S    L    XL    KONTRAST   
29 sierpnia 2015 : : Sobota : : Imieniny: Sabiny i Jana
Aktualności
Data: 2015-08-28
37 kontroli i 15 tysięcy złotych mandatów
Od 9 lipca Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi przeprowadził 37 kontroli drogowych ciężarówek, przejeżdżających przez Konstantynów Łódzki. Inspektorzy nałożyli mandaty karne na kwotę 15 350 zł, zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych samochodów oraz wszczęto dwa postępowania administracyjne w stosunku do przewoźników drogowych za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym. Najczęstszymi przewinieniami kierowców jest nie przestrzeganie norm czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi wyznaczył stały punkt kontrolny w Konstantynowie Łódzkim dla samochodów ciężarowych. Stało się to dzięki zabiegom burmistrza Henryka Brzyszcza.
więcej

Data: 2015-08-27
Przypominamy: Konstantynów Łódzki „Na skrzydłach historii”
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz zaprasza na uroczystość „Na skrzydłach historii” - 185. rocznica nadania praw miejskich oraz Święto Lotnictwa Polskiego, która odbędzie się w naszym mieście 5 września br. Część oficjalna rozpocznie się na pl. Kościuszki o godz. 16:00, gdzie Orkiestra Wojskowa Bytom wykona musztrę paradną, a asystę honorową wystawi 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Część piknikowa odbędzie się w Ośrodku nad Stawem (start o godz. 17:00). Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, a na scenie wystąpią: Kasia Świątczak, Josh Skjold and International, Janusz Nastarowicz, Little White Lies, a w godzinach 22:00-23:00 będzie można potańczyć przy muzyce lat 50. 60. 70. i 80. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i w załączeniu.
więcej

Data: 2015-08-26
Konferencja Karty Dużej Rodziny
W imieniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Karta Dużej Rodziny, która odbędzie się 4 września 2015 roku w Centrum Konferencyjno - Bankietowe Rubin w Łodzi (ul. Lodowa 94). Konferencje regionalne dotyczą Systemu Informatycznego realizowanego w ramach Karty Dużej Rodziny. Wydarzenia te pozwalają na wymianę doświadczeń i szerszą analizę postępu projektu w danych regionach Polski. Na każdej z 16 konferencji istnieje możliwość udziału w debacie i panelu dla samorządów. Poprzez czynny udział we wszystkich częściach programu, można zdobyć przydatną wiedzę z zakresu funkcjonalności nowego Systemu oraz korzyści z jego wprowadzenia. Formularz zgłoszeniowy w załączeniu.
więcej

Data: 2015-08-25
Niebo i ziemia w Galerii „Ogród Sztuki”
W dniu 3 września 2015 roku o godzinie 13.00 odbędzie się otwarcie wernisażu wystawy Leszka Misiaka pt. „Niebo i ziemia” w Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9) w Konstantynowie Łódzkim. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do oglądania wernisażu 03.09.2015 r. – 16.10.2015 r.
więcej

Data: 2015-08-24
WAM bezpłatnie dla seniorów
Seniorzy z Konstantynowa Łódzkiego mogą zgłaszać się do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na bezpłatne badania. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 693 574 071. Badania, które będą przeprowadzane na oddziale geriatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej zlecił Centralny Instytut Medycyny Pracy. Ma być nimi objętych 300 seniorów z województwa łódzkiego. "Nasz szpital jest jedyną placówką w kraju, która zajmuje się takimi badaniami" – mówi Bartłomiej Sołtysik, lekarz z oddziału geriatrii szpitala. To właśnie z nim pod numerem telefonu 693 574 071 mogą kontaktować się seniorzy w celu zapisania się na badania. Lekarze zajmą się odpowiedzią na pytania dotyczące diety, aktywności fizycznej oraz siły u osób w wieku 60 – 65 lat. Oprócz badań laboratoryjnych będą także badania ankietowe, a osoby badane będą podzielone na trzy grupy: osoby pracujące fizycznie, umysłowo oraz niepracujące.
więcej

