20 kwietnia 2014 : : Niedziela : : Imieniny: Czesława i Agnieszki
Aktualności
Data: 2014-04-18
Prelekcja Senatora Ryszarda Bonisławskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Serdecznie zapraszamy na prelekcję Pana Senatora Ryszarda Bonisławskiego pt. "Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego", która odbędzie się 30.04.2014 roku o godz.15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2014-04-18
Wyremontowany szalet miejski
Rewitalizacja pl. Kościuszki objęła również gruntowny remont szaletu miejskiego. Został on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a z myślą o matkach z małymi dziećmi umieszczono przewijak. Z szaletu miejskiego można korzystać bezpłatnie, siedem dni w tygodniu, w godz. 8:00-20:00.
więcej

Data: 2014-04-17
Pracownia Obrazu Cyfrowego w Galerii „Ogród Sztuki”
W dniu dzisiejszym (17.04.2014 r.) w Galerii „Ogród Sztuki” odbył się wernisaż wystawy „Pracownia Obrazu Cyfrowego”. Na uroczystym otwarciu wystawy obecni byli burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk. Prezentowane obrazy i grafiki są efektem pracy studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a głównym narzędziem, którym posługiwali się artyści był tablet graficzny i ekran monitora. Pracownia Obrazu Cyfrowego od siedmiu lat prowadzona jest przez profesora Jacka Nowotarskiego i asystenta Piotra Gryza. Podczas wernisażu burmistrz Henryk Brzyszcz przekazał na ręce Oskara Gorzkiewicza (jednego z autorów prac) specjalne podziękowanie za zaangażowanie w popularyzację wartości kulturowych w Konstantynowie Łódzkim skierowane do prof. Jacka Nowotarskiego. Podobne podziękowanie w imieniu Piotra Gryza odebrała jego małżonka. Podziękowanie od Miejskiego Ośrodka Kultury za popularyzację w mediach wartości kulturowych odebrał również redaktor naczelny "Wiadomości 43bis" Bernard Cichosz. Zapraszamy wszystkich do oglądania wystawy w dniach 17.04 - 9.05, oraz na finisaż, który odbędzie się 9.05 o godzinie 18:00. W załączeniu galeria zdjęć z wernisażu.
więcej

Data: 2014-04-17
Miliony euro dla ŁOM
15 kwietnia w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa powołano Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny. Członkami założycielami Stowarzyszenia jest 27 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (miasto Łódź - lider i inicjator utworzenia stowarzyszenia, powiat brzeziński, powiat łódzki wschodni, powiat pabianicki, powiat zgierski, gmina Aleksandrów Łódzki, gmina Andrespol, gmina Brójce, gmina Brzeziny, miasto Brzeziny, gmina Dmosin, gmina Dobroń, miasto Głowno, gmina Koluszki, gmina Konstantynów Łódzki, gmina Ksawerów, gmina Nowosolna, gmina Ozorków, miasto Ozorków, gmina Pabianice, miasto Pabianice, gmina Parzęczew, gmina Rzgów, gmina Stryków, gmina Tuszyn, gmina Zgierz, miasto Zgierz).
więcej

Data: 2014-04-16
Młodziczki UKS Lider w finale Mistrzostw Polski
W dniach 2-4 maja br. w Tarnowie Podgórnym zostanie rozegrany finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek. W drodze do finału z województwa łódzkiego startowało 22 drużyny, w skali całego kraju do miana najlepszej drużyny pretendowało ponad 500 zespołów. UKS Lider Konstantynów Łódzki awansował do najlepszej 8 jako mistrz województwa. W rozgrywkach regionalnych wyeliminowaliśmy Budowlanych Łódź. Było to istotne zwycięstwo, ponieważ mały klub pokonał liczący się w seniorskiej lidze zespół. Podczas rozgrywek ćwierćfinałowych w Kluczborku, nasz zespół wyeliminował BKS Aluprof Bielsko-Biała awansując do półfinału Mistrzostw Polski. Na kolejnym etapie zmagań UKS Lider pokonał Chemik Police oraz Impel Gwardię Wrocław. Są to dwa najlepsze zespoły w Polsce grające w Orlen Lidze. Konstantynowiankom życzymy, aby sięgnęły po wymarzone mistrzostwo, które z pewnością jest w zasięgu ich umiejętności sportowych.
więcej

