22 listopada 2014 : : Sobota : : Imieniny: Marka i Cecylii
Aktualności
Data: 2014-11-21
Dzień Pracownika Socjalnego
W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Pracownika Socjalnego burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz odwiedził pracowników socjalnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstantynowie. Podziękował całemu zespołowi oraz dyrektorowi Pawłowi Sibińskiemu za niesienie pomocy osobom potrzebującym w naszym mieście.
więcej

Data: 2014-11-21
Składanie wniosków o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie dla osób, które przeżyły wspólnie 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest polskim cywilnym odznaczeniem państwowym, które zostało ustanowione ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, włączonym do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z dnia 16 października 1992 r. (Dz.U. Nr 90, poz.450 z późn. zm.) o orderach i odznaczeniach. Odznaczenia nie są przyznawane obligatoryjnie. W związku z tym, aby otrzymać Medal, należy złożyć do USC w Konstantynowie Łódzkim pisemny wniosek o jego nadanie. W imieniu Jubilatów pisemnego zgłoszenia mogą również dokonać członkowie rodziny. Jeśli związek małżeński został zawarty w innym USC, konieczne jest dołączenie do wniosku odpisu skróconego aktu małżeństwa. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-21
Przypominamy: Koncert "Co w MOKu piszczy..."
Zapraszamy na koncert "Co w MOKu piszczy. . . " w wykonaniu artystów Miejskiego Ośrodka Kultury, 21 listopada 2014r. godz. 19:00, MOK ul. Łódzka 28 w Konstantynowie Łódzkim. Wystąpią: Grupa teatralna SPHERA, uczestnicy warsztatów wokalnych i gitarowych, Kapela Podwórkowa "Konstantynowiacy", Kabaret Emerytów KRAM. Wstęp wolny. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-20
Spotkanie autorskie z Mariuszem Łochowskim
Dzisiaj, 20 listopada 2014 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej przy Kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Srebrnej ul. Kościelna 9, odbędzie się spotkanie z Panem Mariuszem Łochowskim, autorem książki pt. "Konstantynów w ogniu. Zapomniany rozdział Bitwy Łódzkiej 1914 roku". W imieniu organizatorów wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Organizatorami spotkania są ksiądz Roman Piwowarczyk i autor, Mariusz Łochowski.
więcej

Data: 2014-11-19
Wspólny wjazd na S14
W dniu dzisiejszym prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz podpisali w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim porozumienie w sprawie wspólnej budowy drogi dojazdowej do trasy ekspresowej S14. Rozpoczęty już fragment trasy na ulicy Spółdzielczej w Konstantynowie Łódzkim otwiera wyjazd na – potwierdzoną już w planach rządowych - zachodnią obwodnicę Łodzi S14, która docelowo ma połączyć autostradę A2(węzeł Emilia) z drogą ekspresową S8 (węzeł Róża). Projekt ma kluczowe znaczenie, gdyż S14 priorytet dla całego układu komunikacyjnego Łodzi i okolic, jeśli chodzi o wyprowadzenie ruchu z miasta oraz sprawne połączenia z siecią autostrad.
więcej

