1 listopada 2014 : : Sobota : : Imieniny: Seweryna i Wiktoryny
Aktualności
Data: 2014-10-31
Bezpłatne szkolenie z zakresu czynności kontrolnych
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu czynności kontrolnych w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich. Szkolenie poprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Brzezinach. Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby z terenu Podregionu Centralnego województwa łódzkiego (powiatów: brzezińskiego, łódzkiego-wschodniego, zgierskiego, pabianickiego). Szkolenie odbędzie się 10 listopada 2014 r.(tj. poniedziałek) w godzinach 09.00 – 16.00. w Urzędzie Gminy w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16A, 95-060 Brzeziny – sala konferencyjna (parter). Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-31
Złożenie kwiatów na grobie ks. Czernika
W dniu 30 października br. burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych złożyli kwiaty na grobie księdza prałata pułkownika Stanisława Czernika. Tym samym uczcili pamięć po oddanym Bogu i ojczyźnie kapłanie i żołnierzu. Biografię księdza Czernika można poznać dzięki wydanej w tym roku nakładem wydawnictwa Bernard Cichosz, książce prof. Rafała Leszczyńskiego „Ksiądz Stanisław Czernik. Służył Bogu i Ojczyźnie”. Przedmowę do niej napisał biskup Adam Lepa. Wprowadzenie natomiast jest autorstwa Andrzeja Owczarka, inicjatora powstania biografii.
więcej

Data: 2014-10-31
Przypominamy: Czasowa organizacja ruchu w dniach 01.11.2014-03.11.2014
W dniach 01.11.2014-03.11.2014 roku następuje czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicach Cmentarnej i Srebrzyńskiej. Wprowadza się jeden obowiązujący kierunek ruchu na ulicy Cmentarnej od skrzyżowania z ulicą Łaską w kierunku przepompowni ścieków i dalej drogą za stawem do ulicy Łaskiej. Parkowanie pojazdów jest dozwolone na ulicy Srebrzyńskiej i Piaskowej oraz za cmentarzem od ulicy Łaskiej do przepompowni ścieków, na drodze dojazdowej do masarni oraz na ulicach i w miejscach w pobliżu cmentarza –o ile oznakowanie nie mówi inaczej. Na całej długości ulicy Łaskiej, po jej wschodniej i zachodniej stronie, obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia działalności handlowej. Działalność handlowa jest dopuszczalna na ulicy Cmentarnej, na wydzielonych stanowiskach handlowych, od skrzyżowania z ulicą Łaską po stronie północnej i południowej. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-30
Konsultacje społeczne
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz zaprasza organizacje pozarządowe do konsultacji projektu „Programu Współpracy gminy Konstantynów Łódzki z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającymi na jej terenie, na rok 2015”. Konsultacja umożliwi wszystkim zainteresowanym organizacjom wypowiedzenie się w wyżej wymienionej sprawie. Jedynie propozycje zmian czy też opinie uzasadnione przez podmiot zgłaszający mogą zostać uwzględnione w procesie konsultacji. Głównym celem, któremu służyć ma wprowadzenie programu, jest efektywne wykorzystanie społecznej aktywności w zaspokajaniu zbiorowych potrzeb i podnoszeniu poziomu życia mieszkańców gminy. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-30
Klinika Prawa już działa
W dniu 30 października br. z inicjatywy burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) działalność rozpoczął punkt zamiejscowy instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego „Klinika Prawa-Klinika Praw Dziecka” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, którego uczestnicy udzielają porad prawnych z kilkunastu gałęzi prawa. Punkt przyciągnął wielu zainteresowanych mieszkańców, którzy podkreślali słuszność utworzenia takiej instytucji w naszym mieście. W Konstantynowie Łódzkim dyżury studentów odbywają się co tydzień w czwartki w godzinach 10:00 – 13:00, w okresie 30.X.2014 – 18.XII.2014. Na spotkanie można umówić się osobiście w Gminnym Centrum Informacji, plac Tadeusza Kościuszki 8 bądź telefonicznie (42) 211-60-02. Aby uzyskać poradę prawną w ramach „Kliniki Prawa” należy spełnić określone warunki. Więcej informacji w ząłączniku.
więcej

