S    L    XL    KONTRAST   
7 lipca 2015 : : Wtorek : : Imieniny: Cyryla i Metodego
Aktualności
Data: 2015-07-07
Justyna Burska piąta w finale XXVIII Uniwersjady Letniej w Gwangju
Rano (czasu miejscowego) we wtorek 7 lipca 2015 Justyna Burska, zawodniczka UKS Piątka wystartowała na XXVIII Uniwersjadzie Letniej w Gwangju (Korea Południowa). Konstantynowianka popłynęła o godz. 1:45 (czasu polskiego) w eliminacjach na dystansie 400 m stylem dowolnym. Z szóstym czasem eliminacji (4:15.00) awansowała do finału. Walka o medale na tym dystansie odbyła się tego samego dnia (wtorek, 7 lipca 2015) wieczorem czasu miejscowego (o godz. 12:00 czasu polskiego). W finale Justyna Burska zajęła 5 miejsce uzyskując rezultat 4:13.24. Serdecznie gratulujemy!
więcej

Data: 2015-07-06
Ostrzeżenie przed burzami
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia burz na terenie województwa łódzkiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Strefa burz będzie się przemieszczać z zachodu na wschód województwa. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%. Ostrzeżenie jest ważne do godz. 19:00, 6 lipca br.
więcej

Data: 2015-07-06
16. Kolory Polski w Konstantynowie Łódzkim
Już 11 lipca br. do Konstantynowa Łódzkiego zawita 16. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej. Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W Konstantynowie Łódzkim będziemy gościć formację Sefardix, której twórczość jest połączeniem muzyki żydowskiej, jazzu, wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Koncert odbędzie się 11 lipca, o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP, pl. Kościuszki 4/5.
więcej

Data: 2015-07-03
Zapraszamy kobiety w ciąży po bezpłatne pakiety
Konstantynowska szkoła rodzenia serdecznie zaprasza wszystkie kobiety w ciąży i młode mamy do odbioru bezpłatnych próbek, pakietów i publikacji dla mam i ich maluszków w Gminnym Centrum Informacji, Plac Kościuszki 8. Liczba pakietów ograniczona.
więcej

Data: 2015-07-02
Zawodniczki UKS Lider na dwóch turniejach
Już jutro, 3 lipca br. zawodniczki UKS Lider Konstantynów Łódzki staną do rywalizacji w dwóch turniejach. Dwie pary, które zdobyły złoto (Justyna Kędziora, Karolina Garstka) i srebro (Pola Kwiecińska, Oliwia Wasiak) w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Siatkówce Plażowej ruszą wraz z trenerem Sławomirem Kołczem na Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek do Starego Sącza. Mamy nadzieję, że dobra dyspozycja naszych zawodniczek pozwoli im na awans do zawodów finałowych. Kciuki będziemy też trzymać za drużynę „dwójek” w wielkim Finale Kinder+ Sport, który 3 lipca rusza w Krakowie. Nasza dwójka w składzie: Julia Bartczak, Wielgus Natalia i Oliwia Cichura będą czwartym zespołem UKS Lider Konstantynów który awansował do ogólnopolskiego finału i powalczy o miano najlepszych w Polsce. Trzymamy kciuki za młode konstantynowianki.
więcej

Data: 2015-07-01
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną
W okresie wakacyjnym (1 lipca - 31 sierpnia 2015) Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: biblioteka dla dorosłych: poniedziałek 8:00-16:00, wtorek 8:00-16:00, środa 12:00-20:00, czwartek 10:00-16:00, piątek 12:00-20:00; biblioteka dla dzieci i młodzieży: poniedziałek 9:00 - 17:00, wtorek 8:00 - 16:00, środa 8:00 - 16:00, czwartek 10:00 - 16:00, piątek 9:00 - 17:00.
więcej

Data: 2015-06-30
Akademia Liderów w Łódzkiem
Już w lipcu w województwie łódzkim startuje Akademia Liderów. Organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia Latawiec czekają na młodych pasjonatów. Pod okiem profesjonalistów młodzi liderzy przeprowadzą autorski projekt dla swojej społeczności i będą mieli okazję sprawdzić się, jako jego kierownicy. Akademia Liderów to projekt skierowany do młodych ludzi w wieku 18-25 lat z Województwa Łódzkiego. Jego celem jest podniesienie kompetencji uczestników oraz umożliwienie im zdobycia cennego doświadczenia w roli kierownika projektu. Uczestnicy Akademii zostaną kompleksowo przeszkoleni przez trenerów w zakresie zarządzania projektem. Dowiedzą się między innymi jak tworzyć zespół, jak prowadzić go do wspólnego celu, czy jak budować autorytet lidera. Następnie uczestnicy wykorzystają w praktyce pozyskaną wiedzę - każdy z uczestników Akademii zrealizuje swoją autorską inicjatywę w swojej społeczności. W trakcie realizacji swojego przedsięwzięcia będą wspierani przez trenerów
więcej

