S    L    XL    KONTRAST   
11 grudnia 2016 : : Niedziela : : Imieniny: Damazego i Waldemara
Aktualności
Data: 2016-12-09
Spotkanie mikołajkowe KKS Włókniarz
Konstantynowski Klub Sportowy Włókniarz w dniu 6 grudnia przygotował dla swoich najmłodszych zawodników spotkanie mikołajkowe. Dla licznie zgromadzonych sportowców przygotowano wiele atrakcji. Specjalnie na tę okazję do Konstantynowa Łódzkiego przybył mistrz olimpijski Artur Partyka. Wśród wielu atrakcji, jakie czekały na zawodników był skok wzwyż pod okiem przybyłego na spotkanie olimpijczyka. Życzenia świąteczne i mikołajkowe dla zawodników, trenerów, rodziców, sympatyków i zarządu KKS Włókniarz złożyli m.in., przybyli na spotkanie burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący rady miejskiej Robert Bujnowicz. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-09
Giełda pracy
W środę 14 grudnia o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, ul. Zgierska 2 odbędzie się giełda pracy, na której ofertę pracy na stanowisko pakowacza zaprezentuje firma Sonoco Poland Packaging sp. z o.o. Firma oferuje pracę od zaraz, umowę o pracę bez pośredników, dofinansowanie do posiłków w stołówce pracowniczej, bony na święta, ubezpieczenie grupowe oraz opiekę medyczną. Praca polega na pakowaniu maszynek do golenia w zestawy. Praca wykonywana jest przy zautomatyzowanych maszynach w ruchu, z osłonami. Praca przewidziana jest w systemie 2 i 3 zmianowym, od poniedziałku do piątku lub w weekendy. Oferta jest skierowana także do osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą swojego CV. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-08
Oddaj krew, ocal życie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizuje akcję honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego w dniu 9 grudnia br. Akcja oddawania krwi odbędzie się na terenie Galerii Ogród Sztuki ul. Jana Pawła II 9 w godzinach od 08:00 do 11:00. Za okazaną życzliwość serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i wszystkich tych, którym ten drogocenny lek uratuje życie.
więcej

Data: 2016-12-08
Spotkanie burmistrza z mieszkańcami
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 grudnia br. o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Łódzka 28. Spotkanie będzie dotyczyło planowanej inwestycji budowy Parku produkcyjno-magazynowo-biurowego przy ul. Spółdzielczej w Konstantynowie Łódzkim.
więcej

Data: 2016-12-07
Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim
1 grudnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim na spotkanie z czytelnikami przybył Wojciech Jagielski. Uznany dziennikarz i reportażysta, specjalizujący się w relacjach z ogarniętych konfliktami zbrojnymi regionów Afryki, Kaukazu i Zakaukazia okazał się bardzo wdzięcznym i szczerym rozmówcą. Pełen pokory wobec uprawianego zawodu i skromności odkrył przed zgromadzonymi licznie słuchaczami tajniki swego warsztatu. Obszerne odpowiedzi na zadawane pytania Pan Wojciech „okraszał” ciekawostkami i zaprawiał szczególnym rodzajem humoru, którego nie brakowało mu, jak twierdzi, w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Rozmawialiśmy o wzruszeniach, śmiechu, chorobie, śmierci, wojnie, fascynacji, alkoholu, narkotykach i...strzelaniu (bo Pan Wojciech, bodaj jako jedyny polski korespondent wojenny, odbył służbę wojskową). Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-07
Mikołajkowe zawody pływackie
Zapraszamy na Mikołajkowe zawody pływackie, które odbędą się w sobotę 10 grudnia 2016r. w godz. 14.00-16.30 w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim, ul. Kilińskiego 75. Podczas zawodów pływalnia będzie niedostępna dla rekreacji. Więcej szczegółów w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-06
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Mickiewicza
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej działki położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Mickiewicza. Przetarg odbędzie się w dniu 12 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-06
Przypominamy: Koncert Zimowo-Świąteczny
Bergamutka zaprasza na niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo dla dzieci - z cyklu Rodzinnych Koncertów. Zimowo-Świąteczny koncert dla dzieci w wieku 1-6 lat. Koncert odbędzie się 11.12.2016 o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim ul. Łódzka 28. Tym razem zabierzemy Was w zimową muzyczną podróż, przepełnioną nastrojem zbliżających się świąt oraz pachnącą choinką. Będzie pięknie i nastrojowo, zaśpiewa dla was Pani Bałwankowa, Elfik oraz Śnieżynka. Wspólnie będziemy się bawić, śpiewać i tańczyć. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-05
Konstantynowianin znów najlepszy
26 listopada br w Trzciance odbył się „Międzynarodowy Puchar Polski Masters”, połączony z „Memoriałem Ryszarda Białczaka”, w których to imprezach wystąpiło ogółem 8 kobiet i 43 mężczyzn, w tym 3 juniorów z Polski i Białorusi. Konstantynowianin Piotr Kowalewski wygrał w swojej wadze (77), w swojej kat. wiekowej (M8). Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-05
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości niezabudowanych - ul. Klonowa i Łużycka
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej i przy ul. Łużyckiej. Szczegóły dotyczące poszczególnych przetargów znajdują się w załączeniu, informacji udziela Referat Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, pok. 19 i 20, tel. 42 211-11-73, gmii@konstantynow.pl.
więcej