Data: 2014-10-30
Konstantynów Łódzki „Samorządem Przyjaznym Rodzinie”
Konstantynów Łódzki otrzymał certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinie i tym samym został włączony do grona samorządów aktywnie zaangażowanych w Ogólnopolską Kampanię „Postaw na rodzinę” 2014. Kampania „Postaw na rodzinę!” od lat przynosi radość mieszkańcom. Dorośli chętnie angażują się w działania wzmacniające więzi rodzinne. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów są adresatami materiałów promujących szacunek dla najbliższych. Wspieramy pozytywny obraz rodziny, bo to naprawdę skuteczny sposób chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami. Potrafimy w jasny sposób dotrzeć do ludzi!
więcej

Data: 2014-10-29
Najmłodsi czytelnicy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim uczestnikami spektaklu Teatru "Inspiracja" z Krakowa
W dniu 27 października 2014 r. najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim uczestniczyli w barwnym spektaklu teatralnym pt. "Kolczasta przyjaźń", zaprezentowanym przez aktorów Teatru „Inspiracja”, który przyjechał do naszego miasta z Krakowa. Aktorzy przedstawili nam dynamiczne widowisko o jeżyku, który z powodu swojej odmienności był wyśmiewany i nie mógł się z nikim zaprzyjaźnić. W trakcie leśnych przygód jeżyka okazało się jednak, że posiada on wiele umiejętności i zalet, których nie ma pewny siebie tygrys - drugi bohater przedstawienia. Spektakle teatralne odbyły się w Przedszkolach nr 1 i nr 2 w Konstantynowie Łódzkim w ramach projektu, który realizuje Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim pt.„Uśmiech i pogoda ducha to wyprawka dla malucha czyli bawimy się i czytamy razem z rodzicami”. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

Data: 2014-10-29
Przypominamy: Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców
Dzięki staraniom burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) utworzony został punkt zamiejscowy instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego „Klinika Prawa-Klinika Praw Dziecka” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Konstantynowie Łódzkim dyżury studentów będą odbywały się co tydzień w czwartki w godzinach 10:00 – 13:00, w okresie 30.X.2014 – 18.XII.2014. Na spotkanie można umówić się osobiście w Gminnym Centrum Informacji, plac Tadeusza Kościuszki 8 bądź telefonicznie (42) 211-60-02. Ze względu na ramy czasowe dyżuru studentów, obowiązuje ograniczona ilość miejsc. Aby uzyskać poradę prawną w ramach „Kliniki Prawa” należy spełnić określone warunki: dochód na jednego członka w rodzinie nieprzekraczający ok. 900 zł netto; sprawy nie prowadził wcześniej adwokat albo radca prawny; w sprawie nie biegnie termin krótszy niż dwutygodniowy. Osoby umówione na spotkanie proszone są o przyniesienie ze sobą dokumentów związanych ze sprawą. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-28
LI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W dniu 30 października 2014 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się LI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Proponowany porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-27
Burmistrz podpisał porozumienie o współpracy w ramach Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego
Dnia 24 października 2014 roku w Łodzi samorząd tego miasta wraz z 8 partnerami zawarło porozumienie ws. przygotowania dokumentacji technicznej dla Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego, które dotyczyć będzie sieci tramwajowych na trasach: Łódź – Konstantynów Łódzki – Lutomiersk, Łódź – Ksawerów – Pabianice, Łódź – Zgierz – Ozorków. Partnerzy zamierzają przygotować przede wszystkim studium wykonalności czyli wieloaspektową analizę projektu. Inwestycja zostanie przeanalizowana pod względem ekonomicznym, finansowym i technicznym. Wskazane zostaną warianty finansowania inwestycji a także warianty budowy i przebudowy poszczególnych elementów projektu. Studium będzie dokumentem zawierającym niezbędne informacje konieczne do podjęcia decyzji o przystąpieniu do realizacji przedsięwzięcia. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2014-10-27
XIV Turniej Siatkówki Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
W dniach 8-9 i 11 listopada 2014 r. w Hali Miejsko-Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 5 im. I Armii Wojska Polskiego ul. Sadowa 5/7 w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się XIV Turniej Siatkówki Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Mecze grupowe odbędą się w dniach 8-9 listopada a półfinały i finał w dniu 11 listopada. W turnieju weźmie udział osiem amatorskich drużyn piłki siatkowej. Terminarz: Mecze grupowe: 8 listopada 2014 r.; godz.9.00 – 17.00; 9 listopada 2014 r.; godz. 13.00 – 20.00 po meczu ligowym UKS LIDER Półfinały i finał: 11 listopada 2014 r.; godz. 10.00 – 17.00. Wszystkich miłośników piłki siatkowej zapraszamy do czynnego kibicowania!
więcej

