S    L    XL    KONTRAST   
27 maja 2016 : : Piątek : : Imieniny: Jana i Juliusza
Aktualności
Data: 2016-05-25
Muzyczny Środek Europy w Konstantynowie Łódzkim
VII Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy" odbędzie się w dniach 8-12.06.2016r. na terenie woj. łódzkiego. Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych koncertów zespołu „Biogroove Quartet” z Sycylii, Ludowego Zespołu „Przyjaciele” z Białorusi, zespołu ze Słowacji oraz „Eklezji” z Polski. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Pabianickiego, Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Zadanie zrealizowano przy udziale środków z budżetu Województwa Łódzkiego
więcej

Data: 2016-05-24
Trwa Przegląd Teatralny - W Podróży
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza na Przegląd Teatralny - W Podróży (23 - 25 maja). Na scenie wystąpią przedszkolaki z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Niepubliczne Przedszkole „Barwne Dzieci”, Przedszkole Magnolki, uczniowie konstantynowskich szkół: SP 1, SP 2, SP 5, Gimnazjum, Grupa Teatralna Pajacyk z Wieruszowa, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, Gminna Biblioteka Publiczna przy GOK w Lutomiersku, Łódzki Teatr Piosenki, Teatr Piccolo i Studio wokalne konstantynowskiego MOK. Zapraszamy.
więcej

Data: 2016-05-23
Pamiętamy
Już po raz szósty odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim (Lager in Konstantinov) w latach 1940-1943. 21 maja br. na cmentarzu w Konstantynowie Łódzkim, po Mszy św. sprawowanej w kościele Miłosierdzia Bożego, złożono kwiaty i wygłoszono okolicznościowe przemówienia przy pomniku matki trzymającej w rękach umierające dziecko. Podczas uroczystości często podkreślano, że ważna jest pamięć o minionych wydarzeniach i przekazywanie wiedzy historycznej młodemu pokoleniu. Przed uroczystością, uczestnicy obchodów mogli wejść do budynku przy ul. Łódzkiej 27, gdzie mieścił się niemiecki obóz.
więcej

Data: 2016-05-23
Gala boksu w Konstantynowie Łódzkim
W niedzielę 12 czerwca 2016 w godz. 13:00-17:00 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim (pl. Wolności 60) w ramach Dni Konstantynowa Łódzkiego odbędzie się Gala Boksu Amatorskiego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza z udziałem kilku medalistów mistrzostw Polski, aktualnych członków kadry narodowej z kilkunastu klubów w kraju. Stoczą oni 22 walki. Zaproszenia przyjęli też goście, m.in.: wicemistrz olimpijski Paweł Skrzecz, medalista mistrzostw Europy Roman Rożek, olimpijczycy i czołowi zawodnicy naszego kraju: Leszek Borkowski, Jana Prochoń, Jan Wnęk, Zdzisław Maciejewski oraz inni czołowi bokserzy okręgu łódzkiego na czele z wicemistrzem świata juniorów Jerzym Kaczmarkiem. Ciekawostką będzie informacja, że w hali zamierzają pojawić się: piłkarz ręczny Andrzej Szymczak (bramkarz reprezentacji Polski, brązowy medalista olimpijski), lekkoatleta Piotr Kędzia (wielokrotny medalista MŚ i ME na 400 m i w sztafecie 4x400 m) i trenerka mistrzów świata w kix boxingu Sasha Sidorenko. Celem imprezy jest popularyzacja pięściarstwa szczególnie wśród dzieci i młodzieży (organizator walk proponuje hasło: BOKS W RINGU, NIE NA ULICY). Centrum Sportu i Rekreacji, organizator całej imprezy zaprasza konstantynowian. Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona.
więcej

Data: 2016-05-20
Natalia Szroeder i Kabaret Młodych Panów - Dni Konstantynowa Łódzkiego 2016 r.
Tegoroczne Dni Konstantynowa Łódzkiego odbędą się w dniach 11-12 czerwca. Główne obchody będą miały miejsce na terenie Centrum Sportu i Rekreacji, pl. Wolności 60. W sobotę na scenie wystąpią zespoły artystyczne MOK, uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Muzyczny Środek Europy, goście z miast partnerskich, Trzech Tenorów, Kabaret Młodych Panów, a gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder. Na stadionie rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CSiR. W niedzielę zapraszamy na Galę Boksu, organizowaną wspólnie z sekcją bokserską Widzew Łódź. Szczegółowy program w załączeniu.
więcej