Data: 2016-12-02
Zbiórka przeterminowanych chemikaliów
W dniu 6 grudnia br. zorganizowany zostanie mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów w postaci przeterminowanych chemikaliów zlokalizowany w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łaska 16. Punkt będzie wyposażony w specjalny pojemnik i będzie on obsługiwany przez wyspecjalizowanego pracownika. Przyjmowane będą nieodpłatnie przeterminowane chemikalia z przeznaczeniem do unieszkodliwienia. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-02
Przypominamy: Oferta pracy - nauczyciel rytmiki SP2
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim poszukuje nauczyciela do prowadzenia zajęć z rytmiki w oddziałach przedszkolnych dzieci 6, 5, 4 i 3-letnich w ramach projektu pn.: „Nasze małe przedszkolaki” nr umowy RPLD.11.01.01-10-0023/16-00 z dnia 17.08.2016r. współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej nr XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działania: XI.1 Wysoka jakość edukacji, Poddziałania: XI.1.1 Edukacja Przedszkolna. Osoby do kontaktu: Kinga Olifierowicz tel. 530 262 211, Marzena Sadowska tel. (42) 211 10 11.
więcej

Data: 2016-12-01
Ogłoszenie o naborze wniosków
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, ogłasza nabór wniosków na realizację zadania z zakresu sportu w 2017 roku. Wnioski należy składać w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem "Nabór wniosków na realizację zadania z zakresu sportu" w kancelarii Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim, ul. Zgierska 2 w terminie do dnia 20 grudnia br. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-12-01
Warsztaty ekologiczne dla dzieci – biblioteka zaprasza!
Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do udziału w warsztatach ekologicznych pt.”Jak przetrwasz mroźną zimę kopciuszku?” przeznaczonych dla przedszkolaków i dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej. Podczas zajęć warsztatowych dzieci obejrzą w teatrzyku bibliotecznym przedstawienie kukiełkowe o tym jak zwierzęta leśne i ptaki radzą sobie ze zdobyciem pokarmu zimą oraz wezmą udział w interaktywnej zabawie, która utrwali i uzupełni przekazane informacje. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-11-29
Zaproszenie na spotkania informacyjne
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Dokumentacja konkursowa w ramach Poddziałania X.3.2 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem regionu w ramach RPO WŁ na lata 2011-2020 - badania profilaktyczne służące wczesnemu wykrywaniu przewlekłej choroby nerek." Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2016-11-28
Podopieczni Stowarzyszenia „Czuję sercem” – gośćmi konstantynowskiej biblioteki
W dniu 25 listopada 2016 r. mieliśmy przyjemność gościć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży podopiecznych konstantynowskiego Stowarzyszenia „Czuję sercem”. Ponieważ każdy z nas chętnie wraca do bajek z dzieciństwa, więc również nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli bajkowe przedstawienie Teatrzyku Bibliotecznego, a następnie wszyscy razem dobrze bawiliśmy się, korzystając z tradycyjnych zabaw ludowych. Przypomnieliśmy sobie znaną i lubianą piosenkę i zabawę „Ojciec Wirgiliusz” oraz „Mam chusteczkę haftowaną”. Było przyjemnie i wesoło. W drugiej części spotkania nasi goście przeglądali i wypożyczali książki. Żegnając się zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie. JM. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2016-11-28
Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim
Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, publicystą zajmującym się głównie problematyką Afryki, Azji Środkowej i Kaukazu. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2016 r. o godzinie 19.00, na parterze - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży. Serdecznie polecamy książki autora, szczególnie, nominowane do Nagrody Nike "Modlitwę o deszcz" i "Nocnych Wędrowców", oraz najnowszą "Wszystkie wojny Lary". Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-11-25
„Nasze małe przedszkolaki”
Od 1 września 2016 r. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim realizuje projekt „Nasze małe przedszkolaki” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Na istniejącej bazie lokalowej w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Lutomierskiej 4, zaadaptowano pomieszczenia przeznaczone na oddziały przedszkolne. Sale dydaktyczne zostały dostosowane do potrzeb małych dzieci, zostały wyposażone w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. W ramach projektu zostały utworzone dwie grupy przedszkolne, do których uczęszcza 45 dzieci z naszego miasta. Więcej w załączeniu.
więcej

Data: 2016-11-25
„Alicja i Alojzy w krainie Kanzas”
Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie oraz Anna Lehmann mają zaszczyt zaprosić na finisaż wystawy „Alicja i Alojzy w krainie Kanzas” prezentowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łódzka 28 dnia 27 listopada 2016 roku o godz. 18:00. „Alicja i Alojzy w krainie Kanzas” to akcja, w ramach której powstały niezwykłe komiksy, stworzone przez podopiecznych Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Punktem wyjścia dla scenariusza była „Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, a uczestnicy warsztatów dokonali nowej interpretacji pierwowzoru widzianego przez pryzmat ich własnych, nie zawsze łatwych doświadczeń.
więcej

Strona 1 z 135
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>