1 października 2014 : : Środa : : Imieniny: Danuty i Remigiusza
Aktualności
Data: 2014-10-01
Gimnazjaliści w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
W piątek 26 września 2014 roku, w ramach organizacji Dnia Amerykańskiego, uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie pojechali na wycieczkę do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Wyjazd ten był konsekwencją nawiązania współpracy dwóch nauczycielek języka angielskiego, Katarzyna Bąkała – Maszarek i Aneta Wrońska, z mjr pil. Matthew Spears’em – byłym dowódcą Komponentu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nauczycielki poznały mjr pil. Matthew Spears’a i jego żołnierzy, kiedy gościli oni w naszym mieście z okazji odsłonięcia tablicy (14 czerwca 2014r.) upamiętniającej śmierć amerykańskich lotników zestrzelonych w dniu 15 marca 1945 w okolicach naszego miasta. Była to uroczystość przygotowana z inicjatywy Burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-01
Burmistrz podpisał 27 porozumienie o przystąpieniu do programu Rodzinny Konstantynów Łódzki
30 września br. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim zostało podpisane 27 porozumienie między burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego Henrykiem Brzyszczem a Panią Dominiką Wrzeszcz, właścicielką kwiaciarni „BUKIECIK”, prowadzącą działalność na ul. Jana Pawła II 32. Jest to już 27 porozumienie z przedsiębiorcami. Serdecznie zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym programie, który ma na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku, poprawę warunków życia takiej rodziny oraz ułatwianie jej dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych m.in. przez jednostki organizacyjne i firmy prywatne działające na terenie gminy Konstantynów Łódzki.
więcej

Data: 2014-10-01
Burmistrz wręczył stypendia sportowe
W dniu 30 września br. w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył stypendia sportowe pływakom UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Stypendia sportowe za osiągnięcia z okresu I-VI 2014 roku przyznano Justynie Burskiej, Milenie Karpisz, Michalinie Zbrojewskiej, Annie Nicie oraz Dawidowi Szwedzkiemu. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-30
Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Konstantynowie Łódzkim
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, Łukasz Kucharski, zaprasza dzieci i młodzież do Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego w Konstantynowie Łódzkim. Miasteczko będzie zorganizowane na placu Tadeusza Kościuszki, 5 października 2014 r., w godzinach 11:00 - 16:00. Dla laureatów konkursów przewidziane są wspaniałe nagrody, a dla wszystkich uczestników upominki.
więcej

Data: 2014-09-30
Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wykład odbędzie się 8 października 2014 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Łódzka 28 o godz. 15.00. Wykład inauguracyjny poprowadzi burmistrz Konstantynowa Łódzkiego mgr inż. Henryk Brzyszcz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Plan wykładów w semestrze jesienno-zimowym w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-30
Bezpłatne warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury
Łódzki Dom Kultury jako Instytucja Samorządu Województwa Łódzkiego i Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim realizują projekt kulturalny „Piosenki z mojego podwórka”. Folklor miejski oraz tramwaj to jedne z ważniejszych elementów historii aglomeracji łódzkiej. Folklor ten, tożsamy z kulturą miejską lecz często jako najmłodszy, stawiany jest na marginesie kultury ludowej. Poprzez działania projektowe, korzystając z doświadczenia oraz repertuaru Kapeli Podwórkowej „Konstantynowiacy” pragniemy przybliżyć te tradycje poprzez naukę tańca i śpiewu oraz wykonanie 3 koncertów w: Łódzkim Domu Kultury, Salezjańskiej Szkole Muzycznej w Lutomiersku oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów.
więcej

Data: 2014-09-30
L sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 2 października 2014 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się L sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Proponowany porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-30
Wernisaż wystawy "Organiczność ograniczona"
9 października o godzinie 16:00 w Galerii „Ogród Sztuki” odbędzie się wernisaż wystawy dzieł Katarzyny Wróblewskiej „Organiczność ograniczona”. Autorka wykorzystując naturalne materiały takie jak skóra, drewno, papier ilustruje za pomocą płynnych linii hasło- organiczność. Zamykając ją w określonych ramach, stara się w interesujący sposób wejść w przestrzeń sztuki i użytkowości, stąd pomysł na stworzenie unikatowej kolekcji toreb. Faktury, mat i połysk ich przekształcenia i deformacje, są głównym elementem kolekcji a także, myślą przewodnią wystawy. Niekonwencjonalne środki plastyczne mają sprowokować do własnej interpretacji piękna organiczności.
więcej

