21 grudnia 2014 : : Niedziela : : Imieniny: Tomasza i Tomisława
Aktualności
Data: 2014-12-19
„W poszukiwaniu własnego Betlejem” – jasełka bożonarodzeniowe
Uczniowie klasy 2 d w dniu dzisiejszym (19 grudnia) przygotowali jasełka bożonarodzeniowe, na które zaproszony został Henryk Brzyszcz Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Mirosława Marszałek przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzki, przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum nr 1, emerytowani nauczyciele związani z tą placówką oraz uczniowie szkoły. Temat przedstawienia opierał się na kanwie poszukiwań literackiego Małego Księcia, który w tej autorskiej wersji przygotowanej przez uczniów gimnazjum swego przyjaciela odnajduje w nowo narodzonym Dzieciątku Bożym. Przesłanie jasełek miało skłonić widzów do refleksji i zadumy nad tym, jak każdy z nas przeżywa ten świąteczny czas i czy w gonitwie przygotowań, zakupowym szaleństwie nie zapominamy o duchowym znaczeniu tych najpiękniejszych świąt…
więcej

Data: 2014-12-18
Powitanie Nowego Roku na pl. Kościuszki
W noc sylwestrową (23:00 - 1:00) burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i przewodniczący Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego Andrzej Owczarek zapraszają mieszkańców naszego miasta na pl. Kościuszki do wspólnej zabawy przy muzyce i przywitania Nowego Roku 2015. W programie: pokaz fajerwerków (ufundowany przez Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe), pokaz laserów, zabawa taneczna z DJ.
więcej

Data: 2014-12-18
Konstantynów zdaniem seniorów
„KNZ – Konstantynów Naszym Zdaniem” to tytuł gazetki lokalnej redagowanej przez osoby 60+ z Konstantynowa Łódzkiego. Zachęcamy do zapoznania się! Choć seniorki i seniorzy otrzymali wsparcie zespołu Stowarzyszenia „Obywatele Obywatelom” oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim, to jednak pismo jest wyłącznie ich zasługą. Samodzielnie opracowali jego koncepcję oraz przygotowali wszystkie teksty, udowadniając, że w każdym wieku można zostać obywatelskim dziennikarzem czy redaktorem. Już wkrótce kolejny numer. Wszystkich seniorów i seniorki zainteresowanych współpracą przy tej inicjatywie zachęcamy do kontaktu – szczegóły pod adresem seniorzy@soo.org.pl lub pod numerem 533 600 442. W załączeniu pierwszy numer w wersji elektronicznej.
więcej

Data: 2014-12-17
Spotkanie wigilijne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
17 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim, prowadzony przez dyrektora Pawła Sibińskiego zorganizował spotkanie wigilijne. Podopiecznych konstantynowskiej placówki tradycyjnie już odwiedził ks. biskup Adam Lepa. Na uroczystość przybyli także dziekan dekanatu konstantynowskiego ks. Marian Bańbuła, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek. Nie zabrakło wielu serdecznych życzeń, łamania opłatkiem i śpiewania kolęd.
więcej

Data: 2014-12-17
Wigilia u Dzieci Wojny
Konstantynowski Oddział Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce zorganizował 16 grudnia spotkanie wigilijne. Na uroczystość przybył również burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Spotkanie rozpoczęto chwilą ciszy upamiętniającą członków stowarzyszenia, którzy już odeszli do wieczności. Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach, wszyscy zasiedli do wspólnego stołu.
więcej

Data: 2014-12-17
Ogłoszenie o przetargu działek inwestycyjnych przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej. Przetarg odbędzie się w dniu 18 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2014-12-17
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Kosynierów
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza:nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Kosynierów. Przetarg odbędzie się w dniu 20 stycznia 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2014-12-16
Awans zawodowy nauczyciela mianowanego dla Pauliny Wolińskiej
W dniu 16 grudnia 2014 burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W dniu 5. grudnia 2014 roku odbył się egzamin na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pauliny Wolińskiej - nauczyciela Przedszkola nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. W wyniku przeprowadzonego postępowania egzaminacyjnego Pani Paulina Wolińska uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
więcej

Data: 2014-12-16
Spotkanie wigilijne w Konstantynowskim Centrum Pomocy Rodzinie
15 grudnia, Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało dla swoich podopiecznych spotkanie wigilijne. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście, a wśród nich dziekan dekanatu konstantynowskiego ks. Marian Bańbuła, wiceburmistrz Konstantynowa Łódzkiego Krzysztof Pipiński, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek, radne Mirosława Marszałek i Gabriela Szczepaniak, przewodnicząca PKPS Bożena Uścińska i dyrektor MOPS Paweł Sibiński. Spotkanie rozpoczęła dyrektor KCPR Ewa Czerwińska, składając wszystkim obecnym świąteczne życzenia, a po tradycyjnym łamaniu opłatkiem dzieci zaprezentowały program artystyczny, zakończony wspólnym śpiewaniem pastorałki. Największą atrakcją spotkania była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.
więcej