Data: 2015-06-30
XXI Finał Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać bajkowa”
W dniu 26 czerwca 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się XXI Finał Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego. W konkursie udział wzięło aż 201 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych naszego miasta. Impreza rozpoczęła się zabawą teatralną, którą z wielką fantazją poprowadził Waldemar Presia aktor Teatru „Arlekin” w Łodzi. Do zabawy zaprosił wszystkich gości. Na scenie pojawiali się najmłodsi, starsi i rodzice, a cała sala aktywnie wspierała i dopingowała aktorów. Z pomocą zaproszonego gościa, aktorstwo okazało się dobrą zabawą, a tryskające humorem wiersze poetów, wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-06-30
Wakacje z Centrum Sportu i Rekreacji
Konstantynowska kryta pływalnia przy ul. Kilińskiego 75a będzie nieczynna od 1 do 26 lipca 2015. Od 27 lipca do 31 sierpnia 2015 obiekt będzie czynny w godz. 14:00 - 21:00. Wszystkie zajęcia zorganizowane (zajęcia fitness, gimnastyka w wodzie, aquaaerobik) po przerwie w okresie wakacyjnym (1 lipca - 31 sierpnia 2015) zostaną wznowione 1 września 2015 r.
więcej

Data: 2015-06-30
Wakacje z MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Warsztaty plastyczne odbywają się we wtorki w godzinach 10.00 – 17.00 w Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9). Projekcje filmowe odbywają się w środy w budynku Stowarzyszenia im. F. Chopina (ul. Zgierska 14) o godzinie 11. Zajęcia taneczne odbywają się w poniedziałki i w środy w godzinach 16.30 – 19.00. Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują przestrzeni dla swoich działań artystycznych do Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Łódzka 28) i Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9). Szczegóły w załączeniu i na plakatach.
więcej

Data: 2015-06-29
Stypendia artystyczne
W dniu 26 czerwca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył stypendia artystyczne konstantynowskiej młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzież przybyła na spotkanie z rodzicami i chętnie opowiadała burmistrzowi o swojej twórczości. Stypendia otrzymali: Małgorzata Stachura, Katarzyna Krysztofowicz, Dawid Kubicki, Gabriela Michalak, Angelika Kołodziej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-06-26
Zakończenie roku szkolnego w konstantynowskich szkołach
Dzisiaj, 26 czerwca 2015 r., konstantynowskie placówki oświatowe uroczyście zakończyły rok szkolny 2014/2015. Przy tej okazji w Szkołach Podstawowych nr 1, 2, i 5, Gimnazjum nr 1, Zespole Szkół Specjalnych nr 4 i Liceum Ogólnokształcącym nie brakowało podziękowań, gratulacji i wspomnień z minionego już roku szkolnego. Uczniowie wyróżniający się bardzo dobrymi wynikami w nauce i laureaci konkursów zostali nagrodzeni za osiągnięte sukcesy. W uroczystościach organizowanych w poszczególnych szkołach uczestniczyli przedstawiciele samorządu konstantynowskiego: burmistrz Henryk Brzyszcz, zastępca burmistrza Krzysztof Pipiński, sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek. Na zakończeniu roku szkolnego klas 6 w Szkole Podstawowej nr 5 obecni byli także Andrzej Biernat poseł na Sejm RP i Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego.
więcej

Data: 2015-06-25
Piknik Ekologiczny
Laboratorium młodego ekologa, eksperymenty przyrodnicze, nieszablonowe podejście do tego jak wykorzystać swoją wiedzę z fizyki, chemii, biologii i ekologii - to wszystko działo się na pikniku ekologicznym w Szkole Podstawowej nr 5, który został zorganizowany dla uczniów z wszystkich konstantynowskich szkół dzięki dotacji, jaką gmina Konstantynów Łódzki otrzymała od Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wysokość dotacji to 20 000,00 zł. Tematem przewodnim pikniku było światło i jego właściwości fizyczne. Dzieci mogły zobaczyć jak działa peryskop i kalejdoskop, lusterkami puszczać zajączki do celu, czy wreszcie sprawdzić się w grach i quizach ekologicznych. Uczestników zabawy w Szkole Podstawowej nr 5 odwiedził burmistrz Henryk Brzyszcz.
więcej

