25 kwietnia 2014 : : Piątek : : Imieniny: Marka i Jarosława
Aktualności
Data: 2014-04-24
Piosenka ilustrowana ruchem
Dzisiaj, 24 kwietnia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się IX Konkurs Piosenki Przedszkolnej Ilustrowanej Ruchem. Jak co roku swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie zaprezentowały prawie wszystkie grupy przedszkolne z Konstantynowa Łódzkiego. Wyniki konkursu w załączniku.
więcej

Data: 2014-04-24
XXIV Międzyszkolna Olimpiada Sportowa
Dzisiaj, 24 kwietnia 2014 roku w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się XXIV Międzyszkolna Olimpiada Sportowa klas I-III o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. Olimpiadę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2. Rywalizacja odbywała się pomiędzy czterema szkołami: Szkołą Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 1 oraz Szkołą Podstawową z Kazimierza. Rywalizację i puchar burmistrza wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Konstantynowa Łódzkiego.
więcej

Data: 2014-04-23
Głośne czytanie i zabawy w towarzystwie bohaterów książkowych czyli Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece dla Dzieci
23 kwietnia 2014 r. to szczególny dzień ogłoszony Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Właśnie w tym wyjątkowym dniu mali przyjaciele książek z Przedszkola Nr 2 w Konstantynowie Łódzkim odwiedzili Miejską Bibliotekę dla Dzieci, żeby w towarzystwie książek i znanych książkowych bohaterów, miło spędzić ciepły kwietniowy poranek. Było głośne czytanie, zabawy z pacynkami i oczywiście wybieranie książek, które zarezerwowane przez małych czytelników będą cierpliwie czekać w bibliotece na ponowną wizytę naszych gości w towarzystwie rodziców w celu wypożyczenia książek do domu. Serdeczne zapraszamy do biblioteki! Wasi prawdziwi przyjaciele – KSIĄŻKI – czekają!
więcej

Data: 2014-04-23
BusinessNow.pl o samorządzie Konstantynowa Łódzkiego
Na okoliczność przyznania Konstantynowowi Łódzkiemu tytułu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013 Jerzy Krajewski, redaktor naczelny Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” poprosił o wypowiedź burmistrza Henryka Brzyszcza. Od niedawna wypowiedź ta znajduje się w portalu BusinessNow.pl. Szczegóły w załączeniu, zapraszamy do lektury.
więcej

Data: 2014-04-23
Już niebawem 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Już niebawem odbędą się uroczystości upamiętniające 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody będą się różnić od poprzednich, ponieważ odbywać się będą po południu – rozpocznie je o godz. 15:00 Msza św. w intencji ojczyzny. Uroczystości trzeciomajowe połączone będą z imprezą zorganizowaną z okazji oficjalnego oddania zrewitalizowanego Placu Tadeusza Kościuszki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w uroczystościach – na uczestników pikniku majowego czeka wiele atrakcji. Plan obchodów święta i pikniku w załączeniu.
więcej

Data: 2014-04-22
Kabaret Neo-Nówka odwiedził pl. Kościuszki
17.04. br. Kabaret Neo-Nówka zamieścił na swojej stronie internetowej (neonowka.pl) życzenia świąteczne, a przy nich zdjęcia zrobione na konstantynowskim placu Kościuszki, gdzie zrobił sobie krótką przerwę w trasie. Członkowie kabaretu tak piszą na swojej stronie: "Ta przepiękna instalacja artystyczna w sercu miasta zmusiła nas do zatrzymania się, chwili zadumy i refleksji. Uświadomiła nam również, że w Unii Europejskiej zbliżają się święta. Pękliśmy z zachwytu, zrobiliśmy kilka zdjęć i pojechaliśmy dalej." Za słowa uznania dziękujemy w imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury.
więcej

Data: 2014-04-22
Już ponad 350 biegaczy!
W tym roku (11 maja 2014) w VIII Biegu Wdzięczności za Pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II na dystansie 5 km wystartuje, co najmniej 350 biegaczy. Zgłoszenia są nadal przyjmowane. Bieg Wdzięczności na 5 km odbędzie się na szybkiej atestowanej przez PZLA trasie. Start i meta na ulicy Sadowej 5/7 przy Szkole Podstawowej nr 5, gdzie znajdują się biura zawodów, szatnie, sanitariaty, depozyt. Proponowany parking w Galerii Konstantynów bardzo blisko startu. Zapraszamy do Konstantynowa Łódzkiego! W celu dokonania zgłoszenia na imprezę rejestrujemy się do serwisu www.zapisy.inessport.pl (zakładka Rejestracja w prawym górnym rogu). Aktywujemy konto za pośrednictwem odnośnika, który otrzymamy na skrzynkę email. Wprowadzone dane można edytować po zalogowaniu w zakładce „zmiana danych”. Po zalogowaniu (zakładka Zaloguj w prawym górnym rogu) wypełniamy Formularz zgłoszenia na daną imprezę. (VIII Bieg Wdzięczności, 2014-05-11 Konstantynów Łódzki). Wysyłamy zgłoszenie.
więcej