Data: 2015-08-24
Konstantynów Łódzki nagrodzony Złotym Certyfikatem
Gmina Konstantynów Łódzki w sierpniu br. otrzymała Złoty Certyfikat za „konsekwentne wysiłki na rzecz wychowania kolejnego pokolenia trzeźwych, twórczych i odpowiedzialnych Polaków”. Wyróżnienie to jest nagrodą za udział w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w której nasza gmina bierze udział od wielu lat.
więcej

Data: 2015-08-24
Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze
W dniu 29 sierpnia 2015 r. o godzinie 10.00 na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim, Plac Wolności 60 (boczne boisko trawiaste KKS Włókniarz Konstantynów) odbędą się Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wezmą udział wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Konstantynowa Łódzkiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do kibicowania naszym strażakom.
więcej

Data: 2015-08-21
Moja wymarzona ekopracownia - 2015
W nowym roku szkolnym uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim będą mieli prowadzone lekcje przyrody w nowych ekopracowniach. Szkolne inwestycje realizowane są dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz wkładu własnego gminy KŁ. Gmina Konstantynów Łódzki wygrała dofinansowanie w wysokości 77 900 złotych w konkursie z dziedziny edukacja ekologiczna pod nazwą „MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA - 2015”. Całość inwestycji wyniesie ponad 101 tysięcy złotych. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-08-21
Piramidy promocji na pl. Kościuszki
21 sierpnia 2015 roku na placu Tadeusza Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim zostały zainstalowane Piramidy Promocji - forma reklamy przestrzennej zaprojektowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Trzy piramidy stojące na placu przedstawiają Konstantynów Łódzki. Znajdziemy na nich m.in. Miejski Ośrodek Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Celem projektu jest promocja miasta oraz firm prowadzących działalność gospodarczą w naszym mieście. Wszystkich zainteresowanych taką formą promocji odsyłamy do organizatora projektu Andrzeja Cieślika, dyr. Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim (tel. 42 211 17 63).
więcej

Data: 2015-08-20
Konkurs latawców w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 4 września 2015 roku o godzinie 10:00 przy ul. Srebrzyńskiej (Targowica) w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się konkurs latawców w ramach uroczystości „Na skrzydłach historii” – 185. rocznica otrzymania praw miejskich oraz Święto Lotnictwa Polskiego. Organizatorem zabawy jest Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim. Celem konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej, rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz umiejętności konstrukcyjnych oraz popularyzowanie zabawy latawcem, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu. Wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu w załączeniu.
więcej

Data: 2015-08-19
Narodowe Czytanie „Lalki” w Konstantynowie Łódzkim
5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Na tegoroczne czytanie zapraszamy wszystkich mieszkańców na pl. Kościuszki - skwer przy fontannach, o godz. 10:00.
więcej

Data: 2015-08-18
Bezpłatny kurs obsługi komputera od września
Od 1 września 2015 roku rozpocznie się bezpłatny kurs z Podstaw Obsługi Komputera. Wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, którzy chcieliby nauczyć się obsługi komputera, aby rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe – zapraszamy do pracowni multimedialnej w Gminnym Centrum Informacji (plac Kościuszki 8) na bezpłatny kurs Podstaw Obsługi Komputera. Dzięki bogato wyposażonej sali komputerowej, każdy z kursantów może pracować samodzielnie przy swoim stanowisku. Zajęcia skierowane są szczególnie do osób, które już wcześniej korzystały z komputera, ale nie radzą sobie z samodzielną obsługą lub nigdy nie miały z nim styczności. Kurs składa się z sześciu bloków tematycznych realizowanych w czasie 6-7 spotkań. Zajęcia trwają 45-60 min i odbywają się raz w tygodniu. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-08-17
Regionalna Strategia Innowacji LORIS 2030 - zapraszamy na bezpłatne spotkania
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w konsorcjum z Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przystępuje do realizacji projektu,pn. „Kompleksowa organizacja spotkań, seminariów, konferencji wspierających proces wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030”. Zapraszamy do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH wydarzeniach, które odbywać się będą od września do listopada 2015 roku. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-08-17
Zabytkowy tramwaj otwarty dla mieszkańców
Zabytkowy tramwaj stojący na pl. Kościuszki, od 17 sierpnia br. jest otwarty dla mieszkańców i wszystkich gości odwiedzających nasze miasto. W godzinach od 9:00 do 19:00 można wejść do środka i obejrzeć wnętrze. Co więcej, można skorzystać z oferty restauracji W Międzyczasie i wypić w tramwaju kawę lub herbatę. Czeka tam również aktualna prasa – Kurier GCI i Express Ilustrowany oraz ulotki o Konstantynowie Łódzkim. Zapraszamy.
więcej

