23 maja 2015 : : Sobota : : Imieniny: Iwony i Dezyderego
Aktualności
Data: 2015-05-22
Zapraszamy kobiety w ciąży po bezpłatne pakiety
Konstantynowska szkoła rodzenia serdecznie zaprasza wszystkie kobiety w ciąży i młode mamy do odbioru bezpłatnych próbek, pakietów i publikacji dla mam i ich maluszków w Gminnym Centrum Informacji, Plac Kościuszki 8. Liczba pakietów ograniczona.
więcej

Data: 2015-05-22
Przypominamy: Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego
W dniu 23 maja 2015 roku (sobota) Uniwersytet Łódzki obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej okazji w maju odbędzie się Światowy Zjazd Absolwentów, w ramach którego na każdym wydziale zorganizowane zostaną spotkania absolwentów. Zjazd będzie doskonałą okazją nie tylko do spotkania po latach, ale także do refleksji nad historią Wydziału Prawa i Administracji i perspektywami jego rozwoju. Właśnie z tym wydziałem nasze miasto podjęło współpracę, w wyniku której działa Klinika Prawa- zamiejscowy punkt instytucji bezpłatnego poradnictwa prawnego. Szczegóły dotyczące programu obchodów dostępne są na stronie: www.wpia.uni.lodz.pl
więcej

Data: 2015-05-21
W dniach 1 i 2 czerwca zapraszamy kobiety w wieku 40-75 lat na bezpłatną mammografię
W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które w Konstantynowie Łódzkim odbędą się 1 i 2 czerwca przy SP ZOZ, ul. Sadowa 10. W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, LUX MED zapewnia paniom nie kwalifikującym się jeszcze lub już do Programu finansowanego przez NFZ, bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wszystkie szczegóły znajdują się w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Łużyckiej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łużyckiej. Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015r. roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Ogłoszenie o przetargu nieruchomości przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 26 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-21
Lider z wizytą u burmistrza
We wtorek 19 maja 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz pogratulował siatkarkom Lidera Konstantynów Łódzki zdobycia tytułu wicemistrza Polski młodziczek (Człuchów, 1-3.05.2015). Srebrne złoto, jak mówią siatkarki, wywalczył zespół w składzie: Justyna Kędziora (kapitan), Michalina Franasik, Karolina Garstka, Wiktoria Grzeszczyk, Natalia Kołcz, Pola Kwiecińska, Aleksandra Łuczyńska, Julia Matyja, Natalia Patora, Aneta Tarnowska, Oliwia Wasiak. Listy gratulacyjne otrzymali również trenerzy: Sławomir Kołcz i Adam Czekaj oraz prezes klubu Piotr Bergman. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-20
„Cztery żywioły” w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim
W dniach 19 – 20 maja 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się XXII Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych o tematyce przyrodniczej „Cztery żywioły”, organizowany pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Dzieci i młodzież biorące udział w Przeglądzie, musiały popisać się świetną grą aktorską. Wszystkie występy artystyczne zarówno w wykonaniu przedszkolaków jak i młodzieży szkolnej były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym uznaniem publiczności i jury. Uwagę przyciągała również scenografia oraz barwne kostiumy, które zostały wykonane na potrzeby konkursu. Mimo wysokiego poziomu wszystkich przedstawień jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Dyplomy wraz z nagrodami zostały wręczone wykonawcom i ich opiekunom przez burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzeja Cieślika. Na zakończenie przeglądu uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Zamek” w wykonaniu Teatru Króla. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-20
Ogłoszenie o przetargu działek inwestycyjnych przy ul. Innowacyjnej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanych działek inwestycyjnych położonych w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Innowacyjnej. Przetarg odbędzie się w dniu 23 lipca 2015 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-19
Wybory uzupełniające
26 lipca 2015 konstantynowianie wybiorą radnego do rady miejskiej w okręgu nr 3. Wybrany w listopadzie 2014 radny Marian Kaczorowski zrzekł się mandatu. Wojewoda łódzki wydał zarządzenie NR 108/2015 z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Treść zarządzenia w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-18
Piąta rocznica odsłonięcia pomnika
16 maja 2015 roku na cmentarzu w Konstantynowie Łódzkim, po Mszy św. sprawowanej w kościele Miłosierdzia Bożego, odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim (Lager in Konstantinov) w latach 1940-1943. Od pięciu lat, co roku burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i członkowie Społecznego Komitetu ds. Upamiętnienia Ofiar Niemieckiego Obozu w Konstantynowie Łódzkim organizują uroczyste spotkanie poświęcone pamięci ofiar. Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpił krótki koncert chóru Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im. F. Chopina i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Następnie uczestnicy uroczystości mogli wejść do budynku przy ul. Łódzkiej 27, gdzie mieścił się niemiecki obóz.
więcej

