S    L    XL    KONTRAST   
7 października 2015 : : Środa : : Imieniny: Marii i Marka
Aktualności
Data: 2015-10-06
15 października zapraszamy na bezpłatne konsultacje w zakresie uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI) w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Do skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji zapraszamy osoby z terenu Podregionu Centralnego województwa łódzkiego (tj. z powiatów: brzezińskiego, łódzkiego – wschodniego, zgierskiego oraz pabianickiego). Konsultacje poprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 15 października w godz. 9.30 – 12.00 w Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim, Plac Kościuszki 8. W załączeniu plakat i formularz zgłoszeniowy.
więcej

Data: 2015-10-05
S14 za 26 miesięcy
Zgodnie z zapowiedziami, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła 2 października 2015 roku przetarg na budowę drogi S14. Jej budowę drogi obiecała w lipcu bieżącego roku premier Ewa Kopacz w czasie wyjazdowego posiedzenia rządu w Łodzi. Po rozstrzygnięciu wszystkich procedur przetargowych wykonawca odcinka od węzła Lublinek do węzła Teofilów będzie miał 26 miesięcy na realizację zadania. Drugi odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi od Teofilowa do Słowika w pobliżu Zgierza powinien być wybudowany w czasie 32 miesięcy. Po wybudowaniu zachodniej obwodnicy Łodzi liczącej w sumie 28 kilometrów, województwo łódzkie, a zatem i Konstantynów Łódzki mają szansę być jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Koszt inwestycji to 1,8 miliarda złotych.
więcej

Data: 2015-10-02
Szlachetna Paczka w Konstantynowie Łódzkim
Już XV raz Szlachetna Paczka będzie pomagała rodzinom potrzebującym! Dlatego też potrzebujemy, aby w naszych szeregach pojawili się ludzie chętni do bezinteresownej pomocy. Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zachęcamy wszystkich, który czują potrzebę pomagania, do zaangażowania się w działalność Szlachetnej Paczki rejon – Konstantynów Łódzki. Zainteresowani rejestrować mogą się poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl bądź bezpośrednio przez stronę www.superw.pl
więcej

Data: 2015-10-02
Zapraszamy kobiety w ciąży po bezpłatne pakiety
Konstantynowska szkoła rodzenia serdecznie zaprasza wszystkie kobiety w ciąży i młode mamy do odbioru bezpłatnych próbek, pakietów i publikacji dla mam i ich maluszków w Gminnym Centrum Informacji, Plac Kościuszki 8. Liczba pakietów ograniczona.
więcej

Data: 2015-10-01
S14 bliżej
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić 2 października 2015 roku przetarg na budowę drogi S14. Jej budowę drogi zapowiedziała w lipcu bieżącego roku premier Ewa Kopacz w czasie wyjazdowego posiedzenia rządu w Łodzi. Po zrealizowaniu tej inwestycji województwo łódzkie, a zatem i Konstantynów Łódzki mają szansę być jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Koszt inwestycji to 1,8 miliarda złotych. W załączeniu komunikat rzecznika prasowego rządu w tej sprawie.
więcej

Data: 2015-10-01
Święto Papryki w SP1
W dniu 25 września 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr. 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim odbyło się „Święto Papryki”. Uroczystość została zorganizowana przez uczniów i grono pedagogiczne szkoły oraz Członków Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizacja takich uroczystości jak Święto Papryki umożliwia zacieśnianie przyjaźni między konstantynowską szkołą a przedstawicielami Węgier. W tym szczególnym dniu w szkole nie zabrakło również absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się pięknym, wspólnym koncertem muzycznym absolwenta szkoły Błażeja wraz z mamą, nauczycielką muzyki w SP1. Największą jednak uwagę zgromadzonych skupiały zmagania uczniów czterech zaproszonych szkół w konkursach dotyczących tematyki węgierskiej. Szczególnie atrakcyjne okazały się konkursy: kulinarny i florystyczny. Nie było pokonanych, sałatkami zachwycali się zaproszeni goście, a piękne kosze warzywne przystroiły hol kolorowej „Jedyneczki”. Wśród zaproszonych gości obecny był zastępca burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Krzysztof Pipiński. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-09-30
Przypominamy: Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów
Dzisiaj, 30 września 2015 roku w godzinach 9:00 – 17:00 odbędzie się Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w postaci przeterminowanych chemikaliów zlokalizowany w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łaska 16. W punkcie wyposażonym w specjalny pojemnik do zbiórki tego rodzaju odpadów, który będzie obsługiwany przez wyspecjalizowanego pracownika przyjmowane będą nieodpłatnie przeterminowane chemikalia z przeznaczeniem do unieszkodliwienia. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-09-29
Konstantynów Łódzki bliżej UE
Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego podpisał deklarację współpracy z Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli. Celem współpracy jest promocja Konstantynowa Łódzkiego w stolicy Unii Europejskiej. Złożenie deklaracji przez burmistrza Brzyszcza odbyło się w Instytucie Europejskim w Łodzi podczas konferencji, na której podsumowano realizację projektu „Łódzkie nabiera prędkości”. Projekt był realizowany przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli w latach 2013-2015. Założeniem projektu, które z sukcesem zrealizowano było zwiększenie rozpoznawalności marki „Łódzkie” w Brukseli i Unii Europejskiej. Zdaniem burmistrza Henryka Brzyszcza, podpisanie deklaracji współpracy z Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli może w przyszłości skutkować pozyskiwaniem inwestorów oraz nawiązywaniem jeszcze lepszych kontaktów z samorządowcami z krajów Unii Europejskiej. Aktualnie Konstantynów Łódzki współpracuje z samorządami dwóch miast z państw UE: Behren-les-Forbach we Francji oraz słowackim Lendak.
więcej