Data: 2014-09-30
Teatrzyk "Kamishibai" w bibliotece
W dniu 26 września 2014 r. Biblioteka dla dzieci i młodzieży miała przyjemność spotkać się z bardzo licznym gronem gości – przedszkolaków z przedszkola „Pokaż świat” w Konstantynowie Łódzkim. Dzieci uczestniczyły w premierze spektaklu teatrzyku obrazkowego Kamishibai oraz w lekcji bibliotecznej pt.”Przegląd interesujących książek”. Kamishibai to teatr ilustracji, jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-30
"Piosenki z mojego podwórka"
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Piosenki z mojego podwórka”, który odbędzie się 13.10.2014 o godz. 18:00 w hali miejsko-szkolnej przy SP 5 w Konstantynowie Łódzkim. Projekt jest współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury - Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego 2014 r.
więcej

Data: 2014-09-29
Finał Wojewódzki Orlikowej Ligi Mistrzów
W dniu 27 września br. w Konstantynowie Łódzkim odbył się 27. finał Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce ręcznej. W zawodach wzięło udział 15 drużyn z całego regionu. Na turnieju obecni byli marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. W swoich wystąpieniach podkreślali, że Konstantynów Łódzki to szczególne miejsce, jeśli chodzi o piłkę ręczną, ponieważ w naszym mieście zrodziła się potęga drużyny Anilany Łódź. Gościem specjalnym zawodów był konstantynowianin Andrzej Szymczak, który jest medalistą igrzysk olimpijskich w Montrealu oraz najlepszym bramkarzem mistrzostw świata 1982 roku. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-29
Miasteczko Zdrowia w Konstantynowie Łódzkim
27 września br. Konstantynów Łódzki odwiedziło Miasteczko Zdrowia w ramach projektu „Łódzkie ma pomysł na zdrowie”. Miasteczko Zdrowia to wędrujący klub aktywności i zdrowego trybu życia. Namiot Miasteczka rozstawiony był przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Sadowa 5/7. Wchodzący w skład Miasteczka profesjonalni instruktorzy zachęcali mieszkańców i odwiedzających nasze miasto do uprawiania sportu. Fitness, Zumba, bieganie czy spining to tylko nieliczne z wielu dziedzin sportu jakie proponowało Miasteczko Zdrowia. Atrakcję stanowiły również zdrowe potrawy oraz pokaz ich przygotowania. Równolegle do kampanii w plenerze ruszył profil na Facebooku – Łódzkie ma pomysł na zdrowie. Osoby będące jego fanami mogą liczyć nie tylko na dobrze spędzony czas i zastrzyk wiedzy profilaktycznej w postaci prozdrowotnych postów, ale również na zabawę w podpiętej niebawem aplikacji na facebookowym profilu wydarzenia.
więcej