Data: 2015-05-18
I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich
16 maja 2015 r. w Miejsko-Szkolnej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim odbył się I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich. W styczniu 2015 roku Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim rozpoczął we wszystkich placówkach przedszkolnych naszego miasta zajęcia taneczne poświęcone folklorowi miejskiemu. Podczas trzydziestominutowych zajęć, prowadzonych w 18 grupach przedszkolnych, dzieci poznawały podstawowe kroki i figury polki. Nauka objęła łącznie ok. 300 młodych adeptów sztuki tanecznej. Podsumowaniem warsztatów był zorganizowany po raz pierwszy w Konstantynowie Łódzkim Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich.
więcej

Data: 2015-05-18
IX Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II
W dniu 17 maja br. na ulicach Konstantynowa Łódzkiego odbyła się dziewiąta edycja Biegu Wdzięczności za pontyfikat naszego rodaka, papieża Jana Pawła II. Otwarcia zawodów dokonali ks. Marian Bańbuła, burmistrz Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek. Dwaj ostatni wzięli udział w biegu na dystansie 1200 m wspólnie biegnąc z flagą papieską. Gestem tym wyrazili hołd dla wielkiego papieża Polaka oraz przypomnieli o ważnym wydarzeniu, jakim była kanonizacja Ojca Świętego. W IX Biegu Wdzięczności łącznie wzięło udział ponad 800 zawodników. Honorowym starterem w biegach na dystansach 1200 oraz 5000 m był marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Zwycięzcy biegu głównego odbierali medale z rąk ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata, burmistrza Henryka Brzyszcza i Miss Polonia Województwa Łódzkiego Magdaleny Michalak. Organizatorzy przewidzieli również nagrody specjalne, m.in. dla najstarszego uczestnika biegu, oraz losowanie nagród wśród zawodników. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji zawodów za rok.
więcej

Data: 2015-05-18
Przypominamy: XXII Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych "Cztery żywioły"
W dniach 19-20.05 br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się XXII Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych "Cztery żywioły" pod patronatem Henryka Brzyszcza burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. 19.05 (wtorek) o godz. 9.30 zaprezentują swe umiejętności aktorskie przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Magnolki”, Przedszkola nr 1 i 2, Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 5 oraz Gimnazjum nr 1. Finał tegorocznego Festiwalu Teatralnego będzie miał miejsce 20.05 (środa) o godz. 12.00. Gościnnie wystąpi Teatr Króla w spektaklu pt. „Zamek”. Program w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-15
Gratulacje dla Magdaleny Karolak
W czwartek 14 maja 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim wiceburmistrz Krzysztof Pipiński pogratulował Magdalenie Karolak siódmego miejsce na Mistrzostwach Świata (17 lat) w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się 12 kwietnia 2015 w Limie (Peru). Magdalena trenuje podnoszenie ciężarów w KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, jest aktualnym Mistrzem Polski Młodziczek (Biłgoraj, 16-19.10.2014r.). Otrzymała teraz koszulkę z napisem Mistrz Polski. Listy gratulacyjne i koszulki z napisem Mistrz Polski otrzymali również trener Jerzy Jaśniak i prezes KKS Jarosław Banasiak. Fotogaleria w załączeniu.
więcej

