S    L    XL    KONTRAST   
28 września 2016 : : Środa : : Imieniny: Marka i Wacława
Aktualności
Data: 2016-09-27
Rozpoczęcie roku akademickiego na konstantynowskim UTW
W dniu 5 października (środa) o godzinie 15.00 odbędzie się wykład inauguracyjny nowego roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Konstantynowie Łódzkim. Nasz Uniwersytet działa już od lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Podobnie jak w poprzednich latach wszystkie wykłady odbywać się będą o godzinie 15.00 w sali MOK na ulicy Łódzkiej 28.Wykład inauguracyjny "Otyłość jako problem zdrowotny - c.d. (profilaktyka)" poprowadzi Dr n. med Urszula Pytasz. Na wykładzie będzie można również uzyskać informacje na temat dodatkowych zajęć. Plan wykładów w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-27
Godziny pracy kasy urzędu miejskiego
Kasa Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim w bieżącym tygodniu będzie pracować w następujących godzinach: 27 września br. (wtorek) czynna 9.00 - 11.00, 28 września br. (środa) nieczynna, 29 i 30 września br. (czwartek, piątek) czynna 9.00 - 11.00. Płatności bez prowizji można realizować na terenie Konstantynowa Łódzkiego w dwóch oddziałach Banku Spółdzielczego W Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Jana Pawła II 11/13 (Galeria) i przy ul. Zgierskiej 23a. Przepraszamy za utrudnienia.
więcej

Data: 2016-09-26
Szukanie tożsamości miasta z Ryszardem Bonisławskim
Razem poszukajmy tożsamości naszego miasta z Ryszardem Bonisławskim, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Łodzi i prawdziwym pasjonatem regionu łódzkiego. Start: 27 września 2016 godz. 11:00. Zbiórka przy pomniku Tadeusza Kościuszki w samym centrum miasta. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-26
Biblioteczna rzepka i przedszkolaki
Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Konstantynowie Łódzkim w dniu 26 września 2016 r. wspólnymi siłami wyciągnęli biblioteczną „Rzepkę” z wiersza Juliana Tuwima. Dzieci świetnie poradziły sobie w roli aktorów lalkowych, a kukiełki poruszały się jak żywe na dziecięcych rączkach. Było wesoło i zabawnie. Pozostając w atmosferze dobrej zabawy przeglądaliśmy wspólnie biblioteczne książki i wysłuchaliśmy humorystycznej historii o małym pajączku oraz o zwierzętach z zoo. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-26
UKS Lider Konstantynów Łódzki najlepszy
III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego zakończył się sukcesem UKS Lider Konstantynów. Trzy dni emocji, walki i spotkań na bardzo wysokim siatkarskim poziomie towarzyszyło zawodniczkom, trenerom oraz kibicom przybyłym w dniach 16-18.09.2016 do Konstantynowa Łódzkiego. Mecze półfinałowe i finałowe przypominały walkę o medale z finałów MP a zespoły walczące o czołowe miejsca udowodniły, że w tym sezonie będą niesamowicie groźne w swojej kategorii wiekowej (kadetki). Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-26
Ruszyły prace na ul. Lutomierskiej
Roboty obejmą odcinek o długości 1,7 km, a drogowcy przebudują m.in. skrzyżowania z placem Wolności (od strony rzeki Jasieniec), ul. Mickiewicza, ul. Sienkiewicza i ul. Małą (lewa strona). Wybudowane zostaną również dwie nowe zatoki autobusowe, przebudowane będą chodniki i zjazdy. Częściowo wymieniona zostanie również nawierzchnia. Roboty planowane są do końca listopada tego roku. Droga wojewódzka nr 710 to jedna z ważniejszych dróg regionalnych, łączących aglomerację łódzką z zachodnią częścią regionu. Stanowi ona alternatywę dla byłej drogi krajowej nr 12/14 (obecnie DW 482) oraz częściowo również dla trasy S8. W poprzednich latach rozbudowano jej odcinki w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łódzka), od Lutomierska przez Kwiatkowice do Szadku. Jeszcze w tym roku planowane jest również, w ciągu tej drogi, rozpoczęcie budowy mostu na rzece Warcie. Koszt prac to 1 512 548, 48 zł. Informacja prasowa: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi
więcej

