S    L    XL    KONTRAST   
3 sierpnia 2015 : : Poniedziałek : : Imieniny: Lidii i Augusta
Aktualności
Data: 2015-07-31
Zapraszamy na koncert przy tramwaju
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza na specjalny koncert Karoliny Caro i Mateusza Trandy. Koncert odbędzie się 31.07.2015 r., o godzinie 19.00 na pl. Tadeusza Kościuszki (przy tramwaju). Wstęp wolny.
więcej

Data: 2015-07-30
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – apel do mieszkańców Powiatu
W sobotę 1 sierpnia 2015 roku obchodzić będziemy uroczyście 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Jednocześnie informujemy, iż w nawiązaniu do godziny "W" - w sobotę 1 sierpnia o godz. 17.00 w całym powiecie pabianickim przez 1 minutę zostanie wyemitowany dźwięk syren upamiętniający to wydarzenie. Z tej okazji kierujemy też apel do wszystkich mieszkańców naszego miasta o godne upamiętnienie uczestników heroicznego zrywu zbrojnego sprzed 71 lat - znanych i nieznanych bohaterów walk oraz bezimiennej ludności cywilnej Warszawy, których bezprzykładna ofiarność i poświęcenie w walce o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Ojczyznę zasługuje na najwyższy podziw i uznanie.
więcej

Data: 2015-07-30
Próba syren alarmowych
1 sierpnia 2015 r. o godz. 17.00 nastąpi głośna próba syren alarmowych, która polegać będzie na wyemitowaniu modulowanego dźwięku syreny w okresie jednej minuty - na podstawie zarządzenia nr 37/2015 Starosty Pabianickiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu z dnia 30 lipca 2015 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie powiatu pabianickiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, umożliwiającego jednocześnie upamiętnienie 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
więcej

Data: 2015-07-28
Grant dla biblioteki
Biblioteka wyda tomik poezji „Almanach Konstantynowskiego Klubu Literackiego CONSTANS”. Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim pozyskała grant na wydanie i promocję tomiku poezji Almanach Konstantynowskiego Klubu Literackiego CONSTANS ze środków finansowych Łódzkiego Domu Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2015 r. Realizację projektu już rozpoczęto. Będzie to szczególny sposób podsumowania 20-lecia KKL CONSTANS. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-07-27
Basen znowu czynny
Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia fitness, gimnastykę w wodzie i aquaaerobik. Przypominamy, że miejska pływalnia czynna jest od 27 lipca do 31 sierpnia 2015 w godz. 14:00 - 21:00. Wszystkie zajęcia zostaną wznowione 1 września
więcej

Data: 2015-07-27
Podwójnie złota Justyna
26 lipca w Olsztynie w III Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki Justyna Burska na dystansie 10 km w kat. open była pierwsza (2:13.31). Oznacza to, że konstantynowianka zdobyła podwójne złoto. Jej tegoroczny dorobek wzbogacił się o złoty medal zarówno w kat. open i kat. młodzieżowców. Te dwa złote medale sprawiają, że jej tegoroczne osiągnięcia na mistrzostwach Polski osiągnęły liczbę 18 medali.
więcej

Data: 2015-07-27
Marcin Młynarczyk nowym radnym
26 lipca 2015 konstantynowianie w wyborach uzupełniających wybrali radnego do rady miejskiej w okręgu nr 3. Startowało dwoje kandydatów. Uzyskali następującą ilość głosów: Elżbieta Burska (KWW Elżbiety Burskiej) - 30. Marcin Młynarczyk (KW Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe) - 177. Radnym wybrano Marcina Młynarczyka. Marcin Młynarczyk (38 lat), społecznik, lokalny patriota. Konstantynowianin w trzecim pokoleniu. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dyrektor Kancelarii Marszałka w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Lubi uprawiać sport i czytać książki. Oddający się pracy na rzecz innych. Kiedyś piłkarz, trener, prezes KKS Włókniarz, a obecnie członek zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego. Żonaty, dwie córki.
więcej

