31 marca 2015 : : Wtorek : : Imieniny: Balbiny i Gwidona
Aktualności
Data: 2015-03-30
Stypendia dla sportowców
30 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim w imieniu burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza stypendia sportowe za okres I-VI.2015 roku wręczył sekretarz miasta Andrzej Błaszczyk. Wyróżnieni to Justyna Burska, Milena Karpisz, Michalina Zbrojewska, Magdalena Karolak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2015-03-30
Instalacja Wielkanocna na placu Kościuszki
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i gości odwiedzających nasze miasto do oglądania instalacji wielkanocnej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Wielkanocne kurczaczki i baranek chętnie pozują do zdjęć, więc zachęcamy do fotografowania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej

Data: 2015-03-30
XX Jubileuszowy Turniej Amatorów w Piłce Nożnej
W dniu 28 marca 2015 roku (sobota) w hali Centrum Sportu i Rekreacji (pl. Wolności 60) w Konstantynowie Łódzkim odbył się Jubileuszowy XX Turniej Amatorów w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego pod patronatem medialnym „Wiadomośći – 43bis”. W turnieju udział wzięło 8 drużyn sportowych: PEKIN, BOANERGES, AMC, NIEDZIELNI, UNITED GYM, OPONY BANDEL, FC SUCHARA, SKACOWANE ŻUBRY. I miejsce i Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego zdobył zespół AMC, II miejsce – OPONY BANDEL, III miejsce – SKACOWANE ŻUBRY. Dyplomy, nagrody oraz puchary zwycięskim drużynom wręczyli burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Krystyna Opara. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-03-30
„Nitką malowane” w Galerii „Ogród Sztuki”
27 marca 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy gobelinów „Nitką malowane” z Pracowni Tkactwa Artystycznego Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie w Galerii „Ogród Sztuki” (ul. Jana Pawła II 9) w Konstantynowie Łódzkim, w którym uczestniczył burmistrz miasta Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy 27.03.2015 – 24.04.2015. Fotogaleria w załączniku.
więcej

Data: 2015-03-27
Jubileuszowy Turniej Amatorów w Piłce Nożnej
Jubileuszowy XX Turnieju Amatorów w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji, pod patronatem medialnym „Wiadomości - 43bis” odbędzie się w sobotę 28.03.2015 r. Mecze rozgrywane będą w hali CSiR (pl. Wolności 60) w godzinach 9:00 - 17:00. Zapraszamy.
więcej

Data: 2015-03-27
Przypominamy: MOK zaprasza na Koncert wiosenny
Studio wokalne Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na Koncert wiosenny w wykonaniu młodych artystów przygotowanych przez Anne Werecką. Koncert odbędzie się 28 marca 2015 r. o godz. 18:00 w MOK, ul. Łódzka 28. Wystąpią: Magdalena Piszczatowska, Natalia Siennicka, Bartosz Kolczak, Jarosław Antczak, Krzysztof Skowron. Wstęp wolny. Zapraszamy.
więcej

Data: 2015-03-27
Przypominamy: „Nitką malowane” w Galerii „Ogród Sztuki”
Zapraszamy na wystawę gobelinów „Nitką malowane” z Pracowni Tkactwa Artystycznego Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie. Wernisaż odbędzie się 27 marca 2015r. o godzinie 17:00 w Galerii „Ogród Sztuki”, ul. Jana Pawła II 9. Wystawę będzie można oglądać do 24 kwietnia br.
więcej

Data: 2015-03-26
XII Wielobój Pływacki „My też potrafimy”
Dzisiaj (26 marca 2015 rok) w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim odbył się XII Wielobój Pływacki „My też potrafimy”. Głównym organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Konstantynowie Łódzkim, który zaprosił do udziału 12 szkół i warsztatów terapii zajęciowej z województwa łódzkiego. Na spotkaniu byli obecni burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Krystyna Opara.
więcej

Data: 2015-03-26
Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Szkole Podstawowej Nr 1
Dnia 23 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim był obchodzony Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej oraz święto Patronki szkoły – Królowej Jadwigi. Licznie zebrani goście mogli podziwiać niezwykle interesującą wystawę węgierskiej sztuki ludowej, dzięki której była możliwość poznania historii wielkiej przyjaźni między narodami. Duży wkład w zorganizowanie uroczystości włożyli uczniowie klasy piątej, którzy w roku szkolnym 2014/2015 realizują na lekcjach historii innowację pedagogiczną pt. „Zaprzyjaźnij się z Patronką Szkoły”, mającą charakter programowy. Wśród zaproszonych gości byli obecni prezes Towarzystwa Polsko – Węgierskiego Ewa Chałaj, członek Towarzystwa Barbara Więźlak, przedstawiciel szkoły współpracujący z Towarzystwem Mieczysława Urbańczyk oraz przedstawiciel rodziny węgierskiej Melinda Hartai. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej

Data: 2015-03-26
Jest już Kurier GCI nr 109/110
Jest już dostępne elektroniczne wydanie gazety „Kurier GCI" nr 109/110 (marzec / kwiecień 2015). Wersja drukowana pisma ukaże się 27 marca. Egzemplarze pisma będą dostępne w Urzędzie Miejskim (ul. Zgierska 2) i w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) oraz w kilkunastu placówkach handlowych. Wersja elektroniczna gazety znajduje się w lewej szpalcie portalu.
więcej

Data: 2015-03-25
Burmistrz na śniadaniu wielkanocnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
Dzisiaj (25 marca 2015 r.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla swoich podopiecznych śniadanie wielkanocne. Na spotkanie przybyli również dziekan dekanatu konstantynowskiego ks. Marian Bańbuła, burmistrz miasta Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Owczarek. Złożyli oni wszystkim zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
więcej