Data: 2016-09-23
"Pudełko Życia"
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim realizuje pilotażowy projekt pod nazwą „Pudełko Życia”. Projekt ten ma na celu ułatwienie niesienia pomocy osobom starszym w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Zasada działania „Pudełka Życia” jest bardzo prosta. Należy wypełnić kartę informacyjną, na temat swojego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, która znajduje się w środku pudełka. Następnie należy umieścić pudełko na półce w lodówce a naklejkę „Pudełko Życia” nakleić na drzwiach lodówki. OSP Konstantynów będzie rozdawała "Pudełka Życia" pod kościołami w niedzielę 25 września br. Kościół Miłosierdzia i św. Józefa Robotnika od godz. 9.45, natomiast kościół NNMP od 8.40. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-22
Przystanek Graffiti - Torowisko 2016
20 września 2016r. Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zorganizował happening artystyczny "Przystanek Graffiti", dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach konkursu na współorganizację projektów kulturalnych 2016. W Lutomiersku, Konstantynowie i w Łodzi powstały metalowe konstrukcje w kształcie sześcianu z zawieszonymi płytami OSB przeznaczonymi do malowania. Uczestnicy: gimnazjaliści, uczestnicy warsztatów plastycznych "Format A4", grupa plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Konstantynowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów "Zgoda", stworzyli graffiti, którego tematem przewodnim była podróż. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-22
Colourful Imagination w Ogrodzie Sztuki
Wystawa Elżbiety Kusińskiej Colourful Imagination w Galerii OGRÓD SZTUKI, której wernisaż odbył się 14 września 2016 r. jest cyfrowym zapisem jej wyobraźni, oddającej sedno działań twórczych artystki. Ten niezwykły zapis graficzno-malarski prezentowany w salach wystawienniczych galerii otwiera również nowy sezon kulturalny 2016/2017 w Konstantynowie Łódzkim. Wernisaż prac zgromadził ogromną liczbę przyjaciół, znajomych i osób, które od lat wspierają artystkę w jej działaniach. Atmosfera spotkania przepełniona pozytywną energią była najważniejszym elementem tego niezwykłego barwnego spotkania – „spektaklu”. „Marzenia się spełniają” tak określiła swój stan ducha Elżbieta, której wyobrażeniowa paleta barw wykorzystywana w pracach graficzno-malarskich jest zbliżona do wiązki światła przepuszczonego przez pryzmat. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-22
Akademia Przyjaciół Pszczół - konkurs dla szkół
Ruszył wyjątkowy konkurs edukacyjny „Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” – szkoły z województwa łódzkiego walczyć będą o wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych o wartości 5000 zł. Kornutka Odkrywca i Obrostka Ninja to przykłady postaci, w jakie wcielą się dzieci w niezwykłej grze edukacyjnej dla klas IV-VI szkół podstawowych. „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” to nie tylko wciągająca fabuła, ale pomysł na edukację ekologiczną w szkole. W ramach programu szkoły z województwa łódzkiego i całej Polski walczyć będą o wyposażenie pracowni przyrodniczych o wartości 5000 złotych. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywać będą wyjątkowy świat pszczół i podejmą działania na rzecz ochrony środowiska. Łódzkie szkoły zmierzą się w rywalizacji z placówkami z całej Polski, a wyniki ich zmagań poznamy już 15 grudnia. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-21
Zgłaszanie projektów BO do 25 września
Przypominamy, że 25 września upływa termin zgłaszania projektów do II edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. W stosunku do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego nastąpiło z inicjatywy Burmistrza Henryka Brzyszcza oraz Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego wiele zmian, które mają zachęcić mieszkańców do aktywniejszego udziału. Pierwsza zmiana to zwiększenie puli środków w ramach budżetu obywatelskiego do 400 tysięcy złotych. Kolejna to m.in. prawo oddania przez każdego uprawnionego po jednym głosie na dwa różne projekty. Więcej informacji o zmianach i harmonogramie BO w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-20
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Górna
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej działki położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Górnej. Przetarg odbędzie się w dniu 24 października 2016 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-20
Przypominamy: Konkurs fotograficzny „Zielony Konstantynów Łódzki” - przedłużenie terminu składania prac
Jesteś wrażliwy na piękno przyrody Konstantynowa Łódzkiego i dostrzegasz jego niezwykłe detale? Lubisz obserwować przyrodę, a przy tym jesteś miłośnikiem fotografii? Weź udział w naszym konkursie! Zgłoszenia (jedna osoba może zgłosić maksymalnie 4 zdjęcia) będą przyjmowane do 23 września br. w Gminnym Centrum Informacji, pl. Kościuszki 8 lub drogą elektroniczną pod adresem gci@konstantynow.pl. Dla zwycięzców nagrody! Najlepsze fotografie zostaną umieszczone w Kalendarzu Pro-Ekologicznym na 2017 r. Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu (w załączeniu). Zapraszamy!
więcej