Data: 2014-04-16
Zapraszamy do galerii Ogród Sztuki
Galeria Ogród Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy "Pracownia Obrazu Cyfrowego", zaprezentowane zostaną tam prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wernisaż odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2014 roku o godz. 13.00. Finisaż nastąpi w dniu 9 maja 2014 roku o godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać w galerii Ogród Sztuki w dniach 17.04-09.05.2014 r.: pon., czw., pt. od 12.00 do 16.00; wt. i śr. od 12.00 do 18.00.
więcej

Data: 2014-04-15
Burmistrz na śniadaniu wielkanocnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
W dniu 15.04 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla swoich podopiecznych śniadanie wielkanocne. Na spotkanie przybyli również dziekan dekanatu konstantynowskiego ks. Marian Bańbuła, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Owczarek. Złożyli oni wszystkim zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
więcej

Data: 2014-04-15
Instalacja Wielkanocna na placu Kościuszki
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i gości odwiedzających nasze miasto do oglądania instalacji wielkanocnej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Wielkanocny zając i baranek chętnie pozują do zdjęć, a ustawione wokół nich pisanki promują miasto i efektywną współpracę z Unią Europejską. Dzięki funduszom europejskim pozyskanym przez konstantynowski samorząd możliwe było przeprowadzenie m.in. rewitalizacji centrum miasta. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-15
Jest już elektroniczne wydanie Kuriera GCI nr 99
Jest już dostępne elektroniczne wydanie gazety „Kurier GCI" nr 99 (kwiecień 2014). W wersji drukowanej pismo ukaże się 18 kwietnia. Egzemplarze pisma będą dostępne w Urzędzie Miejskim (ul. Zgierska 2) i w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) oraz w kilkunastu placówkach handlowych. Wersja elektroniczna gazety znajduje się w lewej szpalcie portalu.
więcej

Data: 2014-04-14
Zabawa i czytanie
Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza przedszkolaków i młodsze dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia biblioteczne związane z głośnym czytaniem wartościowej literatury dziecięcej. Uzupełnieniem zajęć będzie dyskusja na temat czytanego tekstu, a także krótkie inscenizacje w wykonaniu dzieci z wykorzystaniem pacynek i rekwizytów. Prosimy o kontakt z biblioteką w celu uzgodnienia terminu zajęć tel. (42) 211-16-51. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Data: 2014-04-14
I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Pod Patronatem Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
12 kwietnia 2014 r. w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim (ul. Sadowa 5/7) odbyły się I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "ALE JAZDA". Wydarzenie objął patronatem burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Występy artystów oceniało jury w składzie: Anna Jujka, Iwona Orzełowska i Andrzej Łukomski. Imprezę prowadził Janusz Wielgosz. Widzowie w wypełnionej po brzegi hali mogli podziwiać umiejętności ponad 170 formacji tanecznych. Nasze miasto reprezentowały zespoły „Active movement” oraz „Dynamic Beat”. Najlepszym zawodnikom oraz formacjom nagrody w imieniu burmistrza Konstantynowa wręczył jego zastępca, Krzysztof Pipiński. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-14
IV Turniej Tenisa Stołowego Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
W dniu 13.04 w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. W zawodach wzięło udział 25 zawodników. W finale rozgrywek spotkali się Jarosław Adamczyk oraz Paweł Szychowski. Po zaciętej walce, laur zwycięzcy przypadł w udziale pierwszemu z wymienionych, który otrzymał oprócz pucharu burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, nagrody rzeczowe oraz słodki upominek od cukierni Bezowe Szczęście. Każdemu z uczestników turnieju wręczono pamiątkowy medal. Sponsorem poczęstunku dla zawodników oraz kibiców była Piekarnia Kaczeńcowa. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-14
Liceum w Konstantynowie Łódzkim zaprasza!
Atrakcyjna oferta dla absolwentów gimnazjów z Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Kwiatkowic, Szadku oraz z zachodnich dzielnic Łodzi. Nie warto zwlekać z decyzją! Konstantynowskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia zaprasza do klasy sportowej absolwentów gimnazjów z Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Kwiatkowic, Szadku oraz z zachodnich dzielnic Łodzi. Szkoła jest usytuowana przy obwodnicy miejskiej z szybkim dojazdem samochodowym do Lutomierska, Pabianic, Łodzi. Niedaleko od liceum znajdują się przystanki komunikacji tramwajowej, autobusowej i busowej. To dogodne położenie.
więcej