Data: 2015-03-25
Przypominamy: VII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
W czwartek, 26 marca 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 2 (parter), o godz. 11:00 odbędzie się VI sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Porządek obrad w załączniku.
więcej

Data: 2015-03-24
Uwaga: usuwanie wyrobów zawierających azbest
W związku z planowaną na rok 2015 akcją udzielania dofinansowania do usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Konstantynów Łódzki prosimy zainteresowanych: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorców oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi o składanie informacji o planowanym demontażu, odbiorze i utylizacji wyrobów zawierających azbest z miejsc, których są właścicielami. Szczegóły w załączeniu.
więcej

Data: 2015-03-24
Sukcesy młodych zawodników UKS Piątka
W Konstantynowie Łódzkim 19 marca 2015 roku odbyła się II runda Mistrzostw Województwa Łódzkiego Klas II-ch. UKS Piątka Konstantynów Łódzki drużynowo spisała się bardzo dobrze. Po dwóch rundach w klasyfikacji 17 ekip województwa zajmujemy II m-ce. Spośród zgłoszonych blisko 250 zawodników 14 klubów punkty dla podopiecznych konstantynowskiej drużyny trenerów M.Grocholińskiej i R. Bujnowicza zdobywali: Lizak Seweryn, Sulan Anna, Rucińska Wiktoria, Cybulski Cyprian, Misztala Patryk, Podstawczyńska Weronika, Pawlak Przemysław, Linczewska Dominika, Mater Bartosz. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną postawę i niezliczoną ilość rekordów życiowych.
więcej

Data: 2015-03-23
V Turniej Tenisa Stołowego Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
Zapraszamy mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i osoby związane z naszym miastem w wieku od 14 roku życia do wzięcia udziału w V Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, który odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2015 r. (niedziela) w Miejsko-Szkolnej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, ul. Sadowa 5/7. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 kwietnia do godz. 12.00, ilość uczestników ograniczona (96), decyduje kolejność zgłoszeń. Start: 12 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 (w hali wymagane obuwie sportowe oraz własny sprzęt). Zapisy (wpisowe 15 zł od osoby) w Gminnym Centrum Informacji, pl. Tadeusza Kościuszki 8. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego.
więcej

Data: 2015-03-23
Tydzień z Internetem w Miejskiej Bibliotece Publicznej 23-29 marca 2015 r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na aktywności podejmowane w ramach Tygodnia z Internetem. Dla każdej z grup wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli. Dzieciom w konstantynowskich szkołach podstawowych zaproponowany zostanie scenariusz: "Zakoduj selfie". Zajęcia zostaną przeprowadzone w szkołach ze względu na pełne wykorzystanie możliwości i efektywniejszą naukę oraz zabawę. Młodzieży i dorosłym zaprezentowane zostaną zajęcia według scenariusza: "Selfuj się kto może" w siedzibie biblioteki oraz na pięknych skwerach zrewitalizowanego Placu Kościuszki. W przygotowanych przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego scenariuszach zajęć wykorzystane będą zarówno komputery stacjonarne jak i tablety iPad Air wygrane w konkursie "Tablety w Twojej bibliotece".
więcej

Data: 2015-03-23
Zwycięstwo UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki
22 marca 2015 roku w ostatnim dniu Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej w Konstantynowie Łódzkim UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki pokonał 2:0 (25-11,25-15) zespół KPS Siarka MOSiR Tarnobrzeg. Zespół ciężko zapracował na ten sukces i dzięki temu awansował do II etapu centralnego (półfinału). W tym meczu w grupie kibiców naszego zespołu byli obecni burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz oraz wiceburmistrz Konstantynowa Łódzkiego Krzysztof Pipiński.
więcej

Data: 2015-03-23
Awaria magistrali wodnej w Konstantynowie Łódzkim usunięta
Zgodnie z zapowiedziami Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki usunęło przed północą awarię uszkodzonego rurociągu w ul. Sasankowej. Następuje już ciśnieniowe napełnianie wodociągu w całym mieście. Woda pojawia się już w kolejnych instalacjach mieszkaniowych. Można otwierać krany. Mamy znów wodę. Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim przeprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta za utrudnienia spowodowane awarią miejskiego wodociągu.
więcej

Data: 2015-03-22
Aktualizacja: Awaria wodociągu może potrwać do późnych godzin nocnych
Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Konstantynów Łódzki zlokalizowali miejsce awarii i rozkopali teren w miejscu uszkodzenia rury. Podjęli już roboty przygotowawcze. Okazało się, że przed naprawą rurociągu potrzebne będzie budowlane zabezpieczenie płotu betonowego. W tym momencie można szacować, że usuwanie awarii może być zakończone dzisiaj, w niedzielę (22.03.2015) w późnych godzinach nocnych. Po ulicach miasta jeździ beczkowóz z wodą pitną. Podstawiono również beczkowozy na placu Kościuszki i przy ulicy Sucharskiego.
więcej

Data: 2015-03-22
Awaria wodociągu w mieście. Beczkowozy z wodą dla mieszkańców
W nocy z 21 na 22 marca doszło do awarii magistrali wodnej FI500. W skutek awarii całe miasto zostało pozbawione dostępu do wody. Do wycieku doszło w ulicy Sasankowej. Służby PKGKŁ są już na miejscu awarii. Dla mieszkańców podstawione zostały beczkowozy z wodą pitną.Wodę można pobrać na placu Kościuszki, przy ulicy Sucharskiego oraz po mieście jeździ beczkowóz Gospodarki Komunalnej, który dowozi wodę na obrzeża miasta. O postępach w usuwaniu awarii będziemy informować na bieżąco.
więcej

Strona 1 z 87
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>