Data: 2015-05-15
AIESEC w Szkole Podstawowej nr 5
W dniach 11-15 maja br. w szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim gościło dwóch studentów z Indii i Maroka w ramach działania jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC, która umożliwia swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień oraz praktyk w i zdobywania doświadczenia w 124 krajach świata. Przez pięć dni wolontariusze prowadzili prezentacje i zabawy od klas pierwszych po szóste. Dla uczniów szkoły były to niezapomniane lekcje, na których poznali kulturę odległych i egzotycznych krajów, zwyczaje tam panujące, narodowe symbole, tańce, muzykę, stroje oraz różne ciekawostki. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-14
„Regionalizmy naszym bogactwem kulturowym – dyktando miejskie”
W dniu 31 maja 2015 roku o godzinie 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 28 odbędzie się dyktando miejskie pod patronatem Starosty Pabianickiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystyczno - Edukacyjne „CANTORES”. Celem zadania jest zachowanie od zapomnienia typowych dla Łodzi i okolic regionalizmów, co wpłynie na kształtowanie odpowiedzialnych oraz twórczych postaw wobec języka polskiego. Zgłoszenia w Miejskim Ośrodku Kultury bądź pod numerem telefonu: 42 211 17 63. Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.cantores.org.pl. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-05-14
Przypominamy: I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na I Dziecięcy Festiwal Tańców Miejskich pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Odbędzie się on w dniu 16 maja 2015 roku w Miejsko-Szkolnej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 o godzinie 11:00. Podczas trzydziestominutowych zajęć, prowadzonych w 18 grupach przedszkolnych, dzieci poznają podstawowe kroki i figury polki. Nauka obejmie łącznie ok. 300 młodych adeptów sztuki tanecznej. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Data: 2015-05-14
Przypominamy: IX Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II
Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców do Konstantynowa Łódzkiego na IX Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II , który w tym roku zostanie rozegrany w niedzielę 17 maja 2015 r. W dekoracji laureatów biegu uczestniczyć będzie Miss Województwa Łódzkiego - konstantynowianka Magdalena Michalak. Zapisy uczestników na stronie Centrum Sportu i Rekreacji (www.basen-konstantynow.pl). Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-05-13
Medal Pro Patria dla burmistrza Henryka Brzyszcza
Stowarzyszenie Dzieci Wojny w Polsce zarząd główny w Łodzi w dniach 12-14 maja 2015 r. zorganizował ogólnopolski zjazd stowarzyszenia połączony z łódzkimi obchodami zakończenia II Wojny Światowej i Świętem Dzieci Wojny. 12 maja przy pomniku Pękniętego Serca zostały złożone kwiaty oraz miały miejsce okolicznościowe przemówienia, następnie w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury zostały wręczone medale Pro Patria. Jedną z uhonorowanych osób był Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz.
więcej

Data: 2015-05-13
Konstantynowska firma Clariant szuka pracowników
Firma Clariant zamierza do końca roku zwiększyć liczbę pracowników do ok. 140 osób. Do września zaplanowana jest rekrutacja 70 pracowników W 2016 r. nastąpi kolejne zwiększenie zatrudnienia. Większość zespołu będzie pracowała w samym sercu Łodzi - w centrum biurowym Red Tower przy ul. Piotrkowskiej, pozostali zaś w siedzibie Clarianta w Konstantynowie Łódzkim. W kwietniu ub. roku firma otworzyła wielofunkcyjny obiekt w Konstantynowie Łódzkim, składający się z hali produkcyjnej, laboratorium, magazynu oraz zaplecza biurowego. Zakład umożliwił podwojenie produkcji koncentratów barwiących, które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu tworzyw sztucznych. Zatrudnienie znalazło w nim ponad 90 osób. Clariant jest firmą z sektora chemicznego z siedzibą w Muttenz k. Bazylei. Na koniec 2014 r. zatrudniała ona na całym świecie łącznie ponad 17 tys. pracowników, a w ub. roku finansowym odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 6,1mld CHF.
więcej

Strona 1 z 90
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>