Data: 2015-09-29
XIII (nadzwyczajna) sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 1 października 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 13.30 odbędzie się XIII (nadzwyczajna) sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-09-29
Podsumowanie kampanii „Zachowaj trzeźwy Umysł”
W dniu 28 września 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie podsumowujące kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” z udziałem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. W podziękowaniu za udaną współpracę Złoty Certyfikat otrzymali: gmina Konstantynów Łódzki, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, koordynator kampanii na terenie naszego miasta Ewa Czerwińska oraz pedagodzy i najaktywniejsi nauczyciele. Na spotkaniu zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów, laureatów ogólnopolskich konkursów. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-09-29
Burmistrz wręczył stypendia sportowe
W dniu 28 września 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz wręczył stypendia sportowe za okres lipiec – grudzień 2015 r. Wyróżnieni to Justyna Burska i Milena Karpisz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
więcej

Data: 2015-09-28
Tanie grzanie
Jest wielka szansa, że już w grudniu odbiorcy ciepła produkowanego przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki zapłacą mniejsze rachunki za ogrzewanie. Miejska spółka znalazła tańszego dostawcę gazu niż dotychczasowy, a ponadto dodatkowo wynegocjowała jeszcze upust, co znacznie wpłynie na obniżenie cen ciepła. Aktualnie jeden gigadżul ciepła sprzedawanego odbiorcom w Konstantynowie Łódzkim kosztuje 88,15 złotych, nowa cena jednego gigadżula będzie wynosiła 82,79 złotych. PKGKŁ czeka na zatwierdzenie nowej taryfy przez Urząd Regulacji Energii, z czym–zdaniem Witolda Stępnia, przewodniczącego rady nadzorczej PKGKŁ i marszałka województwa, nie powinno być trudności. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-09-28
VI Międzynarodowy Festiwal „Muzyczny Środek Europy" 2015
W dniu 26 września 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Łódzkiej 28 w Konstantynowie Łódzkim odbył się Finałowy Koncert Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczny Środek Europy”. W ramach VI edycji Festiwalu mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wysłuchać utworów zespołu z Sycylii, Białorusi, Ukrainy oraz Polski. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Festiwal to atrakcyjne wydarzenia artystyczne prezentujące na terenie województwa Łódzkiego dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury. Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Zadanie zrealizowano przy udziale środków z budżetu Województwa Łódzkiego. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-09-28
Jubileusz 5-lecia Niepublicznego Przedszkola „Pokaż Świat”
W dniu 26 września 2015 roku w Centrum Sportu i Rekreacji (Plac Wolności 60) w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 5-lecia Niepublicznego Przedszkola „Pokaż Świat”. Podczas uroczystości przewidziano wiele atrakcji m. in. uroczysta akademia, pasowanie na przedszkolaka, tort urodzinowy, zabawy integracyjne przy muzyce oraz dmuchany zamek. Na uroczystości obecny był burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-09-28
Modernizacja stacji uzdatniania wody - ogłoszenie o przetargu
Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. ogłasza przetarg na realizację zamówienia pn. „MODERNIZACJA STACJI UZDATNIANIA WODY DLA MIASTA KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO”. Link do ogłoszenia znajduje się w załączniku.
więcej

Data: 2015-09-28
TIR-y wracają do Łodzi
Z początkiem listopada TIR-y ponownie zostaną dopuszczone do jazdy po Łodzi – zapewniła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi w czasie spotkania w Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim, w którym uczestniczył Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Tematem rozmów były TIR-y, które w znacznym nasileniu przejeżdżają przez nasze miasto i Aleksandrów Łódzki po decyzji Łodzi, że od 1 marca 2015 roku przez to miasto ciężkie pojazdy nie będą mogły przejeżdżać tranzytowo. Od 9 lipca, z inicjatywy burmistrza Henryka Brzyszcza Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego ustanowił w Konstantynowie Łódzkim stały punkt kontroli, który spowodował, że zmniejszyła się liczba TIR-ów przejeżdżających przez nasze miasto.
więcej

Data: 2015-09-25
Ciężarowcy w Urzędzie Miejskim
W dniu 23 września 2015 roku na zaproszenie burmistrza Henryka Brzyszcza do Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 przybyli ciężarowcy KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki wraz ze swoim trenerem. Magdalena Karolak, Rafał Cichosz oraz ich trener Jerzy Jaśniak otrzymali nagrody pieniężne za swoje osiągnięcia w podnoszeniu ciężarów. Osiągnięcia, za które przyznano nagrody: Magdalena Karolak: VII miejsce w kategorii +69 kg - Mistrzostwa Świata Juniorów, Lima ( Peru) 7-12.04.2015 oraz I miejsce w kategorii +69 kg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Ciechanowie w dniach 9-12.07.2015; Rafał Cichosz: III miejsce w kategorii 77 kg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Ciechanowie 9-12.07.2015; Jerzy Jaśniak: przygotowanie zawodników do zawodów. Gratulujemy.
więcej

Strona 1 z 116
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>