Data: 2014-11-19
Ogólnopolski Konkurs "Kulinarni Odkrywcy"
Uczniowie z IIa ze Szkoły Podstawowej nr 5 (Regionalki) biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Kulinarni odkrywcy" propagując kuchnię województwa łódzkiego. Prosimy o promocję ich filmu. Walczą o wartościowe nagrody dla szkoły m.in. o pracownię multimedialną. Przez cztery tygodnie w terminie od poniedziałku 17.11.2014 r. od godz. 12.00 do poniedziałku 15.12.2014 r. do godz. 12.00 można codziennie oddać jeden głos na film. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Przetarg nieruchomości położonej przy ul. Klonowej
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego ogłasza nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Klonowej. Przetarg odbędzie się w dniu 22 grudnia 2014 roku o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim ul. Zgierska 2 w sali konferencyjnej na parterze. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Druga tura w wyborach Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w dniu 30 listopada 2014 r.
Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia drugiej tury w wyborach Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w dniu 30 listopada 2014r., ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w dniu 30 listopada br. w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 16 listopada 2014 r. Treść uchwały w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-19
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim
Miejska Komisja Wyborcza przedstawia wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r., przekazane do Komisarza Wyborczego w Łodzi. Wyniki wyborów w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-18
Koniec kadencji
13 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim odbyła się LII sesja Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Była to ostatnia sesja w kadencji 2010-2014. Na początku sesji nastąpiło wręczenie odznaczeń ministra zdrowia „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przez Dyrektora Okręgowego Zarządu PCK w Łodzi Stanisława Maciejewskiego zasłużonym krwiodawcom, mieszkańcom naszego miasta. Wyróżnieni zostali: Zbigniew Dąbrowski, Kazimierz Kern, Ryszard Krakowiak, Andrzej Krygier, Krystyna Samulska. Po części roboczej (podjęto w niej uchwały m.in. w sprawie: 1) zmiany Uchwały nr XLI/313/14 Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z dnia 23 stycznia 2014 roku w sprawie uchwalenia budżetu gminy Konstantynów Łódzki na rok 2014; 2) zmiany Uchwały nr XLI/314/14 Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z dnia 23 stycznia 2014 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Konstantynów Łódzki na lata 2014 – 2029; 3) zwolnień od podatku od nieruchomości; 4) uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Konstantynowa Łódzkiego; 5) aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego) nastąpiło uroczyste podsumowanie kadencji.
więcej

Data: 2014-11-17
Sukcesy sportowe UKS Lider Konstantynów Łódzki
W ostatnim czasie siatkarki UKS Lider Konstantynów zanotowały bardzo dobre występy w swoich kategoriach wiekowych. Nasze najmłodsze siatkarki w kategorii „trójek” w dniu 15.11.2014 (sobota) uczestniczyły w ogólnopolskim turnieju „trójek” w Tomaszowie Mazowieckim zajmując wysokie 4 miejsce (skład: Olimpia Kopiec, Zofia Zbrojewska, Klaudia Kozieł). Młodziczki prowadzone przez Jacka Helbika jako UKS Lider II Konstantynów Łódzki, stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłej siatkówce. Po trzech turniejach nasz zespół gra w grupie C, a to w stawce 24 zespołów daje miejsca 9-12. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-14
Obwieszczenie Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
16 listopada 2014 roku w godzinach 7:00-21:00 odbędą się wybory samorządowe. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez Prezesa Rady Ministrów 21 sierpnia 2014 r. Będą to pierwsze wybory samorządowe przeprowadzone na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa. W Konstantynowie Łódzkim mieszkańcy wybierają przedstawicieli do rady miejskiej, rady powiatu pabianickiego, sejmiku województwa łódzkiego oraz kandydata na urząd burmistrza. Informacje, o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w których mieszkańcy naszego miasta będą mogli głosować, w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-13
„Czytamy z rodzicami, rysujemy sami” – Finał XX Miejskiego Konkursu Bibliotecznego
W dniu 12 listopada 2014 r. o godz. 17:00 sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim wypełniła się „po brzegi” młodymi gośćmi Miejskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, którzy w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół licznie przybyli, aby wspólnie uczestniczyć w imprezie finałowej konkursu bibliotecznego pt. „Czytamy z rodzicami, rysujemy sami”. Finał rozpoczęto zabawą teatralną pt. „Od czytania do inscenizowania”, którą z wielką fantazją poprowadził pan Waldemar Presia – aktor Teatru „Arlekin” w Łodzi. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-13
Burmistrz podziękował przedstawicielom jednostek organizacyjnych i stowarzyszeń
W dniu 12 listopada br. w Galerii „Ogród Sztuki” burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz spotkał się z dyrektorami i prezesami jednostek organizacyjnych oraz stowarzyszeń. Gospodarz spotkania podziękował przybyłym gościom za postawę i zaangażowanie w ciągu minionych lat, która przyczyniła się do rozwoju naszego miasta. Burmistrz życzył dyrektorom i prezesom jednostek organizacyjnych i stowarzyszeń aby mogli dalej odnosić sukcesy swoją pracą na rzecz naszego miasta oraz mieszkańców.
więcej