Data: 2014-04-18
Prelekcja Senatora Ryszarda Bonisławskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Serdecznie zapraszamy na prelekcję Pana Senatora Ryszarda Bonisławskiego pt. "Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego", która odbędzie się 30.04.2014 roku o godz.15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2014-04-18
Wyremontowany szalet miejski
Rewitalizacja pl. Kościuszki objęła również gruntowny remont szaletu miejskiego. Został on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a z myślą o matkach z małymi dziećmi umieszczono przewijak. Z szaletu miejskiego można korzystać bezpłatnie, siedem dni w tygodniu, w godz. 8:00-20:00.
więcej

Data: 2014-04-17
Pracownia Obrazu Cyfrowego w Galerii „Ogród Sztuki”
W dniu dzisiejszym (17.04.2014 r.) w Galerii „Ogród Sztuki” odbył się wernisaż wystawy „Pracownia Obrazu Cyfrowego”. Na uroczystym otwarciu wystawy obecni byli burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk. Prezentowane obrazy i grafiki są efektem pracy studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a głównym narzędziem, którym posługiwali się artyści był tablet graficzny i ekran monitora. Pracownia Obrazu Cyfrowego od siedmiu lat prowadzona jest przez profesora Jacka Nowotarskiego i asystenta Piotra Gryza. Podczas wernisażu burmistrz Henryk Brzyszcz przekazał na ręce Oskara Gorzkiewicza (jednego z autorów prac) specjalne podziękowanie za zaangażowanie w popularyzację wartości kulturowych w Konstantynowie Łódzkim skierowane do prof. Jacka Nowotarskiego. Podobne podziękowanie w imieniu Piotra Gryza odebrała jego małżonka. Podziękowanie od Miejskiego Ośrodka Kultury za popularyzację w mediach wartości kulturowych odebrał również redaktor naczelny "Wiadomości 43bis" Bernard Cichosz. Zapraszamy wszystkich do oglądania wystawy w dniach 17.04 - 9.05, oraz na finisaż, który odbędzie się 9.05 o godzinie 18:00. W załączeniu galeria zdjęć z wernisażu.
więcej

Data: 2014-04-17
Miliony euro dla ŁOM
15 kwietnia w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa powołano Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny. Członkami założycielami Stowarzyszenia jest 27 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (miasto Łódź - lider i inicjator utworzenia stowarzyszenia, powiat brzeziński, powiat łódzki wschodni, powiat pabianicki, powiat zgierski, gmina Aleksandrów Łódzki, gmina Andrespol, gmina Brójce, gmina Brzeziny, miasto Brzeziny, gmina Dmosin, gmina Dobroń, miasto Głowno, gmina Koluszki, gmina Konstantynów Łódzki, gmina Ksawerów, gmina Nowosolna, gmina Ozorków, miasto Ozorków, gmina Pabianice, miasto Pabianice, gmina Parzęczew, gmina Rzgów, gmina Stryków, gmina Tuszyn, gmina Zgierz, miasto Zgierz).
więcej

Data: 2014-04-16
Młodziczki UKS Lider w finale Mistrzostw Polski
W dniach 2-4 maja br. w Tarnowie Podgórnym zostanie rozegrany finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek. W drodze do finału z województwa łódzkiego startowało 22 drużyny, w skali całego kraju do miana najlepszej drużyny pretendowało ponad 500 zespołów. UKS Lider Konstantynów Łódzki awansował do najlepszej 8 jako mistrz województwa. W rozgrywkach regionalnych wyeliminowaliśmy Budowlanych Łódź. Było to istotne zwycięstwo, ponieważ mały klub pokonał liczący się w seniorskiej lidze zespół. Podczas rozgrywek ćwierćfinałowych w Kluczborku, nasz zespół wyeliminował BKS Aluprof Bielsko-Biała awansując do półfinału Mistrzostw Polski. Na kolejnym etapie zmagań UKS Lider pokonał Chemik Police oraz Impel Gwardię Wrocław. Są to dwa najlepsze zespoły w Polsce grające w Orlen Lidze. Konstantynowiankom życzymy, aby sięgnęły po wymarzone mistrzostwo, które z pewnością jest w zasięgu ich umiejętności sportowych.
więcej

