i zapisy: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, www.tplodzi.eu, tplodzi@republika.pl, (+48) 607 828 892.
więcej

Data: 2014-07-09
Wakacje z LEGO już trwają!
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza do udziału w tygodniowych spotkaniach z LEGO. W ramach zajęć: warsztaty, konkursy, zabawy i wyścigi także na świeżym powietrzu. Warsztaty odbywać się będą 07.07.2014-11.07.2014 oraz 04.08.2014-08.08.2014 w godz. 10:00-15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Łódzka 28. Opłata 40zł dziennie. Więcej informacji tel. 42 211 17 63.
więcej

Data: 2014-07-08
Konstantynowskie liceum zaprasza
Zapraszamy do klasy matematyczno-fizycznej w liceum w Konstantynowie Łódzkim. Zapewniamy: ■ dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone przez wykładowców politechniki Łódzkiej rozwijające zainteresowania uczniów ■ uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych z fizyki w instytucie Fizyki i Matematyki na Politechnice Łódzkiej ■ cykl zajęć wyrównawczych z matematyki w pierwszym półroczu klasy pierwszej ■ nieodpłatne zajęcia na basenie w ramach lekcji w-f. Dodatkowe atuty konstantynowskiego LO: Gimnazjaliści podejmujący naukę w naszym konstantynowskim liceum w roku 2014/2015 mają zapewnione w klasie pierwszej: ■ darmowe podręczniki do podstawowych przedmiotów ■ darmowy komplet zeszytów. Najlepsi z nich mogą liczyć na: ■ darmową wycieczkę do Parlamentu Europejskiego (Bruksela) ■ nagrodę pieniężną za najlepsze świadectwo w gimnazjum. Liceum gwarantuje dobre warunki do uprawiania sportu, ma prestiżowy patronat trzech łódzkich uczelni publicznych (PŁ, UŁ, UMwŁ). Jeszcze nie jest za późno. Definitywnego wyboru można dokonać na początku lipca. Wybierz Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2014-07-07
Spacer po Konstantynowie Łódzkim z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi
Już w najbliższą sobotę – 12 lipca 2014 r., do Konstantynowa Łódzkiego zawita Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej KOLORY POLSKI. Koncert pt. „Opowieści z Ziemi” rozpocznie się o godz. 19:00, a poprzedzi go Msza św. o godz. 18:00. Jeszcze wcześniej Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza wszystkich chętnych na spacer po Konstantynowie Łódzkim z przewodnikiem. Zbiórka przy Placu Kościuszki 4/5 o godz. 16:00. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje i zapisy: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, www.tplodzi.eu, tplodzi@republika.pl, (+48) 607 828 892.
więcej

Data: 2014-07-07
III Grand Prix Konstantynowa Łódzkiego
6 lipca odbył się pierwszy eliminacyjny turniej III Grand Prix Konstantynowa Łódzkiego w siatkówce plażowej. W ogromnym upale, po wielu godzinach gry, wyłoniono zwycięzców. Najlepsi okazali się Konrad Andrzejczak/Adam Łoś. W niedzielę, 13 lipca organizatorzy zapraszają pary na drugi eliminacyjny turniej III Grand Prix Konstantynowa Łódzkiego. Zgłoszenia należy przesyłać na konto: dorian_7@interia.pl do 11 lipca (piątek) do godz. 18.00. Najpóźniej na dzień przed turniejem wszystkie pary zostaną poinformowane o zakwalifikowaniu do zawodów (decyduje kolejność zgłoszeń).
więcej

Strona 1 z 69
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>