Data: 2014-10-24
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek w Bibliotece dla Dzieci
W dniu 17 października 2014 r. najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim mieli swoje święto, ponieważ właśnie w tym dniu, na zaproszenie Biblioteki przyjechała do nas z Warszawy pani Agnieszka Frączek, znana autorka książek dla dzieci. Taki dzień, w którym autor spotyka się ze swoimi czytelnikami, możemy śmiało uznać za „święto czytelników”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu który realizuje Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim pt.„Uśmiech i pogoda ducha to wyprawka dla malucha czyli bawimy się i czytamy razem z rodzicami”. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-24
"Piosenki z mojego podwórka" w Łódzkim Domu Kultury
22 października 2014 r. w Łódzkim Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu "Piosenki z mojego podwórka" inspirowany twórczością Kapeli Podwórkowej "Konstantynowiacy". Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca "Łódź", zespoły taneczne MOK (Active Movement i Dynamic Beat), uczestnicy warsztatów wokalnych (Magdalena Piszczatowska, Krzysztof Skowron, Jarosław Antczak, Natalia Siennicka) oraz tanecznych, Młodzieżowy Ludowy Zespół "Niesięcin". Koncert był współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury - Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego 2014 r. Na ostatni już koncert zapraszamy 29 pażdziernika 2014r. o godz. 18:30 do Lutomierska.
więcej

Data: 2014-10-23
Udany początek sezonu w UKS Piątce
Na dobre rozkręcił się sezon 2014/2015. Sobota, niedziela 18-19.10 były pierwszym, ale nie ostatnim tak sportowym weekendem. Zawodnicy UKS Piątki Konstantynów Łódzki podejmowali rywalizację w trzech ogólnopolskich imprezach, Opolu, Tarnowskich Górach i Pasymiu. W Drużynowej Polskiej Lidze Pływackiej rozgrywanej w Opolu wystartowało pięć województw. Łódzkie zajęło wysokie III m-ce, ustępując zaledwie 1 punktem drużynie dolnośląskiej. Reprezentantki Konstantynowa Łódzkiego Jusytna Burska i Milena Karpisz potwierdziły dominację na długich dystansach. Justyna Burska wygrała 800 i 400 m stylem dowolnym oraz zajęła II m-ce na 200 m stylem dowolnym. Milena Karpisz zajęła II m-ce na 400 dowolnym i III m-ce na 800 dowolnym. Zawodniczki Piątki rywalizowały w sztafecie 4x100 dowolnym oraz 4x50 zmiennym, w której uplasowały się na III m-cu. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-23
Ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 2
14 października w Dniu Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści wspomagani przez Samorząd Szkolny oraz wychowawczynię Panią Grażynę Napieralską zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie w obecności rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Podczas ceremonii ślubowania pierwszakom wręczono szkolne tarcze oraz pamiątkowe dyplomy.Miłym uwieńczeniem uroczystości były także prezenty od Ireny Grendy wicestarosty powiatu pabianickiego oraz drobne upominki przygotowane przez trzecioklasistów.
więcej

