26 listopada 2014 : : Środa : : Imieniny: Konrada i Sylwestra
Aktualności
Data: 2014-11-26
Nowe formy wsparcia dla przedsiębiorców
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi oraz Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz zaprosili na spotkanie do Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim pracodawców z terenu naszego miasta w tym z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tematem rozmów przedsiębiorców z przedstawicielami wojewódzkiego i powiatowego urzędu pracy było omówienie nowych form wsparcia dla pracodawców. Dużym zainteresowaniem ze strony obecnych na spotkaniu przedstawicieli biznesu cieszył się temat Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Projekt ten zapewnia środki na kształcenie pracowników i pracodawców. W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego można finansować takie działania na rzecz pracowników jak: kursy, studia podyplomowe, uzyskiwanie kwalifikacji i uprawnień zawodowych. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-26
Studenci z AIESEC z kolejną wizytą w konstantynowskim liceum
W dniach 17- 21 listopada studenci zrzeszeni w międzynarodowej organizacji AIESEC ponownie odwiedzili konstantynowskie liceum. Prowadzili zajęcia z uczniami wszystkich klas licealnych w ramach projektu edukacyjnego i programu wymiany studenckiej. Tym razem, gościliśmy Tako Dumbadze - studentkę filozofii z Gruzji oraz Charles’a Wanga, studenta fizjoterapii z Sydney w Australii. Studenci –wolontariusze przybliżyli uczniom liceum kulturę, położenie geograficzne oraz elementy fauny i flory swoich krajów, prezentując filmy, zdjęcia oraz przedmioty autentyczne, pochodzące z ich terenów. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-26
Sieć Współpracy Seniorskich Organizacji Pozarządowych z terenu województwa łódzkiego
Europejski Fundusz Społeczny od kilku lat przyczynia się do rozwoju kraju, w tym wspierania działań na rzecz rozwoju sektora pozarządowego w Polsce. W związku z powyższym Fundacja Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi w partnerstwie z Łowickim Stowarzyszeniem „Dać szanse” oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – „Wspólna Sprawa” zapraszają organizacje pozarządowe świadczące swoje usługi seniorom lub organizacje pozarządowe, w których działają seniorzy do wzięcia udziału w projekcie pn. „Sieć Współpracy Seniorskich Organizacji Pozarządowych z terenu województwa łódzkiego”. Rekrutacja trwa od 01.11.2014 – 30.12.2014 r. W ramach rekrutacji prowadzone będą spotkania informacyjno-rekrutacyjne w każdym z powiatów. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-26
XIII edycja „Żyj Zdrowo” – Ogólnomiejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych
W dniu 25 listopada 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się XIII edycja Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych pod hasłem „Żyj zdrowo”, którego organizatorem jest Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wszystkie występy artystyczne zarówno w wykonaniu przedszkolaków jak i młodzieży szkolnej były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym uznaniem publiczności i jury. Każde przedstawienie nawiązywało do prowadzenia zdrowego i higienicznego trybu życia w oparciu o odpowiednie odżywianie oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego. Uwagę przyciągała również scenografia oraz barwne kostiumy, które zostały wykonane na potrzeby konkursu. Mimo wysokiego poziomu wszystkich przedstawień jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-25
Burmistrz wręczył stypendia artystyczne
We wtorek, 25 listopada w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył stypendia artystyczne konstantynowskiej młodzieży. Stypendia artystyczne za okres IX-XII 2014, otrzymały: Natalia Klejnich, Oliwia Gańczarczyk, Klaudia Bujnowicz, Marta Pawlak, Magdalena Młodzik, Aleksandra Bieńkowska oraz Marta Krasińska. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-24
Dodatkowe środki dla szkół
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w 2014 roku z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki dzieci sześcioletnich w szkołach podstawowych na kwotę 48 639 zł. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek został pozytywnie zaopiniowany na posiedzeniu Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w dniu 18 listopada br. Informacja dotycząca zwiększenia subwencji oświatowej zostanie przekazana gminie przez Ministra Finansów.
więcej

Data: 2014-11-24
XIII edycja Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych
Dyrektor Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza na XIII edycję Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych pod hasłem „Żyj Zdrowo”, który odbędzie się w dniu 25 listopada 2014 r. od godz. 8:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-21
Dzień Pracownika Socjalnego
W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Pracownika Socjalnego burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz odwiedził pracowników socjalnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podziękował całemu zespołowi oraz dyrektorowi Pawłowi Sibińskiemu za niesienie pomocy osobom potrzebującym w naszym mieście.
więcej

Data: 2014-11-21
Składanie wniosków o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie dla osób, które przeżyły wspólnie 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest polskim cywilnym odznaczeniem państwowym, które zostało ustanowione ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, włączonym do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z dnia 16 października 1992 r. (Dz.U. Nr 90, poz.450 z późn. zm.) o orderach i odznaczeniach. Odznaczenia nie są przyznawane obligatoryjnie. W związku z tym, aby otrzymać Medal, należy złożyć do USC w Konstantynowie Łódzkim pisemny wniosek o jego nadanie. W imieniu Jubilatów pisemnego zgłoszenia mogą również dokonać członkowie rodziny. Jeśli związek małżeński został zawarty w innym USC, konieczne jest dołączenie do wniosku odpisu skróconego aktu małżeństwa. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-21
Przypominamy: Koncert "Co w MOKu piszczy..."
Zapraszamy na koncert "Co w MOKu piszczy. . . " w wykonaniu artystów Miejskiego Ośrodka Kultury, 21 listopada 2014r. godz. 19:00, MOK ul. Łódzka 28 w Konstantynowie Łódzkim. Wystąpią: Grupa teatralna SPHERA, uczestnicy warsztatów wokalnych i gitarowych, Kapela Podwórkowa "Konstantynowiacy", Kabaret Emerytów KRAM. Wstęp wolny. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-20
Spotkanie autorskie z Mariuszem Łochowskim
Dzisiaj, 20 listopada 2014 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej przy Kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Srebrnej ul. Kościelna 9, odbędzie się spotkanie z Panem Mariuszem Łochowskim, autorem książki pt. "Konstantynów w ogniu. Zapomniany rozdział Bitwy Łódzkiej 1914 roku". W imieniu organizatorów wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Organizatorami spotkania są ksiądz Roman Piwowarczyk i autor, Mariusz Łochowski.
więcej

