S    L    XL    KONTRAST   
29 czerwca 2016 : : Środa : : Imieniny: Piotra i Pawła
Aktualności
Data: 2016-06-29
VIII Piknik Funduszy Europejskich w Pabianicach
3 lipca br. w godzinach 12:30 – 22:30 na Starym Rynku w Pabianicach odbędzie się VIII Piknik Funduszy Europejskich. Zabawa odbędzie się w rytmie disco-polo. Gwiazdami wieczoru będą zespoły: Weekend, Top One oraz Exaited & Maciej Smoliński. Ponadto o dobry humor uczestników zadbają Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret Młodych Panów. Wśród atrakcji będzie można znaleźć strefy dla dzieci i eksperymentarium, metamorfoz oraz food strefę. O funduszach europejskich i ich pozyskiwaniu będzie można dowiedzieć się w ciekawy sposób dzięki różnym konkursom i spotkaniom. Impreza zakończona zostanie pokazem świetlnym - mapping 3D. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-29
Przerwa w dostawie ciepłej wody
Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami mającymi na celu połączenie sieci cieplnej Veolia Energia Łódź S.A. z siecią Przedsiębiorstwa, od dnia 11.07.2016r. (poniedziałek) godz. 7:00 do dnia 13.07.2016r. (środa) godz. 16:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła na terenie miasta Konstantynowa Łódzkiego (na obszarze zasilanym z ciepłowni PKGKŁ). W związku z powyższym w wyżej określonych dniach nie będzie ciepłej wody.
więcej

Data: 2016-06-29
Komunikat ws. usług dodatkowych gospodarowania odpadami
Informujemy, że od 1 lipca 2016 r. zostaną wprowadzone usługi dodatkowe związane z odbiorem odpadów komunalnych. Usługi te będą odpłatne. Rodzaje usług dodatkowych oraz ceny przedstawiono w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-28
Wernisaż wystawy "Krakowskie opowieści"
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Wiesławy Przybyło-Cieślik "Krakowskie opowieści". Wernisaż odbędzie się 7 lipca 2016 o godz. 18:30 w Zgierskiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu na ul. Mielczarskiego 1. Wystawa czynna do 31 sierpnia 2016 r.
więcej

Data: 2016-06-28
Prezentacja oferty pracy w Gminnym Centrum Informacji
Już w najbliższy piątek 1 lipca 2016 o godz. 10:00 zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim na spotkanie informacyjne i prezentację oferty pracy w magazynie firmy Rossmann. Na miejscu będzie prowadzona również rekrutacja. Chętni mogą zabrać swoje CV. Spotkanie ma charakter otwarty! Zapraszamy!
więcej

Data: 2016-06-28
Wycieczki do Zajezdni Muzealnej
Zakończono wspólne wycieczki do Zajezdni Muzealnej Brus. Na zorganizowane warsztaty połączone ze zwiedzaniem zajezdni zaproszono wszystkie grupy teatralne, które wzięły udział w „XXIII Przeglądzie Przedstawień Teatralnych z edukacji ekologicznej obejmujący problematykę zanieczyszczonego powietrza oraz jego szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi „Torowisko 2016” skierowany do mieszkańców województwa łódzkiego”. W dawne czasy komunikacji przeniósł wszystkich Pan Tomasz Adamkiewicz z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Więcej informacji oraz fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-27
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej. Przetarg odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2016 roku o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-24
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
24 czerwca 2016 r., konstantynowskie placówki oświatowe uroczyście zakończyły rok szkolny 2015/2016. Przy tej okazji w Szkołach Podstawowych nr 1, 2, i 5, Gimnazjum nr 1, Zespole Szkół Specjalnych nr 4 i Liceum Ogólnokształcącym nie brakowało podziękowań, gratulacji i wspomnień z minionego już roku szkolnego. Uczniowie wyróżniający się bardzo dobrymi wynikami w nauce i laureaci konkursów zostali nagrodzeni za osiągnięte sukcesy. W uroczystościach organizowanych w poszczególnych szkołach uczestniczyli przedstawiciele konstantynowskiego samorządu.
więcej

Data: 2016-06-24
Burmistrz wręczył stypendia
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego przyznał stypendia artystyczne na okres I-VI 2016 roku. Stypendia otrzymali Jagoda Ucińska, Oliwia Janik, Grzegorz Michalski, Amelia Uchańska, Zuzanna Szczerba, Weronika Pacyniak, Dawid Kubicki i Angelika Kołodziej. Stypendyści są laureatami konkursów plastycznych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Gratulujemy.
więcej