Data: 2014-04-11
Prelekcja Senatora Ryszarda Bonisławskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Serdecznie zapraszamy na prelekcję Senatora Ryszarda Bonisławskiego pt. "Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego", która odbędzie się 30.04.2014 roku o godz. 15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2014-04-10
III Międzyszkolny konkurs piosenki poświęconej pamięci Jana Pawła II
W dniu 10.04 br. w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim odbył się III Międzyszkolny konkurs piosenki poświęcony pamięci Jana Pawła II. Konkurs został objęty patronatem Starosty Pabianickiego, Wojewody Łódzkiego oraz Wydziału Katechetycznego Kurii metropolitalnej w Łodzi. Wzięli w nim udział przedstawiciele Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 67 w Łodzi, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Spółdzielni Inwalidów „Zgoda” w naszym mieście. Licznie zebrane audytorium gromkimi brawami nagradzało udane występy artystów. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć.
więcej

Data: 2014-04-09
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w Konstantynowie Łódzkim zaprasza
Jeśli lubisz spotkania w kameralnym gronie z książką w tle, dołącz do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania Klubu odbywają się 1 raz w miesiącu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim. Biblioteka wszystkim klubowiczom zapewnia odrobinę magii z domieszką sensacji i przygody, ale przede wszystkim miłą atmosferę i dobrą zabawę.
więcej

Data: 2014-04-09
Konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ
Burmistrz Henryk Brzyszcz ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. Sadowa 10 95-050 Konstantynów Łódzki. Szczegółowe informacje oraz wymagania od kandydatów w załączeniu.
więcej

Data: 2014-04-09
I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne
12 kwietnia 2014 r. o godzinie 10.00 w miejsko- szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim (ul. Sadowa 5/7) odbędą się I Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "ALE JAZDA". Imprezę objął patronatem Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz.
więcej

Data: 2014-04-08
Bruksela znów atrakcją dla gimnazjalistów!
Rada Prywatnych Przedsiębiorców (RPP) ma zawartą wstępną umowę (z dnia 4.04.2014) z Witoldem Gerliczem, dyr. biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego o sponsorowanie w roku szkolnym 2014/2015 wycieczki do Brukseli dla licealistów klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia w Konstantynowie Łódzkim. RRP i redakcja „Wiadomości – 43bis” organizujące to przedsięwzięcie ustaliły, że po dwóch absolwentów z najlepszymi świadectwami ukończenia gimnazjum w roku 2013/2014 z Kwiatkowic, Lutomierska, Łodzi, Szadku i każdej z klas Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, którzy w roku szkolnym 2014/2015 podejmą naukę w konstantynowskim liceum będzie miało prawo wyjazdu na kilkudniową, darmową wycieczkę do Europarlamentu w Brukseli. Ponadto klasa gimnazjalna z dowolnego gimnazjum najliczniej reprezentowana w konstantynowskim LO w roku szkolnym 2014/2015 uzyska dodatkowo 8 miejsc na wycieczkę dla absolwentów (z najlepszymi świadectwami) kontynuujących naukę w konstantynowskim LO. Warunkiem realizacji wspomnianej umowy jest ponowne uzyskanie (w maju 2014) mandatu europosła przez Jacka Saryusz-Wolskiego.
więcej

Strona 1 z 65
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>