Data: 2016-05-20
Przypominamy: 6. rocznica odsłonięcia pomnika
21 maja 2016 roku na cmentarzu w Konstantynowie Łódzkim, po Mszy św. sprawowanej w kościele Miłosierdzia Bożego, odbędzie się uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim (Lager in Konstantinov) w latach 1940-1943. Od sześciu lat, co roku burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i członkowie Społecznego Komitetu ds. Upamiętnienia Ofiar Niemieckiego Obozu w Konstantynowie Łódzkim organizują uroczyste spotkanie poświęcone pamięci ofiar. Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem. Przed uroczystością, uczestnicy obchodów będą mogli wejść do budynku przy ul. Łódzkiej 27, gdzie mieścił się niemiecki obóz.
więcej

Data: 2016-05-19
Torowisko 2016 - Wagon Literatury
Miejski Ośrodek Kultury wraz z konstantynowską biblioteką zapraszają 20 maja o godz. 18:00 do zabytkowego tramwaju na pl. Kościuszki na spotkanie ze słowem i muzyką w ramach I Festiwalu Sztuk Niezbędnych „Torowisko 2016 - Wagon Literatury”. Organizatorzy przewidzieli wolną trybunę – każdy będzie mógł odczytać swój wiersz. Plakat w załączeniu.
więcej

Data: 2016-05-19
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora, 20-21 maja 2016 r.
Jak nie dać oszukać się „na wnuczka”, co warto wiedzieć o prawie spadkowym, w jaki sposób prawidłowo dobierać okulary i aparat słuchowy, co decyduje o wysokości emerytury, to tylko niektóre pytania, na które seniorzy znajdą odpowiedzi podczas II edycji Targów Aktywnego Seniora 2016. Najważniejszym jednak powodem, dla którego warto odwiedzić targi, jest bogata oferta produktów i usług poprawiających jakość i komfort życia osób w wieku 60+. Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora odbywają się w dniach 20 – 21 maja 2016 r. w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Sukcesja”, przy al. Politechniki 1. W sobotę (21 maja) o godz. 17.00 na zakończenie targów odbędzie się koncert Izabeli Trojanowskiej. Wstęp na targi i na koncert jest wolny.
więcej

Data: 2016-05-18
Ogólnopolski zlot fanów marki Opel w Konstantynowie Łódzkim
W dniach 20-22 maja 2016 (piątek - niedziela) w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się ogólnopolski zlot fanów marki Opel (OWLA 4 - Największy Zlot Opla 2016). Miejscem imprezy będzie Ośrodek „Nad Stawami". Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16:00 i potrwa aż do niedzieli. Impreza została objęta honorowym patronatem Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. Więcej informacji na www.facebook.com/opelwla/. W załączeniu szczegółowy program imprezy.
więcej

Data: 2016-05-18
Przypominamy: Makbet w Filmowym Ogrodzie Sztuki
Filmowy Ogród Sztuki zaprasza na projekcję filmu Makbet 18.05.2016 r. (środa) o godz. 19:00. Lokal Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Zgierskiej 14. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed seansem.
więcej

Data: 2016-05-17
Wiosna, motyle i czarodziejska różdżka w konstantynowskiej bibliotece
W dniu 17.05.2016 r. Bibliotekę dla Dzieci odwiedziły sympatyczne przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Konstantynowie Łódzkim. Wiosna już w pełni, więc my postanowiliśmy przyjrzeć się wiosennym zmianom w przyrodzie. Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy przedstawił nam poetycką opowieść o tym, jak mała gąsienica o imieniu Kemushi, zmieniła się w pięknego, kolorowego motyla. Uważnie śledziliśmy zmieniające się pory roku, oraz zmiany w wyglądzie Kemushiego. Następnie czarodziejska różdżka pani bibliotekarki zamieniła nas w kolorowe motylki, a chusta animacyjna stała się barwnym kwiatem. Motylki fruwały wokół kwiatka i przysiadały na jego płatkach, żeby odpocząć.
więcej

Data: 2016-05-17
Przypominamy: LOGO - konkurs na identyfikację wizualną Konstantynowa Łódzkiego
Konkurs na logotyp miasta to pierwsza inicjatywa, w jaką chcemy włączyć Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Zaprosiłem panią rektor do kapituły konkursowej, która wybierze zwycięzcę. Zapraszam studentów ASP, grafików, ale też wszystkich którzy mają pomysł na to jakim logotypem moglibyśmy promować nasze miasto – zaprasza Henryk Brzyszcz Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Regulamin konkursu w załączeniu.
więcej

