S    L    XL    KONTRAST   
13 lutego 2016 : : Sobota : : Imieniny: Grzegorza i Katarzyny
Aktualności
Data: 2016-02-12
Wystawa Anny Lehmann
W czwartek, 11 lutego 2016 r. w Galerii „Ogród Sztuki" w Konstantynowie Łódzkim (ul. Jana Pawła II 9) odbył się wernisaż wystawy Anny Lehmann. Wystawę można oglądać do 29 lutego 2016 r. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-12
25 lat Zbigniewa Maciasa w Telewizyjnym Kurierze GCI
Zapraszamy do obejrzenia 1. części materiału filmowego z jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej solisty Teatru Muzycznego i jego dyrektora artystycznego Zbigniewa Maciasa. Materiał jest dostępny w zakładce Telewizyjny Kurier GCI, a także w serwisach Facebook i You Tube. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-12
PKS przywróci zlikwidowane kursy
Z inicjatywy Henryka Brzyszcza, burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie z udziałem Tadeusza Borkowskiego, wójta gminy Lutomiersk oraz Eugeniusza Smuklerza, prezesa PKS i Jolanty Kluf, kierownika Działu Przewozów Pasażerskich, w czasie którego rozmawiano o przywróceniu kursów. Mimo argumentacji PKS-u, że kursy zostały zlikwidowane z powodu ich nieopłacalności dla przewoźnika, to racje, które burmistrz i wójt przedstawili przekonały zarząd PKS-u. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2016-02-11
XIX sesja Rady Miejskiej w Telewizyjnym Kurierze GCI
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z XIX sesji Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Materiał jest dostępny w zakładce Telewizyjny Kurier GCI, a także w serwisach Facebook i You Tube. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-11
Pracownicy urzędu miejskiego dostarczą decyzje podatkowe
Od dziś (11 lutego) do 29 lutego bieżącego roku upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim będą dostarczać do domów decyzje podatkowe. Dla identyfikacji będą oni wyposażeni w Legitymacje Pracownika Samorządowego wraz ze zdjęciem, wystawionymi przez Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Uprzejmie przypominamy, że płatność pierwszej raty podatku powinna nastąpić do 15 marca bieżącego roku. Podatki, których łączna wysokość nie przekracza 100 złotych należy wpłacać jednorazowo do dnia 15 marca 2016 roku. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-02-11
Bezpieczny Internet
W dniu 9 lutego 2016 r. obchodziliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2016. Podjęliśmy tę inicjatywę ze względu na mnożące się niebezpieczeństwa jakie grożą naszym podopiecznym jak i nam samym. Swoje działania skierowaliśmy do dzieci oraz osób dorosłych. W Bibliotece dla Dzieci i młodzieży przeprowadziliśmy lekcję z udziałem uczniów szkoły podstawowej. Dzieci bardzo trafnie diagnozowały przedstawione w kreskówce i opisach sytuacji problemy oraz wskazywały ich przyczyny. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-02-11
Duety Miłosne - od Klasyki do Broadwayu
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza na koncert „Duety Miłosne - od Klasyki do Broadwayu” 14 lutego 2016r. o godz. 18:00. Artyści na co dzień posługujący się odmienną stylistyką postanowili udowodnić, że różnice te są tylko pozorne, a tak naprawdę jazz i muzykę klasyczną więcej łączy niż dzieli. Ich inspiracje są bardzo rozległe - sięgają zarówno muzyki barokowej jak i standardów jazzowych. Wykorzystują również arie operowe oraz piosenki. Wszechstronnie wykształceni, z bogatym doświadczeniem na wielu scenach świata – zapraszają publiczność w podróż po fascynującym świecie sztuki wokalnej i fortepianowej. Sztuki, która nie zna granic. Bilety w cenie 10zł do nabycia w MOK.
więcej

Data: 2016-02-10
Milena Karpisz nagrodzona
Nagrodę finansową za zdobycie złotego medalu na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu w Lublinie w 2015 roku oraz pobicie rekordu Polski wręczył Milenie Karpisz, zawodniczce UKS Piątka Konstantynów Łódzki, burmistrz Henryk Brzyszcz. Dzięki doskonałym wynikom sportowym Milena Karpisz, została zakwalifikowana do reprezentacji Polski na pływackie Mistrzostwa Europy Seniorów, które w maju odbędą się Londynie. Nagroda będzie przeznaczona na przygotowania konstantynowianki do tych mistrzostw. Uroczystość, w której uczestniczył także Robert Bujnowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim oraz Robert Owczarek, prezes klubu i Maciej Hampel, trener Mileny Karpisz odbyła się 10 lutego w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-02-10
XIX sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 11 lutego 2016 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 11:00 odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2016-02-10
Menedżer Roku Województwa Łódzkiego 2015 w Telewizyjnym Kurierze GCI
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Józef Szmich, prezes firmy Delia Cosmetisc, której jeden z dwóch zakładów znajduje się w Konstantynowie Łódzkim został uhonorowany tytułem Menedżera Roku Województwa Łódzkiego 2015. Materiał jest dostępny w zakładce Telewizyjny Kurier GCI, a także w serwisach Facebook i You Tube. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-10
Klinika prawa
Dziś (10 lutego 2016 r.) w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) wznowi swą działalność punkt zamiejscowy instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego „Klinika Prawa-Klinika Praw Dziecka” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, którego uczestnicy udzielają porad prawnych z kilkunastu gałęzi prawa. Punkt przyciągnął wielu zainteresowanych mieszkańców, którzy podkreślali słuszność utworzenia takiej instytucji w naszym mieście. W Konstantynowie Łódzkim dyżury studentów odbywają się co tydzień w środy w godzinach 10:00 – 12:00, w okresie od 10.02.2016 r. do 16.03.2016 r. oraz od 06.04.2016 r. do 27.04.2016 r. Na spotkanie można umówić się osobiście w Gminnym Centrum Informacji, plac Tadeusza Kościuszki 8 bądź telefonicznie (42) 211-60-02.
więcej