Data: 2015-07-24
Wybory uzupełniające do rady miejskiej
26 lipca 2015 konstantynowianie wybiorą radnego do rady miejskiej w okręgu nr 3. Wybrany w listopadzie 2014 radny Marian Kaczorowski zrzekł się mandatu. Wojewoda łódzki w ZARZĄDZENIU NR 108/2015 z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim podaje: § 1. Zarządza się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim w okręgu wyborczym nr 3, w którym będzie wybierany jeden radny. § 2. Datę wyborów, o których mowa w § 1, wyznacza się na niedzielę 26 lipca 2015 r. W załączniku informacja o numerach i granicach obwodów głosowania, siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz uchwała nr 7 Miejskiej Komisji Wyborczej z dnia 18.06.2015r. w spr. obwieszczenia o zarejestrowanych listach kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
więcej

Data: 2015-07-23
Zdrowia Pani Genowefo
Sto lat to piękny wiek – powiedział Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego składając urodzinowe powinszowania oraz życzenia zdrowia pani Genowefie Bandel, która właśnie ukończyła sto lat. Burmistrz wręczył jubilatce bukiet kwiatów oraz okolicznościowy list gratulacyjny. Dostojna jubilatka zapytana o receptę na długowieczność wyjawiła, że długie życie zawdzięcza kochającej rodzinie, wspaniałemu mężowi oraz pracy fizycznej, bowiem przez całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym. O swoim stanie zdrowia mówi, że mimo wieku i niewielkim problemem z chodzeniem, to jest całkiem dobry, a ostatni raz „widziała się” z lekarzem rok temu. Pani Genowefa Bandel dochowała się trojga dzieci, dwojga wnucząt i takiej samej liczby prawnucząt.
więcej

Data: 2015-07-23
Remont ul. Józefów
Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim uprzejmie przypomina, że w dniu 23 lipca br. (czwartek) zostaną przeprowadzone prace remontowe nawierzchni ul. Józefów na odcinku nawierzchni z płyt betonowych. W związku z powyższym, zostanie wyłączony z ruchu ww. odcinek ul. Józefów. Zalecany objazd: ul. Łaska, ul. Dębowa, ul. Grabowa lub ul. Akacjowa. Za występujące utrudnienia przepraszamy.
więcej

Data: 2015-07-22
Złote dziewczyny
W dniach 18-19 lipca 2015 w Lubsku w Finałach Mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej wśród 16 par wystartowały dwie - trenowane przez Sławomira Kołcza - reprezentujące UKS Lider-Budowlani Konstantynów Łódzki. Justyna Kędziora / Karolina Garstka wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski, a Pola Kwiecińska / Oliwia Wasiak zdobyły czwarte miejsce.
więcej

Data: 2015-07-22
Skąd się bierze cena śmieci
Od 1 lipca mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego płacą 11 złotych za odbiór odpadów zbieranych selektywnie. To taka sama stawka jaką konstantynowianie płacili od lipca 2013 roku. W styczniu 2014 roku Rada Miejska w Konstantynowie podjęła uchwałę o obniżce tej stawki do wysokości 7 złotych. - Mogliśmy to zrobić ponieważ okazało się ile odpadów rzeczywiście jest odbieranych od mieszkańców gminy. Wcześniej szacunki i wielkości były oparte na symulacjach i nam, podobnie jak w innych gminach w Polsce, potrzebny był czas na obliczenie faktycznej ilości odpadów „produkowanych” przez mieszkańców – wyjaśnia Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-07-22
Biblioteka z pasją
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała certyfikat Fundacji Orange „Biblioteka z p@sją”. Certyfikat ten gwarantuje, że nasza Biblioteka jest przyjazna i otwarta dla internautów w każdym wieku. W ramach programu „Orange dla Bibliotek” zapewniliśmy użytkownikom możliwość włączenia do świata cyfrowej edukacji.
więcej

Data: 2015-07-21
Sensilab szuka pracowników
Firmy zlokalizowane w specjalnej strefie ekonomicznej są zainteresowane pozyskaniem nowych pracowników z Konstantynowa Łódzkiego i okolic. Potentat farmaceutyczny firma SENSILAB wytwarzająca najwyższej jakości produkty, pilnie poszukuje kandydata/ki na stanowisko: OPERATORA MASZYN PRODUKCYJNYCH. Miejsce pracy: Konstantynów Łódzki, ul. Langiewicza 58, Aplikacje można przesyłać na adres: sekretariat@sensilab.pl. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-07-21
Zadbane lipy przy Lipowej
Właśnie zakończyły się ostatnie prace pielęgnacyjne kilkudziesięcioletnich lip przy ulicy Lipowej w Konstantynowie Łódzkim. Przeprowadzona pielęgnacja powinna znacznie przyczynić się do zachowania drzew w jak najlepszym stanie oraz wydłużenia ich życia. Pielęgnacja lip polegała na przycięciu i uformowaniu ponad 37 koron drzew. Usunięto również kolizje konarów z liniami przesyłowymi oraz ustabilizowano korony, a także założono na drzewa elastyczne wiązania, które nie ograniczając lipom ruchów powinny zabezpieczyć je przed złamaniem. Udało się także szczególnie zadbać o drzewa, w których są dziuple zamieszkałe przez zwierzęta. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-07-21
XI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 23 lipca 2015 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się XI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-07-18
Olimpiada młodzieży w pływaniu
Od środy (15.07.15) w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywała się XXI. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU. Wzięło w niej udział blisko 300 zawodników z 100 klubów. Klub UKS Piątka Konstantynów Łódzki reprezentowali Milena Karpisz i Mateusz Pinkosz. Zdobyli 3 medale (2-1-0) co dało klubowi 7 miejsce w Polsce. Konstantynowianie w ciągu trzech dni wystartowali w 6 konkurencjach (3M i 3K). Milena Karpisz wygrała 400 i 800 m st. dow., a na 200 m była druga. Te trzy medale dały konstantynowiance 4-5 miejsce w klasyfikacji multimedalistek. Jej wynik na 800 m st. dow. (8:49.40) w klasyfikacji punktowej (811) jest najlepszym osiągnięciem zawodów w rywalizacji kobiet.
więcej

Data: 2015-07-16
Wakacje z MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Warsztaty plastyczne odbywają się we wtorki w godzinach 10.00 – 17.00 w Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9). Projekcje filmowe odbywają się w środy w budynku Stowarzyszenia im. F. Chopina (ul. Zgierska 14) o godzinie 11. Zajęcia taneczne odbywają się w poniedziałki i w środy w godzinach 16.30 – 19.00. Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują przestrzeni dla swoich działań artystycznych do Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Łódzka 28) i Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9). Szczegóły w załączeniu i na plakatach.
więcej

Data: 2015-07-15
Będą progi zwalniające na Klonowej
W ostatnich latach w Konstantynowie Łódzkim zainwestowano w infrastrukturę drogową i wodno-kanalizacyjną około 85 milionów złotych. Aż 60 milionów tej kwoty to pieniądze bezzwrotnej dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki temu wybudowano sieć wodno-kanalizacyjną i sanitarną o łącznej długości blisko 11 kilometrów oraz drogi długości niemal 6 tysięcy metrów. Uzbrojono także szereg terenów i zainstalowano nowe oświetlenie. Jednak nie na wszystkie inwestycje drogowe można uzyskać pomoc z Unii Europejskiej. Takiej możliwości nie ma w przypadku dróg lokalnych. Z tego względu Urząd Miasta w Konstantynowie Łódzkim zawiera porozumienia i innymi jednostkami samorządowymi, które skutkują wspólnymi inwestycjami drogowymi zwiększającymi bezpieczeństwo pieszych. Przykładem jest ulica Klonowa, na której będą niebawem zainstalowane progi zwalniające.
więcej

Data: 2015-07-15
Gmina promuje tereny inwestycyjne
15 lipca na przystankach komunikacji miejskiej w centrum miasta (pl. Kościuszki) pojawiły się plakaty promujące wolne tereny inwestycyjne Konstantynowa Łódzkiego i firmy, które już w naszym mieście zainwestowały. Akcja ma na celu przybliżyć i zainteresować mieszkańców obszarem podstrefy ŁSSE, która znajduje się w Konstantynowie Łódzkim w obrębie ulic: Przemysłowej, Łąkowej, Langiewicza i ks. Janika. Wszystkich zainteresowanych gdzie dokładnie znajduje się konstantynowska podstrefa, ile firm zainwestowało na jej terenie, czym się zajmują oraz ilu pracowników zatrudniają – już dzisiaj zapraszamy na Dni Otwarte organizowane w konstantynowskiej podstrefie w dniu 19 września (sobota) w godzinach 14:00-18:00.
więcej

Strona 1 z 95
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>