Data: 2014-12-15
II Mikołajkowe Zawody Dzieci w Karate
W sobotę, 13 grudnia odbyły się II Mikołajkowe Zawody Dzieci w Karate. Turniej został zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe "Sokół" Aleksandrów. Wystartowało ponad 150 zawodników. Zawody miały unikatową formułę, która pozwalała na sprawdzenie się zarówno w kata jak i w kumitę. Dodatkowo smaczku dodawały pojedynki "każdy z każdym". Po wszystkim możemy powiedzieć, że karatecy UKS Centrum Sztuk Walki spisali się wyśmienicie. Zdobyli ponad 30% wszystkich medali (3 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). I nie zważając na medale można powiedzieć, iż efekty ciężkiej pracy na treningach były widoczne gołym okiem. Wszyscy walczyli wspaniale - pokazali technikę i dynamikę. Konstantynów Łódzki jest z Was dumny i z niecierpliwością czeka na Wasze występy w przyszłym roku w Lidze Okręgowej. Rafał Frątczak
więcej

Data: 2014-12-12
Konstantynów Łódzki na 1. miejscu w rankingu Dziennika Łódzkiego
W dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego ukazał się coroczny ranking. „Dziennikowa Liga Gmin, cześć pierwsza – gminy miejskie”. W klasyfikacji tej Konstantynów Łódzki znalazł się na pierwszym miejscu w województwie. Zrewitalizowane centrum naszego miasta określono w rankingu jako prawdziwą ozdobę litera 10. edycji Dziennikowej Ligi Gmin. Szczegóły w dzisiejszym Dzienniku Łódzkim, poniżej przedstawiamy zamieszczoną pod artykułem tabelę gmin województwa łódzkiego oraz komentarz do wyników rankingu profesora Tadeusza Markowskiego kierownika Katedry Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
więcej

Data: 2014-12-11
Aniołowie się radują… w Galerii „Ogród Sztuki”
W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie wernisażu pt. „Aniołowie się radują..” w Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9) w Konstantynowie Łódzkim, w którym uczestniczył burmistrz miasta Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do oglądania wernisażu 11.12.2014 – 06.02.2015.
więcej

Data: 2014-12-11
Mikołajki UKS PIĄTKA
10 grudnia 2014 roku w Konstantynowskim Stowarzyszeniu Śpiewaczo-Muzycznego im. Fryderyka Chopina Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” zaprosił wszystkich swoich członków (uczniów szkół podstawowych, Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia) na Mikołajki. Młodzież i dzieci z rodzicami wypełnili całą salę. Wśród gości byli: burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek, dyr. CSiR Krystyna Opara. Wszyscy członkowie „Piątki” otrzymali upominki, atrakcją na stołach były ciasta, cukierki i owoce.
więcej

Data: 2014-12-11
Uniwersytet zakończył semestr
Dnia 10 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni wykład w roku 2014 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. „Polscy śpiewacy w Metropolitan Opera” to ostatni temat Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład poprowadziła prof. dr hab. Anna Jeremus - Lewandowska.
więcej

Data: 2014-12-10
Wybrali wiceprzewodniczących rady miejskiej
8 grudnia 2014 roku podczas III sesji Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim wybrano wiceprzewodniczących rady miejskiej. W kadencji 2014-2018 pierwszym wiceprzewodniczącym będzie Elżbieta Jabłońska, drugim - Marek Łopaciński.
więcej

Data: 2014-12-09
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI) w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Do skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji zapraszamy osoby z terenu Podregionu Centralnego województwa łódzkiego (tj. z powiatów: brzezińskiego, łódzkiego – wschodniego, zgierskiego oraz pabianickiego). Konsultacje poprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 10 grudnia w godz. 11.00 – 14.00 w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim, Plac Kościuszki 8.
więcej

Data: 2014-12-09
Oddaj krew - ocal życie
12 grudnia 2014 roku zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi w galerii "Ogród sztuki" w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Jana Pawła II 9 w godz. 8.00 - 11.00
więcej

Data: 2014-12-08
Zaprzysiężenie Henryka Brzyszcza na burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Łodzi, w dniu 8 grudnia 2014 roku, godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego zwołana została II sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim, w celu złożenia ślubowania przez wybranego w wyborach samorządowych burmistrza miasta, Henryka Brzyszcza. Henryk Brzyszcz złożył ślubowanie o następującej treści: „Obejmując urząd Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg”. Rozwinięcie w załączeniu.
więcej

Data: 2014-12-08
Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności
IPN apeluje do wszystkich o udział w kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL. Chcemy, by 13 grudnia, o godz. 19:30, w oknach w całej Polsce zapłonęły świece. Będzie to nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana – którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach. Akcję społeczną IPN honorowym patronatem objął, w tym roku już po raz trzeci, Prezydent RP Bronisław Komorowski.
więcej

Data: 2014-12-08
Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich Niesięcin
Dnia 7 grudnia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich Niesięcin. Koło jako społeczno – zawodowa organizacja kobiet rozpoczęła swą działalność w 1964 roku. Do jej założenia przyczyniła się w dużej mierze wojewódzka instruktorka – Zofia Frejowa. W 1993 roku powstał Ludowy Zespół Niesięcin w związku z organizacją I Dożynek Miejskich w Konstantynowie Łódzkim. W repertuarze zespołu są m.in. piosenki ludowe oraz przyśpiewki biesiadne, które zespół zaprezentował podczas uroczystości dając koncert jubileuszowy „Od zagonka do bochenka”. Wśród zaproszonych gości był sekretarz miasta Konstantynowa Łódzkiego – Andrzej Błaszczyk. Na uroczystości zostały wręczone wyróżnienia i dyplomy.
więcej

Strona 1 z 81
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>