Data: 2014-11-19
Wspólny wjazd na S14
W dniu dzisiejszym prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz podpisali w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim porozumienie w sprawie wspólnej budowy drogi dojazdowej do trasy ekspresowej S14. Rozpoczęty już fragment trasy na ulicy Spółdzielczej w Konstantynowie Łódzkim otwiera wyjazd na – potwierdzoną już w planach rządowych - zachodnią obwodnicę Łodzi S14, która docelowo ma połączyć autostradę A2(węzeł Emilia) z drogą ekspresową S8 (węzeł Róża). Projekt ma kluczowe znaczenie, gdyż S14 priorytet dla całego układu komunikacyjnego Łodzi i okolic, jeśli chodzi o wyprowadzenie ruchu z miasta oraz sprawne połączenia z siecią autostrad.
więcej

Data: 2014-11-19
Ogólnopolski Konkurs "Kulinarni Odkrywcy"
Uczniowie z IIa ze Szkoły Podstawowej nr 5 (Regionalki) biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Kulinarni odkrywcy" propagując kuchnię województwa łódzkiego. Prosimy o promocję ich filmu. Walczą o wartościowe nagrody dla szkoły m.in. o pracownię multimedialną. Przez cztery tygodnie w terminie od poniedziałku 17.11.2014 r. od godz. 12.00 do poniedziałku 15.12.2014 r. do godz. 12.00 można codziennie oddać jeden głos na film. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Przetarg nieruchomości położonej przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 22 grudnia 2014 roku o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Druga tura w wyborach Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w dniu 30 listopada 2014 r.
Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia drugiej tury w wyborach Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w dniu 30 listopada 2014r., ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w dniu 30 listopada br. w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 16 listopada 2014 r. Treść uchwały w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
Miejska Komisja Wyborcza przedstawia wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r., przekazane do Komisarza Wyborczego w Łodzi. Wyniki wyborów w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-18
Koniec kadencji
13 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbyła się LII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Była to ostatnia sesja w kadencji 2010-2014. Na początku sesji nastąpiło wręczenie odznaczeń ministra zdrowia „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przez Dyrektora Okręgowego Zarządu PCK w Łodzi Stanisława Maciejewskiego zasłużonym krwiodawcom, mieszkańcom naszego miasta. Wyróżnieni zostali: Zbigniew Dąbrowski, Kazimierz Kern, Ryszard Krakowiak, Andrzej Krygier, Krystyna Samulska. Po części roboczej (podjęto w niej uchwały m.in. w sprawie: 1) zmiany Uchwały nr XLI/313/14 Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z dnia 23 stycznia 2014 roku w sprawie uchwalenia budżetu gminy Konstantynów Łódzki na rok 2014; 2) zmiany Uchwały nr XLI/314/14 Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z dnia 23 stycznia 2014 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Konstantynów Łódzki na lata 2014 – 2029; 3) zwolnień od podatku od nieruchomości; 4) uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Konstantynowa Łódzkiego; 5) aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego) nastąpiło uroczyste podsumowanie kadencji.
więcej

Data: 2014-11-17
Sukcesy sportowe UKS Lider Konstantynów Łódzki
W ostatnim czasie siatkarki UKS Lider Konstantynów zanotowały bardzo dobre występy w swoich kategoriach wiekowych. Nasze najmłodsze siatkarki w kategorii „trójek” w dniu 15.11.2014 (sobota) uczestniczyły w ogólnopolskim turnieju „trójek” w Tomaszowie Mazowieckim zajmując wysokie 4 miejsce (skład: Olimpia Kopiec, Zofia Zbrojewska, Klaudia Kozieł). Młodziczki prowadzone przez Jacka Helbika jako UKS Lider II Konstantynów Łódzki, stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłej siatkówce. Po trzech turniejach nasz zespół gra w grupie C, a to w stawce 24 zespołów daje miejsca 9-12. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-14
Obwieszczenie Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
16 listopada 2014 roku w godzinach 7:00-21:00 odbędą się wybory samorządowe. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez Prezesa Rady Ministrów 21 sierpnia 2014 r. Będą to pierwsze wybory samorządowe przeprowadzone na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa. W Konstantynowie Łódzkim mieszkańcy wybierają przedstawicieli do rady miejskiej, rady powiatu pabianickiego, sejmiku województwa łódzkiego oraz kandydata na urząd burmistrza. Informacje, o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w których mieszkańcy naszego miasta będą mogli głosować, w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-13
„Czytamy z rodzicami, rysujemy sami” – Finał XX Miejskiego Konkursu Bibliotecznego
W dniu 12 listopada 2014 r. o godz. 17:00 sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim wypełniła się „po brzegi” młodymi gośćmi Miejskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, którzy w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół licznie przybyli, aby wspólnie uczestniczyć w imprezie finałowej konkursu bibliotecznego pt. „Czytamy z rodzicami, rysujemy sami”. Finał rozpoczęto zabawą teatralną pt. „Od czytania do inscenizowania”, którą z wielką fantazją poprowadził pan Waldemar Presia – aktor Teatru „Arlekin” w Łodzi. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Strona 1 z 79
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>