Data: 2014-11-13
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na PRZESIEWOWE BADANIA MOWY I SŁUCHU DZIECI 5. i 6. letnich
Badania odbędą się dnia 15 LISTOPADA 2014 r. (SOBOTA) w godz. 9.00 – 12.00 w siedzibie Poradni przy ul. Kilińskiego 75 w Konstantynowie Łódzkim. Badania są bezpłatne, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, przeprowadzi je logopeda mgr Emilia Kaczyńska, pracownik Poradni. Badania skierowane są do dzieci 5. i 6. letnich dotychczas nie diagnozowanych przez logopedę. Dzieci zapraszamy koniecznie z rodzicem lub opiekunem prawnym.
więcej

Data: 2014-11-13
Festiwal Piosenki i Poezji Żołnierskiej
Dzisiaj, 13 listopada br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI ZGODA zorganizował Festiwal Piosenki i Poezji Żołnierskiej dla WTZ z terenu całego województwa łódzkiego. Patronat nad festiwalem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Pabianickiego, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego oraz Zarząd Spółdzielni Inwalidów ZGODA.
więcej

Data: 2014-11-13
Budowa infrastruktury technicznej dla terenów przemysłowych Konstantynowa Łódzkiego
Inwestycja pn. „Budowa infrastruktury technicznej dla terenów przemysłowych Konstantynowa Łódzkiego” dobiega końca. W roku 2007 Konstantynów Łódzki złożył wniosek o dofinansowanie wspomnianej inwestycji. Od roku 2009 trwają prace budowlane. Planowane zakończenie to grudzień 2014. Zaczyna procentować realizowana od lat polityka gminy oparcia rozwoju miasta o strefy przemysłowe skupione po wschodniej stronie S14. Pieniądze wydane na infrastrukturę zaczynają przynosić dochód. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-12
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
We wtorek, 11 listopada na placu Tadeusza Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Obchody tradycyjnie poprzedziła Msza Święta za Ojczyznę w kościele Narodzenia NMP. Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione w ostatnich latach II RP, a przywrócone w roku 1989. Jest obchodzone, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego oraz walk pokoleń Polaków o wolność i niepodległość. 11 listopada 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję Polacy odzyskali niepodległość. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-12
Finał XIV turnieju siatkówki amatorów o puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
11 listopada 2014 r. w miejsko-szkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 rozegrano mecze finałowe XIV turnieju siatkówki amatorów o puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Zwycięską drużyną okazał się zespół AMC. Dla drużyny AMC to pierwsze zwycięstwo mimo, że brała udział w rozgrywkach od I turnieju. Skład zwycięskiej drużyny: Bartek Choiński, Adam Jabłoński, Krzysztof Pipiński, Darek Stelmasiak, Kuba Waberski, Krzysztof Wojtysiak, Marcin Zdzierak, Michał Zuchniewicz. Nagrody dla drużyn ufundowali: Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Centrum Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 5, Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki, Dalkia Łódź, Jan Bandel, WiM Trans-Witold Michalak, Cukiernia „Bezowe Szczęście”. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Data: 2014-11-12
Przekazanie sprzętu OSP Konstantynów
We wtorek 11 listopada druhowie z OSP Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim otrzymali nowy sprzęt ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych, na uroczyste przekazanie sprzętu, gości byli zastępca łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Mariusz Konieczny, Komendant PSP w Pabianicach mł. bryg. Andrzej Bohdanowicz, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Owczarek oraz konstantynowscy radni. Jednostka OSP Konstantynów wzbogaciła się o narzędzia hydrauliczne LUCAS- pompę hydrauliczną oraz nożyco-rozpieracz, ratowniczy zestaw pneumatyczny – Holmatro, piłę do betonu i stali – Stihl, piłę do drewna - Stihl. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 60 000 złotych.
więcej

Data: 2014-11-12
Innowacja pedagogiczna w SP 1
W roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej Nr1 im. Królowej Jadwigi podjęto działania w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zaprzyjaźnij się z Patronką Szkoły”, która ma charakter programowy. Podstawą jej opracowania stał się program historii i społeczeństwa klasy V wydawnictwa Nowa Era autora dr. Tomasza Maćkowskiego ,,Wczoraj i dziś” program nauczania ogólnego historii społeczeństwa w klasach IV-VI szkoły podstawowej, który został poszerzony o nowe treści bez naruszenia podstawy programowej. Więcej informacji w załączniku.
więcej

Strona 1 z 75
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>