S    L    XL    KONTRAST   
25 sierpnia 2016 : : Czwartek : : Imieniny: Ludwika i Luizy
Aktualności
Data: 2016-08-25
Food Truck Festiwal w Konstantynowie Łódzkim
Już 4 września do Konstantynowa Łódzkiego zawitają Food Trucki. Podczas Święta Miasta, jakie odbędzie się na pl. Kościuszki, będzie można spróbować burgerów od Mafiosso Food Truck, przysmaków z grilla przygotowanych przez OSP Podpalacz, ręcznie robionych pierogów i gofrów wytrawnych jakie zaserwuje Sma-Check czy wreszcie delektować się kawą od Pana Rowerskiego. Dietetyczną żywność przygotuje dla nas Eat Fit, a Falafel przyrządzi bezglutenowe kotleciki. Nie może Was zabraknąć - zapraszamy!
więcej

Data: 2016-08-25
Narodowe Czytanie w Konstantynowie Łódzkim
Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Bibliotek Publiczna w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Zapraszamy do wspólnego czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza już 3 września, na pl. Kościuszki - skwer przy tramwaju, w godz. 10:00-13:00. Honorowy patronat nad projektem objęła Para Prezydencka.
więcej

Data: 2016-08-23
Ogłoszenie o przetargu działek inwestycyjnych przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej. Przetarg odbędzie się w dniu 28 października 2016 roku o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegółowych informacji udziela Referat Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, pok. 19 i 20, tel. 42 211-12-49, gmii@konstantynow.pl
więcej

Data: 2016-08-22
Powiatowo-Gminne Dożynki w Dobroniu
4 września br. w Dobroniu odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne. Uczestnicy uroczystości przejdą korowodem do kościoła pw. św. Wojciecha, gdzie o godz. 12:15 odbędzie się Msza św. O 13:30 przewidziano oficjalne otwarcie uroczystości, po którym będzie można oglądać program artystyczny - występ zespołu Pieśni i Tańca Dobroń oraz Orkiestry Dętej z Dobronia, a także posłuchać muzyki góralskiej z Podhala. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-08-19
Już za tydzień koncert Karoliny Caro i Mateusza Trandy
Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert Karoliny Caro i Mateusza Trandy, który odbędzie się 26.08.2016 o godzinie 18.00 przy tramwaju na pl. Kościuszki. Zapraszamy!
więcej

Data: 2016-08-18
PRZYPOMINAMY: Konkurs fotograficzny „Zielony Konstantynów Łódzki”
Jesteś wrażliwy na piękno przyrody Konstantynowa Łódzkiego i dostrzegasz jego niezwykłe detale? Lubisz obserwować przyrodę, a przy tym jesteś miłośnikiem fotografii? Weź udział w naszym konkursie! Zgłoszenia (jedna osoba może zgłosić maksymalnie 4 zdjęcia) będą przyjmowane do 15 września br. w Gminnym Centrum Informacji, pl. Kościuszki 8 lub drogą elektroniczną pod adresem gci@konstantynow.pl. Dla zwycięzców nagrody! Najlepsze fotografie zostaną umieszczone w Kalendarzu Pro-Ekologicznym na 2017 r. Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu (w załączeniu). Zapraszamy!
więcej

Data: 2016-08-17
Giełda pracy z firmą Libet
Firma Libet SA z Łodzi, zajmująca się produkcją kostki brukowej, elementów ogrodzeń, tarasów i fasad, poszukuje pracowników na stanowisko operator linii produkcyjnej. Do zadań pracowników na tym stanowisku będzie należała obsługa linii produkcyjnej, kontrola jakości wyrobów i nadzór nad procesem pakowania. Firma oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i możliwość podnoszenia kwalifikacji. Zapraszamy na giełdę pracy, podczas której przedstawiciel firmy przedstawi szczegóły oferty i odpowie na wszystkie pytania. Giełda pracy odbędzie się 22 sierpnia br. o godz. 10:00 w Gminnym Centrum Informacji, pl. Kościuszki 8.
więcej

Data: 2016-08-16
Wspieramy czytelnictwo
W ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa zostało udzielone wsparcie finansowe na zakup książek, nie będących podręcznikami, do bibliotek szkolnych następującym szkołom prowadzonym przez gminę Konstantynów Łódzki: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi - kwota 4 000 zł, Gimnazjum nr 1 - kwota 12 000 zł.
więcej

Data: 2016-08-16
Smyko-Łyk-Sztuki zaprasza najmłodszych
Projekt „Smyko-Łyk-Sztuki - twórcze spotkania dla najmłodszych" jest skierowany do dzieci (2-4 lata) zamieszkałych w Konstantynowie Łódzkim, oraz ich rodziców/opiekunów (pierwszeństwo będą miały dzieci które nie uczestniczą w edukacji przedszkolnej). Zakładamy udział maksymalnie 20 dzieci - każde z jednym opiekunem (decyduje kolejność zgłoszeń). Wymagamy obecności opiekuna. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łódzka 28 w poniedziałki i środy o godz. 10:00 (w środy część spotkań o godz. 18:00) od 5 września do 31 października 2016 r. Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły na stronie www.smyko-lyk-sztuki.weebly.com lub pod nr tel. 600 701 863.
więcej