Data: 2016-02-09
Wernisaż „Pejzażu malowanego ziemi łódzkiej...”
9 lutego 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia im. F. Chopina w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 14 odbył się wernisaż „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - NATURA ECO ART - spotkajmy się w powiecie opoczyńskim! 2015”. Wystawę objęli swoim patronatem marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta powiatu pabianickiego Krzysztof Habura oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Wystawę będzie można oglądać od 9 lutego 2016 r. do 19 lutego 2016 r. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-09
Nowy przewodniczący w Telewizyjnym Kurierze GCI
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym nowy przewodniczący rady miejskiej Robert Bujnowicz mówi o wyzwaniach jakie przed nim stoją i najbliższych planach inwestycyjnych gminy. Materiał jest dostępny w zakładce Telewizyjny Kurier GCI, a także w serwisach Facebook i You Tube. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-09
Pieśni wielkopostne i pasyjne w MOK
W dniu 21 lutego 2016 roku, o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28 odbędzie się koncert pt. „Lamenty duszy i gitary” w wykonaniu Patryka Filipowicza. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję wysłuchać pieśni wielkopostnych i pasyjnych na gitarę. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-08
I Ogólnopolski Halowy Turniej o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
W dniu 7 lutego 2016 roku Konstantynowska Akademia Sportu zorganizowała I Ogólnopolski Halowy Turniej o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego rocznika 2008 i młodszych. W turnieju wystąpiło 10 drużyn : Konstantynowska Akademia Sportu,Victoria Rąbień, Pogoń Zduńska Wola,Warta Sieradz, PTC Pabianice, Boruta Zgierz, Drukarz I Warszawa, Drukarz II Warszawa, UKS Jedynka Luboń I oraz UKS Jedynka Luboń II. Mecze grupowe były bardzo emocjonujące,często rozstrzygnięcia padały w samej końcówce spotkań. Dyplomy, nagrody oraz puchary zwycięskim drużynom wręczyli burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, przewodniczący rady miejskiej Robert Bujnowicz oraz radny Radosław Radwański.
więcej

Data: 2016-02-08
Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków OSP Srebrna
5 lutego 2016 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Srebrna w Konstantynowie Łódzkim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków OSP Srebrna. Samorząd Konstantynowa Łódzkiego reprezentowali: Henryk Brzyszcz – burmistrz, Marek Łopaciński – wiceprzewodniczący rady miejskiej, Robert Zwierzyński – skarbnik miasta. Wśród zaproszonych gości byli: Mieczysław Serwa – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pabianicach, Andrzej Fisiak – Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Konstantynowie Łódzkim, Henryk Kern – Komendant Miejski ZOSP RP w Konstantynowie Łódzkim. Przybyli reprezentanci okolicznych jednostek OSP: OSP Konstantynów, OSP Niesięcin, OSP Dąbrowa, OSP Retkinia i OSP Nowe Złotno. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2016-02-08
Telewizyjny Kurier GCI
Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do oglądania filmowych materiałów promujących nasze miasto. Znajdziecie u nas Państwo krótkie relacje filmowe z najważniejszych wydarzeń związanych z działaniami samorządu. Materiały filmowe będą dostępne na oficjalnym portalu miejskim w zakładce Telewizyjny Kurier GCI, będziemy też obecni w serwisach Facebook i You Tube. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-02-05
Zmiany w komunikacji tramwajowej
W związku z awaryjnymi pracami torowymi w Konstantynowie Łódzkim na „mijance” w Srebrnej, które prowadzone będą w dniu 6 lutego 2016r. (sobota) w godzinach około 7:00 – 17:00 na podstawie organizacji ruchu zatwierdzonej przez Zarząd Dróg i Transportu, ulegną zmianie trasy tramwajów linii 9 i 43, jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z.
więcej

Data: 2016-02-05
Burmistrz czyta gimnazjalistom
Młodzież z gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim w ramach prowadzonego w tym roku szkolnym cyklu "Wielcy i znani czytają gimnazjalistom" zaprosiła burmistrza Henryka Brzyszcza do wspólnego czytania. Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, więc burmistrz Brzyszcz przeczytał młodzieży ostatni rozdział "Potopu" wcielając się w rolę Andrzeja Kmicica. Spotkanie było również okazją do wspólnej rozmowy o mieście. Projekt inwestycji zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego "Remont sali gimnastycznej i pomieszczeń przeznaczonych na szatnie sportowe dla uczniów przy gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim" zdobył najwięcej głosów (508) i będzie w tym roku realizowany.
więcej

Strona 1 z 114
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>