Data: 2015-06-25
UTW zakończył semestr letni 2014/2015
24 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się ostatni wykład i zakończenie semestru letniego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Wykład pt.: „Potencjał energetyczny świata. Perspektywy rozwoju energetyki”, wygłosiła dr Aleksandra Opara, wykładowca amerykańskiego University of Utah. Uroczystość otworzył występ uniwersyteckiego zespołu, po którym nastąpiły podziękowania i krótkie wystąpienia zaproszonych gości. Słuchacze konstantynowskiego UTW złożyli na ręce burmistrza Henryka Brzyszcza, Ewy Jabłońskiej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i prof. Andrzeja Koziarskiego symboliczne upominki. Warto podkreślić, że z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku korzysta ponad dwustu seniorów, a zajęcia odbywają się bezpłatnie dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego z rządowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020.
więcej

Data: 2015-06-25
X sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W poniedziałek, 29 czerwca 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 11:00 odbędzie się X sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-06-24
Zakończenie semestru letniego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Zapraszamy na ostatni wykład i zakończenie semestru letniego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim. Kolejny i zarazem ostatni wykład odbędzie się 24 czerwca o godzinie 15:00 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Łódzka 28). Wykład pt.: „Potencjał energetyczny świata. Perspektywy rozwoju energetyki”, poprowadzi wykładowca amerykańskiego University of Utah, dr Aleksandra Opara. Wykład poprzedzi występ naszego Uniwersyteckiego zespołu. Przypominamy, że wszystkie zajęcia ćwiczeniowe w sekcjach odbywają się do końca czerwca. Liczymy na Państwa obecność i serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnych seniorów. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia naszego Uniwersytetu odbywają się bezpłatnie dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego z rządowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020.
więcej

Data: 2015-06-23
Miejska Biblioteka Publiczna w wakacje
Szanowni czytelnicy, w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 będzie czynna od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia Biblioteki dla dorosłych: Poniedziałek 8:00-16:00; Wtorek 8:00-16:00; Środa 12:00-20:00; Czwartek 10:00-16:00; Piątek 12:00-20:00; Godziny otwarcia Biblioteki dla dzieci i młodzieży: Poniedziałek 9:00 - 17:00; Wtorek 8:00 - 16:00; Środa 8:00 - 16:00; Czwartek 10:00 - 16:00; Piątek 9:00 - 17:00. Zapraszamy.
więcej

Data: 2015-06-23
PRZYPOMINAMY: Noc Świętojańska 2015
Serdecznie zapraszamy na „Noc Świętojańska” połączoną z zakończeniem roku kulturalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, która odbędzie się 23 czerwca 2015 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji „Ośrodek nad stawem” w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łaska 64/66. Rozpoczęcie imprezy o godz. 17:00. W programie: zespoły taneczne, muzyczne, wokalne i teatralne MOK, program obrzędowy w wykonaniu Ludowego Zespołu „Niesięcin” oraz koncert zespołu „Zołotar”.
więcej

Data: 2015-06-22
Piknik Ekologiczny z warsztatami i laboratorium
Ekologiczny piknik dla uczniów szkół w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się 25 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, przy ul. Sadowej 5/7. Początek imprezy: godz. 10.00, zakończenie – około godziny 14.00. W programie pikniku ekologicznego będzie, między innymi, laboratorium młodego ekologa, w którym będą przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze. Będą także interesujące warsztaty ekologiczne, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych, stoiska tematyczne oraz, teatrzyk - Przygody FAUNOFLORA. Jednym z zadań, które czekają na uczestników Pikniku Ekologicznego będzie tworzeniu komiksu o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Więcej informacji w załączeniu.
więcej

Data: 2015-06-22
Zegar wrócił
Na budynku, w którym mieści się lokal gastronomiczny W Międzyczasie, po kilku tygodniach nieobecności, znów pojawił się zegar. Nie było go tam po uszkodzeniu przez samochód dostawczy. Na pl. Kościuszki konstantynowianie mogą jeszcze korzystać z zegara na budynku urzędu miejskiego. W naszym mieście mamy jeszcze zegar na zewnątrz budynku przy ul. Jana Pawła II 17.
więcej

Strona 1 z 93
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>