Data: 2016-08-11
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, który odbędzie się w naszym mieście w terminie 16.09-18.09.2016 r. Mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej Nr 5. Celem turnieju jest popularyzacja piłki siatkowej, doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych gry w siatkówkę, nawiązanie kontaktów i trwałej współpracy z innymi klubami, które prowadzą szkolenie siatkarskie dziewcząt. Udział w zawodach potwierdziły czołowe drużyny kadetek w Polsce oraz drużyny z Austrii, Litwy i Słowacji.
więcej

Data: 2016-08-10
Przypominamy: Jutro giełda pracy!
W dniu 11 sierpnia o godz. 11:00 w Gminnym Centrum Informacji odbędzie się giełda pracy z ofertami przedstawionymi przez Agencję Pracy Manpower z Łodzi. Na spotkaniu zostaną przedstawione oferty pracy monterów silników elektrycznych, operatorów, pracowników produkcji/magazynowych, spawaczy, magazynierów. W trakcie spotkania będzie również prowadzona rekrutacja na wyżej wymienione stanowiska. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą swojego CV. Więcej informacji pod numerem tel. 42-236-30-42. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-08-08
Plac Wolności wypięknieje
Prace na placu Wolności już trwają. Wycięto stare i chore drzewa oraz krzewy. Kolejny etap prac to przycięcie koron, dokonanie nowych nasadzeń, wykonanie instalacji wodnej i elektrycznej. Pojawi się kilkadziesiąt nowych lamp i ławek, nowe chodniki utwardzone kostką. Znacznie poprawi się estetyka placu. Wartość robót wynosi 1 374 000 zł brutto. Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi wynosi 867 000 zł. Prace na Placu Wolności zakończą się do połowy grudnia.
więcej

Data: 2016-08-05
Zmiany w komunikacji
W związku z pracami drogowymi w al. Kościuszki (modernizacja przystanków tramwajowych przy Struga i zamknięcie wschodniej jezdni al. Kościuszki na odcinku Struga-Zielona) na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu od nocy z 6 sierpnia do 20 sierpnia 2016 r. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2016-08-02
Trener Osiedlowy
Projekt Trener osiedlowy działa już w Konstantynowie Łódzkim blisko 4 miesiące. Od samego początku wzięły w nim udział 4323 osoby. Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 5 (2804 osoby). W wakacje Trener osiedlowy działał w dwóch szkołach podstawowych SP nr 1 i SP nr 5, od sierpnia natomiast dwóch trenerów będzie prowadziło zajęcia na orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w godzinach 10-16. Od początku wakacji organizujemy dla naszych młodych mieszkańców liczne zajęcia wyjazdowe. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-08-01
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 8 września 2016 roku o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2016-08-01
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 8 września 2016r. roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-29
Poprawiają ulicę Słowackiego
W roku 2011 w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Konstantynowa Łódzkiego – faza II”, którego Inwestorem było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o., firma Bud-Inż. Sp. z o.o. wybudowała kanalizację sanitarną i deszczową w ul. Słowackiego. W trakcie przeglądów gwarancyjnych Przedsiębiorstwo wykryło wady m.in. w odtworzeniu nawierzchni. Z uwagi na fakt iż ww. firma znajduje się w upadłości i niemożliwym było wyegzekwowanie od niej przeprowadzenia naprawy gwarancyjnej, Przedsiębiorstwo uzyskało od Gwaranta (Ubezpieczyciela) należne odszkodowanie, które w całości przeznaczyło na naprawę nawierzchni ul. Słowackiego w miejscach ujawnionych wad po robotach kanalizacyjnych.
więcej

Data: 2016-07-29
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego w Konstantynowie Łódzkim
W poniedziałek 1 sierpnia 2016 roku będziemy uroczyście obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Jednocześnie informujemy, iż w nawiązaniu do godziny "W" - w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie Konstantynowa Łódzkiego przez 1 minutę zostanie wyemitowany dźwięk syren upamiętniający to wydarzenie. Do mieszkańców naszego województwa został skierowany apel Wojewody Łódzkiego w sprawie godnego upamiętnienia tego heroicznego zrywu. Treść apelu w załączeniu.
więcej

Data: 2016-07-28
Awans zawodowy nauczyciela mianowanego Justyny Waberskiej
W dniu 26 lipca br. roku odbył się egzamin na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dla Pani Justyny Waberskiej - nauczyciela Przedszkola nr 1 z Grupą Żłobkową w Konstantynowie Łódzkim. W dniu 28 lipca br. burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Justynie Waberskiej. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
więcej

Strona 1 z 128
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>