Data: 2014-04-16
Zapraszamy do galerii Ogród Sztuki
Galeria Ogród Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy "Pracownia Obrazu Cyfrowego", zaprezentowane zostaną tam prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wernisaż odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2014 roku o godz. 13.00. Finisaż nastąpi w dniu 9 maja 2014 roku o godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać w galerii Ogród Sztuki w dniach 17.04-09.05.2014 r.: pon., czw., pt. od 12.00 do 16.00; wt. i śr. od 12.00 do 18.00.
więcej

Data: 2014-04-15
Burmistrz na śniadaniu wielkanocnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
W dniu 15.04 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla swoich podopiecznych śniadanie wielkanocne. Na spotkanie przybyli również dziekan dekanatu konstantynowskiego ks. Marian Bańbuła, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Owczarek. Złożyli oni wszystkim zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
więcej

Data: 2014-04-15
Instalacja Wielkanocna na placu Kościuszki
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i gości odwiedzających nasze miasto do oglądania instalacji wielkanocnej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Wielkanocny zając i baranek chętnie pozują do zdjęć, a ustawione wokół nich pisanki promują miasto i efektywną współpracę z Unią Europejską. Dzięki funduszom europejskim pozyskanym przez konstantynowski samorząd możliwe było przeprowadzenie m.in. rewitalizacji centrum miasta. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-15
Jest już elektroniczne wydanie Kuriera GCI nr 99
Jest już dostępne elektroniczne wydanie gazety „Kurier GCI" nr 99 (kwiecień 2014). W wersji drukowanej pismo ukaże się 18 kwietnia. Egzemplarze pisma będą dostępne w Urzędzie Miejskim (ul. Zgierska 2) i w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) oraz w kilkunastu placówkach handlowych. Wersja elektroniczna gazety znajduje się w lewej szpalcie portalu.
więcej

Data: 2014-04-14
Zabawa i czytanie
Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza przedszkolaków i młodsze dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia biblioteczne związane z głośnym czytaniem wartościowej literatury dziecięcej. Uzupełnieniem zajęć będzie dyskusja na temat czytanego tekstu, a także krótkie inscenizacje w wykonaniu dzieci z wykorzystaniem pacynek i rekwizytów. Prosimy o kontakt z biblioteką w celu uzgodnienia terminu zajęć tel. (42) 211-16-51. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Data: 2014-04-14
I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Pod Patronatem Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
12 kwietnia 2014 r. w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim (ul. Sadowa 5/7) odbyły się I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "ALE JAZDA". Wydarzenie objął patronatem burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Występy artystów oceniało jury w składzie: Anna Jujka, Iwona Orzełowska i Andrzej Łukomski. Imprezę prowadził Janusz Wielgosz. Widzowie w wypełnionej po brzegi hali mogli podziwiać umiejętności ponad 170 formacji tanecznych. Nasze miasto reprezentowały zespoły „Active movement” oraz „Dynamic Beat”. Najlepszym zawodnikom oraz formacjom nagrody w imieniu burmistrza Konstantynowa wręczył jego zastępca, Krzysztof Pipiński. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-14
IV Turniej Tenisa Stołowego Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
W dniu 13.04 w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. W zawodach wzięło udział 25 zawodników. W finale rozgrywek spotkali się Jarosław Adamczyk oraz Paweł Szychowski. Po zaciętej walce, laur zwycięzcy przypadł w udziale pierwszemu z wymienionych, który otrzymał oprócz pucharu burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, nagrody rzeczowe oraz słodki upominek od cukierni Bezowe Szczęście. Każdemu z uczestników turnieju wręczono pamiątkowy medal. Sponsorem poczęstunku dla zawodników oraz kibiców była Piekarnia Kaczeńcowa. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-14
Liceum w Konstantynowie Łódzkim zaprasza!
Atrakcyjna oferta dla absolwentów gimnazjów z Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Kwiatkowic, Szadku oraz z zachodnich dzielnic Łodzi. Nie warto zwlekać z decyzją! Konstantynowskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia zaprasza do klasy sportowej absolwentów gimnazjów z Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Kwiatkowic, Szadku oraz z zachodnich dzielnic Łodzi. Szkoła jest usytuowana przy obwodnicy miejskiej z szybkim dojazdem samochodowym do Lutomierska, Pabianic, Łodzi. Niedaleko od liceum znajdują się przystanki komunikacji tramwajowej, autobusowej i busowej. To dogodne położenie.
więcej

Data: 2014-04-11
Prelekcja Senatora Ryszarda Bonisławskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Serdecznie zapraszamy na prelekcję Senatora Ryszarda Bonisławskiego pt. "Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego", która odbędzie się 30.04.2014 roku o godz. 15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Strona 1 z 59
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>