Data: 2014-09-26
Cyprian Cybulski mistrzem powiatu
20 września 2014 r. w Pabianicach odbył się XV Wrześniowy Bieg Przełajowy pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury. Celem biegu było upamiętnienie bitwy z Kampanii Wrześniowej, stoczonej w obronie Pabianic przez 15. Pułk Piechoty „Wilków” oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. 15. edycja biegu była również okazją do upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-25
GCI zaprasza na kurs z podstaw obsługi komputera
Wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, którzy chcieliby nauczyć się obsługi komputera, aby rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe – zapraszamy do pracowni multimedialnej w Gminnym Centrum Informacji (plac Kościuszki 8) na bezpłatny kurs Podstaw Obsługi Komputera. Dzięki bogato wyposażonej sali komputerowej, każdy z kursantów może pracować samodzielnie przy swoim stanowisku. Zajęcia skierowane są szczególnie do osób, które już wcześniej korzystały z komputera, ale nie radzą sobie z samodzielną obsługą lub nigdy nie miały z nim styczności. Kurs składa się z sześciu bloków tematycznych realizowanych w czasie 6-7 spotkań. Zajęcia trwają 45-60 min i odbywają się raz w tygodniu. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-24
Ukraińscy samorządowcy z wizytą roboczą w Konstantynowie Łódzkim
Dwóch ukraińskich urzędników z Liubotynia koło Charkowa będzie szkolić się w Konstantynowie Łódzkim od wtorku 7 października do piątku 10 października. Konstantynów Łódzki włączył się w ten sposób we wspólny projekt Związku Miast Polskich i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Stażystami będą: Volodymyr Telychko Burmistrz Liubotynia oraz Oleg Dlugash – Dyrektor Przedsiębiorstwa Wodociągów Miejskich, a wizyta odbywa się w ramach samorządowych staży będących częścią projektu „Przygotowanie ukraińskich samorządowców do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszeniowych z UE”. W ramach projektu do 30 polskich miast na wizyty studyjne połączone ze stażem przyjedzie 60 ukraińskich samorządowców reprezentujących wyższy i średni poziom zarządzania. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-09-24
Apel placówki terenowej KRUS w Łasku
Sezon jesiennych prac polowych w pełni, a wraz z nim, niestety, zwiększone zagrożenie ze strony maszyn i urządzeń rolniczych używanych m.in. podczas zbioru roślin okopowych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2014 roku prowadzi akcję „Nie daj się wkręcić”, która ma na celu ograniczenie zagrożeń wypadkowych podczas użytkowania ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Wypadki takie powodują najgroźniejsze urazy. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-23
Piosenki z mojego podwórka
Łódzki Dom Kultury Instytucja Samorządu Województwa Łódzkiego i Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim realizują projekt kulturalny „Piosenki z mojego podwórka”. Folklor miejski oraz tramwaj to jedne z ważniejszych elementów historii aglomeracji łódzkiej. Folklor ten, tożsamy z kulturą miejską lecz często jako najmłodszy, stawiany jest na marginesie kultury ludowej. Poprzez działania projektowe, korzystając z doświadczenia oraz repertuaru Kapeli Podwórkowej „Konstantynowiacy” pragniemy przybliżyć te tradycje poprzez naukę tańca i śpiewu oraz wykonanie 3 koncertów w: Łódzkim Domu Kultury, Salezjańskiej Szkole Muzycznej w Lutomiersku oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-23
Informacja o możliwościach i formach uzyskania pomocy przez osoby pokrzywdzone przestępstwem i ich rodzin
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 lutego 2014 r. w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (Dz. U. poz.189) osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członkowie ich rodzin mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych. Środki finansowe na ten cel przyznawane są w ramach ogłaszanych corocznie otwartych konkursów ofert. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-22
Zajęcia artystyczne
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na zajęcia artystyczne w sezonie 2014/2015. Szczegółowe informacje w załączniku.
więcej

Data: 2014-09-19
Jest już elektroniczna wersja gazety Kurier GCI nr 104
Jest już dostępne elektroniczne wydanie gazety „Kurier GCI" nr 104 (wrzesień 2014). W wersji drukowanej pismo ukaże się 24 września. Egzemplarze pisma będą dostępne w Urzędzie Miejskim (ul. Zgierska 2) i w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) oraz w kilkunastu placówkach handlowych. Wersja elektroniczna gazety znajduje się w lewej szpalcie portalu.
więcej

Data: 2014-09-18
Oficjalne powołania do kadry Polski zawodniczek UKS Lider Konstantynów Łódzki
Justyna Kędziora oraz Aneta Tarnowska, które są zawodniczkami Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Konstantynów Łódzki zostały oficjalnie potwierdzone w składzie szerokiej Kadry Polski PZPS. Trenerami Kadry zostali znani trenerzy Waldemar Kawka i Andrzej Peć. Dano tym samym wyraz uznania dla wspaniałych występów zawodniczek w ubiegłym sezonie. Przypominamy, że zespół młodziczek UKS Lider jest finalistą Mistrzostw Polski 2014 r. Pełny skład reprezentacji Polski minikadetek, która 5 października rozpocznie konsultację szkoleniową w Szczyrku, na stronie: http://www.pzps.pl/Szeroka-kadra-minikadetek.html
więcej

Strona 1 z 71
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>