Data: 2016-09-19
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
W województwie łódzkim, w w tym również w powiecie pabianickim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-19
Przemysłowy Konstantynów Łódzki
17 września Konstantynów Łódzki zaprosił do swojej podstrefy ŁSSE. Impreza o rodzinnym i piknikowym charakterze odbyła się już po raz drugi. Atrakcji nie zabrakło. Dla smakoszy przewidziano Food Trucki, które w Konstantynowie Łódzkim podczas ostatniego wydarzenia, jakim było święto miasta przeżywały prawdziwe oblężenie. Nie zabrakło również bezpłatnych atrakcji dla dzieci – zjeżdżalnia i dmuchany zamek do skakania to była prawdziwa frajda dla najmłodszych. Każdy z odwiedzających konstantynowską podstrefę został poczęstowany darmowym żurkiem. Miłośnicy aktywnego trybu życia zainteresował „Bieg przez strefę”, który przeprowadził Projekt Aktywne Życie z Natalią Zarzeczną. Odwiedzający mogli również wziąć udział w bezpłatnym treningu zumby. Prawdziwym wyzwaniem była możliwość treningu z konstantynowskim mistrzem w wyciskaniu sztangi Patrykiem Kaczmarkiem. Każdy z odwiedzających mógł zmierzyć się w wyciskaniu połowy masy ciała. Dla najsilniejszych sponsor Tytan Team firma Tervel zafundował bon zakupowy i upominki. Imprezę uświetnili swoimi występami Ludowy Zespół Niesięcin, Miejska Orkiestra Dęta, Kapela Podwórkowa Konstantynowiacy oraz mezzosopranistka Anna Werecka-Gryć. Zwieńczeniem wydarzenia był konkurs wiedzy z nagrodami. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-19
Rocznica napaści Związku Sowieckiego na naszą Ojczyznę
W sobotę, 17 września w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na naszą Ojczyznę, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Konstantynowie Łódzkim złożyli kwiaty przed tablicą z listą konstantynowian zamordowanych podczas II wojny światowej. W 1939 roku najpierw 1 września Polskę zaatakowały Niemcy, a 17 - ZSSR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny).
więcej

Data: 2016-09-16
Amerykańscy żołnierze i konstantynowscy gimnazjaliści wspólnie pomalowali szkolny płot
Konstantynowskie Gimnazjum nr 1 od kilku lat przyjaźni się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Wzajemne odwiedziny, wspólne lekcje angielskiego, tak było do tej pory. Wiosną tego roku żołnierze amerykańscy poprosili naszych uczniów o pomoc przy malowaniu ogrodzenia łódzkiego ogrodu botanicznego. I tak zrodził się pomysł na odmalowanie szkolnego ogrodzenia. 16 września żołnierze amerykańscy wspólnie z uczniami oraz burmistrzem Henrykiem Brzyszczem malowali ponad trzydzieści przęseł ogrodzenia. Koszt farb i materiałów potrzebnych do wykonania prac pokryła gmina. Druga grupa żołnierzy kamerdynerskich prowadziła prezentację na temat popularnych sportów w USA, dla tych uczniów, którzy nie brali udziału w malowaniu ogrodzenia. W klasie dwujęzycznej zostały przeprowadzone specjalne warsztaty językowe. Niespodzianką od żołnierzy amerykańskich dla naszych uczniów było zaproszenie drużyny amerykańskiego futbolu Wilki Łódzkie, która w tym dniu przeprowadziła w konstantynowskim gimnazjum lekcje wychowania fizycznego, promujące futbol amerykański.
więcej

Data: 2016-09-16
Adi Jazz Festival w Teatrze Muzycznym
W dniu 24 września 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi, ul. Północna 47/51 o godz. 18:00 odbędzie się koncert Adi Jazz Festiwal. Koncert składa się z trzech części. W pierwszej zaprezentuje się orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi, a solistami będą Jacek Delong, znakomity saksofonista i klarnecista, oraz Marta Gabryelczak, mezzosopranistka. W drugiej części wystąpi gwiazda wieczoru, wybitny pianista Chris Jarrett. Koncert zakończy występ Chiara Quartet. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-09-16
Przypominamy: Dni Otwarte Konstantynowskiej Podstrefy ŁSSE
17 września Konstantynów Łódzki zaprasza do swojej podstrefy ŁSSE. Impreza o rodzinnym i piknikowym charakterze odbędzie się już po raz drugi. Atrakcji nie zabraknie. Przede wszystkim będą Food Trucki, które w Konstantynowie Łódzkim podczas ostatniego wydarzenia, jakim było święto miasta przeżywały prawdziwe oblężenie. Kolejkom nie było końca. Zatem specjalny konstantynowski burger i Maffioso Food Truck, hiszpańskie pierogi ze Street Menu ora zapiekanki ze Sma-check zawitają teraz na Łąkową 11. Będzie też rowerowa kawiarenka i Pan Rowerski. Nie zabraknie bezpłatnych atrakcji dla dzieci – zjeżdżalnia i dmuchany zamek do skakania to będzie prawdziwa frajda dla najmłodszych. Każdy kto odwiedzi konstantynowską podstrefę zostanie poczęstowany darmowym żurkiem. Będą imprezy sportowe. Biegaczy na pewno zainteresuje „Bieg przez strefę”, który przeprowadzi Projekt Aktywne Życie z Natalią Zarzeczną. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w bezpłatnym treningu zumby, taniec i sport to najlepsze połączenie. Wystarczy tylko wygodne obuwie i odpowiedni strój! Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 130
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>