Data: 2014-10-23
Komunikat Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim
Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim informuje, że w związku z działalnością handlową, która prowadzona będzie na ulicy Cmentarnej w Konstantynowie Łódzkim w dniach 30.10 – 02.11.2014 roku (Czwartek-Niedziela) uprzejmie prosimy o nieparkowanie pojazdów na całej długości ulicy Cmentarnej. Za utrudnienia przepraszamy kierowców i dziękujemy za spełnienie naszej prośby.
więcej

Data: 2014-10-22
Nowy sprzęt dla OSP Konstantynów
Gmina Konstantynów Łódzki zakupiła nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim ze środków pochodzących z Województwa Łódzkiego w oparciu o udzieloną dotację w wysokości 17 000 zł przeznaczoną na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ze środków pochodzących z dotacji w wysokości 10 000 zł z WFOŚiGW w Łodzi, jak również ze środków własnych Gminy Konstantynów Łódzki w wysokości 3 000 zł. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-10-21
Lider Konstantynów Łódzki partnerem Budowlanych Łódź
21 października w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim, w obecności burmistrza Henryka Brzyszcza i zastępcy burmistrza Krzysztofa Pipińskiego, podpisano oficjalną umowę partnerską pomiędzy UKS Lider Konstantynów Łódzki, a grającym w ekstraklasie KS Budowlani Łódź. Dokument podpisali prezes KS Budowlani Łódź Marcin Chudzik, prezes UKS Lider Piotr Bergman oraz wiceprezes UKS Lider Sławomir Kołcz. Dzięki podpisanej umowie młode zawodniczki konstantynowskiego Lidera będą miały szansę gry w łódzkiej Młodej Lidze Kobiet. Przedstawiciele obydwu klubów wyrazili dużą chęć do współpracy, wzajemnej pomocy i wymiany doświadczeń.
więcej

Data: 2014-10-21
Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 1
Dnia 16.10.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi odbył się uroczysty apel z okazji 36. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie kl. V przedstawili prezentację multimedialną przypominającą postać św. Jana Pawła II . Ogłoszono również wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka”, w którym brali udział uczniowie szkoły. Wyróżnienie w kat. klas IV-VI otrzymała Wiktoria Berek, której serdecznie gratulujemy. Pozostałe prace można obejrzeć na wystawie w kościele Nawiedzenia NMP w Konstantynowie- Srebrnej.
więcej

Data: 2014-10-21
Ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 1
Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie. Uczniowie klas Ia i Ib znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności aktorsko – wokalne i przyjęli życzenia od całej społeczności szkolnej. Atmosfery występu dopełniła barwna dekoracja. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Henryk Brzyszcz wręczył pierwszakom szkolne tarcze. Wielką radość jak zawsze sprawiło pasowanie ogromnym ołówkiem oraz rożki obfitości przygotowane przez starszych kolegów. Po części oficjalnej wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców i wspólnie bawili się przy muzyce.
więcej

Data: 2014-10-20
Jubileusz 10-lecia Zarządu Stowarzyszenia „Czuję Sercem”
Dnia 17 października 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia Zarządu Stowarzyszenia „Czuję Sercem”. Zgodnie z zapisem w statucie, Stowarzyszenie ma na celu wszechstronne wspieranie osób niepełnosprawnych w ich drodze do pełnego i w miarę możliwości samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspieranie ich w pokonywaniu trudności codziennego życia oraz rozwijaniu zainteresowań. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta powiatu pabianickiego - Irena Grenda, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego - Henryk Brzyszcz, przewodniczący Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim – Andrzej Owczarek. Na scenie wystąpiła dając mini koncert Barbara Droździńska. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały upominki. W załączeniu galeria zdjęć.
więcej

Strona 1 z 73
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>