Data: 2016-06-24
Noc Świętojańska w centrum miasta
W dniu 23 czerwca 2016 r. Miejski Ośrodek Kultury zaprosił na pl. Kościuszki mieszkańców i odwiedzających nasze miasto na Noc Świętojańską, połączoną z zakończeniem Roku Kulturalnego MOK. Licznie zgromadzona w centrum Konstantynowa Łódzkiego publiczność podziwiała występy zespołów tanecznych MOK, pokaz mody "Format A4 - Powietrze" oraz pokaz mody "Morze dla Ciebie" przygotowany przez Andrzeja Cieślika. Imprezę swoimi występami uświetnili: Miejska Orkiestra Dęta oraz studio wokalne MOK. Obrzęd Nocy Świętojańskiej poprowadził Ludowy Zespół "Niesięcin". Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-24
Absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 r.
23 czerwca 2016 roku podczas XXIII sesji Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim radni podjęli uchwałę - stosunkiem głosów 9 za, 6 przeciw - o udzieleniu burmistrzowi Henrykowi Brzyszczowi absolutorium za wykonanie budżetu miasta w roku 2015.
więcej

Data: 2016-06-24
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Kilińskiego
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej działki położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Kilińskiego. Przetarg odbędzie się w dniu 28 lipca 2016 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-23
Przypominamy: Noc Świętojańska na pl. Kościuszki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza na Noc Świętojańską, połączoną z zakończeniem Roku Kulturalnego MOK, która odbędzie się 23.06.2016r. o godz. 18:00 na Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim. W programie: występ zespołów tanecznych MOK, pokaz mody "Format A4 - Powietrze", Miejska Orkiestra Dęta, studio wokalne MOK, pokaz mody "Morze dla Ciebie". Obrzęd Nocy Świętojańskiej poprowadzi Ludowy Zespół "Niesięcin". Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-22
Turniej Piłkarski na Orliku przy ul. Zgierskiej
Dnia 26 czerwca 2016 o godzinie 10:00 odbędzie się turniej piłki nożnej dla młodzieży z Konstantynowa i okolic na Orliku (Zespół Boisk Orlik 2012) przy ul. Zgierskiej 21/25. Drużyny nowe, które jeszcze nie grały w naszym turnieju prosimy o wcześniejszy kontakt z animatorami na orliku w celu pobrania formularza listy zgłoszeniowej, regulaminu i dla rodziców formularza zgody, która jest również oświadczeniem i wyrażeniem zgody na udział w turnieju. Listę zgłoszeniową oraz oświadczenia od rodziców kapitan drużyny musi oddać do 23.06.2016. Po tym terminie zgłoszenia drużyn nie będą przyjmowane. Drużyny, które grały w naszych turniejach prosimy o potwierdzenie swojego udziału w turnieju do 23.06.2016. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-22
Sukcesy UKS Piątka w dniach 16-19 czerwca
Dwa tytuły Mistrza Polski (Ewa Pydyszewska i Cyprian Cybulski) i jeden tytuł Wicemistrza Polski (Maria Patora) wywalczyli zawodnicy UKS Piątka Konstantynów Łódzki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Elblągu. To nie koniec sukcesów. Młodsi zawodnicy Weronika Sterniczuk i Dawid Romanowski ustalili nowe rekordy życiowe i nowe rekordy klubu na 100 dow. klas VI-tych. Wychowankowie trenera Tomasza Kotusa w piątek rywalizowali z powodzeniem w sztafecie dwubojowej. Dziewczęta w składzie Maria Patora, Weronika Sterniczuk, Ewa Pydyszewska wywalczyły zwycięstwo. Tym samym zdobywając czwarty krążek dla UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-22
Przypominamy: Ogłoszenie Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w sprawie przystąpienia gminy do programu rewitalizacji
Informujemy, że Miasto Konstantynów Łódzki przystąpiło do opracowania diagnozy stanowiącej podstawę do stworzenia Programu Rewitalizacji, dokumentu, który pozwoli w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej pozyskać środki na realizację najbardziej oczekiwanych projektów o charakterze społecznym lub infrastrukturalnym. Zachęcamy Państwa, jako mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, do współtworzenia tego dokumentu. Więcej informacji oraz ankieta w wersji elektronicznej w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-21
„Muzyczny Środek Europy” w Konstantynowie Łódzkim
VII Międzynarodowy Festiwal „Muzyczny Środek Europy” to ważne wydarzenie cykliczne na mapie województwa łódzkiego, które w czerwcu 2016 r. zaangażowało oraz zgromadziło mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i powiatu pabianickiego. Celem Festiwalu jest upowszechnianie światowej i polskiej kultury muzycznej, stworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze. W ramach VII Festiwalu wystąpiły zespoły: z Białorusi, Włoch, Słowacji i Polski. Więcej w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-20
XXIII Sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
23 czerwca 2016 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter) odbędzie się XXIII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Szczegółowy porządek obrad w załączeniu.
więcej

Data: 2016-06-20
Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP i wybór nowych władz Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP
W dniu 18 czerwca 2016 r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Srebrna w Konstantynowie Łódzkim odbył się VI Zjazd Zarządu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Konstantynowie Łódzkim. Przed rozpoczęciem zjazdu odbyło się oficjalne przekazanie dwóm Jednostkom OSP (OSP Srebrna i OSP Konstantynów) sprzętu zakupionego w ramach zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Jednostki te wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt służący ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska oraz sprzęt szkoleniowy. Najważniejszym punktem zjazdu był wybór nowych władz ZOM ZOSP RP w Konstantynowie Łódzkim oraz Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Strona 1 z 125
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>