Data: 2015-08-14
Dofinansowanie jednostek samorządu terytorialnego
Na wniosek Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 czerwca br. Gmina Konstantynów Łódzki otrzymała zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4 % rezerwy w roku 2015 z tytułu wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim i Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2015-08-13
Praca na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Firma produkująca wyroby czekoladowe, zlokalizowana na granicy Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi (Nowy Józefów), na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poszukuje pracowników produkcji. Opis stanowiska: produkcja wyrobów czekoladowych; obsługa maszyn produkcyjnych; praca w systemie 3 zmianowym lub w weekendy. Oczekiwania: doświadczenie na produkcji; uprawnienia na wózki widłowe; książeczka sanepidu. Oferujemy: umowę o pracę na czas określony; możliwość podjęcia dłuższej współpracy; atrakcyjne wynagrodzenie; możliwość korzystania z benefitów w ramach programu Manpower Premium. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Agencja Manpower (Agencja nr 412), Łódź, ul. Zielona 15. Tel. 42 236 30 42, e-mail: lodz.zielona@manpower.pl
więcej

Data: 2015-08-13
Smartfony dla seniorów
Seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, którzy należą do sekcji informatycznej już od przyszłego semestru jesienno-zimowego roku akademickiego 2014-2015 będą mogli rozwijać swoje umiejętności na nowoczesnych smartfonach Huawei Honor Holly. Urządzenia zostały zakupione ze środków finansowych dotacji, którą Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego pozyskało z rządowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020. Nowoczesne smartfony Huawei Honor Holly cechują się dużą funkcjonalnością dostosowaną do potrzeb seniorów. Duży 5 calowy wyświetlacz ułatwi naukę naszym seniorom. Nowy semestr jesienno-zimowy roku akademickiego 2014/2015 rozpocznie się wykładem 23 września br.
więcej

Data: 2015-08-11
Uwaga: dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest
W związku z planowaną realizacją zadania pn.: Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Konstantynów Łódzki w ramach I etapu realizowanego w 2015 roku, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2015 r. z terenu gminy Konstantynów Łódzki. Sfinansowane w pełnej wysokości, będą mogły być koszty demontażu, odpowiedniego zapakowania odpadów azbestowych, załadunku, transportu i unieszkodliwienie azbestu i wyrobów zawierających azbest pochodzących z wymiany pokryć dachowych lub elementów elewacji budynków i budowli w miejscu unieszkodliwiania odpadów azbestowych. Dofinansowanie nie będzie obejmowało kosztów zakupu i montażu nowego pokrycia dachowego. Osoby zainteresowane zrealizowaniem tego typu zadania w bieżącym roku proszone są o złożenie do dnia 21 sierpnia 2015 r. stosownego wniosku wraz z załącznikami w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-08-11
Obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej
W dniu 1 września 2015 roku odbędą się obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpocznie Msza święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim (pl. Kościuszki 4/5) o godzinie 12:00. Po Mszy św. nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową upamiętniającą mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego zamordowanych podczas II wojny światowej w katowniach gestapo, niemieckich obozach koncentracyjnych i zagłady oraz więzionych w sowieckich obozach w Kozielsku i Ostaszkowie, straconych w Katyniu i Twerze.
więcej

Data: 2015-08-10
Magdalena Karolak wywalczyła wicemistrzostwo Europy
8 sierpnia w Landskronie (Szwecja) w Mistrzostwach Europy Juniorów (17 lat) w rywalizacji w kat. + 69 kg Magdalena Karolak z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki wywalczyła drugie miejsce dźwigając 203 kg (111+92). Trenerem klubowym Magdaleny jest Jerzy Jaśniak. Nasza zawodniczka w dwuboju dźwignęła 203 kg tyle samo co zwycięska Ormianka Alpine Dalajlan. Warto nadmienić, że o końcowej klasyfikacji zdecydowała mniejsza waga Ormianki.
więcej

Strona 1 z 96
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>