Data: 2016-05-16
Justyna Kudaj Zasłużona dla Miasta Konstantynowa Łódzkigo
W piątek 13 maja 2016 podczas Zebrania Przedstawicieli Spółdzielni Inwalidów Zgoda w Konstantynowie wieloletnia prezes zarządu Justyna Kudaj otrzymała z rąk Elżbiety Jabłońskiej, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim i radnego Andrzeja Owczarka odznakę i dyplom „Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego”. Tytuł „Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego” Rada Miejska w Konstantynowie Łódzkim nadała jednomyślnie w dniu 28 kwietnia 2016 r.
więcej

Data: 2016-05-13
Powiatowe Targi Pracy
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy poszukują pracy lub myślą o zmianie dotychczasowego zatrudnienia do odwiedzenia Powiatowych Targów Pracy.Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z najnowszymi ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami lub zostawić swoje CV. Udział w targach zapowiedziało blisko 30 wystawców posiadających krajowe, jak i zagraniczne oferty pracy. Targi odbędą się 18 maja 2016 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach, ul. św. Jana 30-36. Wstęp Wolny.
więcej

Data: 2016-05-13
Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach I Festiwalu Sztuk Niezbędnych
Miejski Ośrodek Kultury wraz z konstantynowską biblioteką zapraszają 20 maja o godz. 18:00 do zabytkowego tramwaju na pl. Kościuszki na spotkanie ze słowem i muzyką w ramach I Festiwalu Sztuk Niezbędnych „Torowisko 2016 - Wagon Literatury”. Organizatorzy przewidzieli wolną trybunę – każdy będzie mógł odczytać swój wiersz. W ramach Festiwalu „Torowisko 2016 – W Podróży” wystawione zostaną także dwa widowiska teatralno-muzyczne: „Pociąg do Hollywoódź” odbędzie się 24 maja o godz. 19:00, bilety w cenie 20 zł do nabycia w MOK, dzień później, również o godz. 19:00 odbędzie się przedstawienie pt. „Historia z West Side”, wstęp wolny. Zapraszamy!
więcej

Data: 2016-05-13
Odbył się II etap konsultacji
12 maja br. w siedzibie Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im. Chopina odbył się II etap konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego. Burmistrz Henryk Brzyszcz dokonał krótkiego podsumowania pierwszej edycji i opowiedział o wygranych projektach. Następnie przedstawił propozycje zmian do regulaminu drugiej edycji i otworzył dyskusję prosząc zebranych o wyrażenie opinii. Na spotkanie przybyło ponad dwudziestu mieszkańców. Padło wiele cennych uwag i ciekawych propozycji, wszystkie będą szczegółowo rozważone.
więcej

Data: 2016-05-12
OŚWIADCZENIE BURMISTRZA KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO
Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pytań dotyczących inwestycji planowanej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Spółdzielczej wyjaśniam, że inwestor – Spółka MLP złożyła wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla inwestycji o charakterze magazynowym, która miałaby być zlokalizowana na terenie, który, według planu zagospodarowania przestrzennego dla Konstantynowa Łódzkiego, przeznaczony jest pod zabudowę usługową, obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Wniosek ten jest obecnie badany i do dnia dzisiejszego decyzja środowiskowa w tej sprawie nie została wydana.
więcej

Data: 2016-05-12
KOMUNIKAT ws. modernizacji stacji uzdatniania wody
Informujemy, że w związku z prowadzonymi od lutego 2016 r. pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody dla Konstantynowa Łódzkiego w Ignacewie, mogą na terenie miasta występować chwilowe spadki ciśnienia i ograniczenia w dostawie wody. Wahania ciśnienia i przepływu, w tym zmiany kierunku przepływu w sieci wodociągowej mogą skutkować zapowietrzaniem się sieci i instalacji, a także krótkotrwałym pogorszeniem jakości dostarczanej wody (głównie barwy i mętności), może to mieć miejsce szczególnie w rejonie osiedli Żabiczki i Srebrna. Więcej w załączeniu.
więcej

Data: 2016-05-12
Koalicje Kultury
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim został partnerem strategicznym Muzeum Sztuki w Łodzi w projekcie Koalicje Kultury realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania przewidziane projektem Koalicje Kultury mają na celu prowadzenie edukacji kulturowej poprzez budowanie partnerstwa między sektorem edukacji i kultury, a prowadzone będą wspólnie z Muzeum Sztuki w Łodzi przez najbliższe 3 lata. W załączeniu informacje o szkoleniach organizowanych w konstantynowskim MOKu.
więcej

Strona 1 z 122
2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna >>